כיצד לפתוח חלון סייר מהספרייה הנוכחית של שורת הפקודה

ישנן כל מיני דרכים לפתוח חלון שורת פקודה מסייר הקבצים - ואתה יכול אפילו להפעיל פקודות ישירות בשורת הכתובת של סייר הקבצים - אך האם ידעת שזה קל באותה מידה לפתוח חלון סייר קבצים משורת הפקודה?

קשורים: 10 דרכים לפתיחת שורת הפקודה ב- Windows 10

נניח שאתה נמצא בשורת הפקודה, עובד עם קבצים ותיקיות, וברצונך לגשת אליהם ב- Explorer. במקום לנווט אליהם באופן ידני, אתה יכול להגיע לשם באמצעות פקודה אחת פשוטה. קדימה ופתח חלון שורת פקודה על ידי לחיצה על Windows + X ובחירה באפשרות "שורת פקודה" מתפריט משתמשי כוח.

הערה : אם אתה רואה את PowerShell במקום שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח, זה מתג שהתרחש עם עדכון היוצרים עבור Windows 10. קל מאוד לחזור ולהציג את שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח אם אתה רוצה, או שאתה יכול לנסות את PowerShell. אתה יכול לעשות כמעט כל דבר ב- PowerShell שאתה יכול לעשות בשורת הפקודה, בתוספת הרבה דברים שימושיים אחרים.

קשורים: כיצד להחזיר את שורת הפקודה לתפריט משתמשים חשמליים של Windows + X

אנו נעבוד עם startהפקודה, אז נתחיל בפקודה פשוטה לפתיחת חלון סייר קבצים עבור התיקיה הנוכחית בשורת הפקודה. בהנחיה, פשוט הקלד את הדברים הבאים:

להתחיל.

התקופה משמשת בשורת הפקודה כקצר עבור התיקיה הנוכחית, כך שתפתח את התיקיה הנוכחית בסייר הקבצים.

אתה יכול גם להשתמש בתקופה כפולה כדי לפתוח את האב של התיקיה הנוכחית. לדוגמא, אמור שבשורת הפקודה אתה מסתכל כרגע בתיקיה בשם "דוחות" שנמצאת בספריה בשם "פרויקט א '". תוכל להקליד את הפקודה הבאה כדי לפתוח את התיקיה "Project A" בסייר הקבצים מבלי להשאיר את תיקיית "Reports" בשורת הפקודה:

התחל ..

ועם פקודה אחת, התיקיה "פרויקט A" נפתחת בסייר הקבצים.

אתה יכול גם לבנות את הקיצור של התקופה הכפולה ולהוסיף נתיב יחסי לסוף. בואו נמשיך את הדוגמה שלנו בהנחה שהייתה גם תיקיה בשם "מכירות" בתוך אותה "פרויקט A". עוד בתיקיית "דוחות", תוכל להקליד את הפקודה הבאה כדי לפתוח את התיקיה "מכירות" בסייר הקבצים) מבלי להשאיר את תיקיית "דוחות" בשורת הפקודה.

התחל .. \ מכירות

כמובן, אתה יכול גם להקליד את הנתיב המלא לפתיחת תיקיה כלשהי במחשב האישי שלך:

התחל c: \ windows \ system32

קשורים: כיצד לפתוח תיקיות מערכת נסתרות באמצעות פקודת מעטפת של Windows

אתה יכול גם להשתמש בפקודה יחד עם כל אחד מהמשתנים הסביבתיים המובנים של Windows או המעטפת החדשה יותר: סגנונות אופרטור. כך, למשל, תוכל להקליד את הפקודה הבאה כדי לפתוח את תיקיית AppData של המשתמש הנוכחי:

התחל% APPDATA%

או פקודה כזו לפתיחת תיקיית האתחול של Windows:

פגז התחלה: הפעלה

לכן, אם אתה מקליד startבשורת הפקודה ורוצה לעבור להשתמש בסייר הקבצים למשימות מסוימות, פשוט זכור את הפקודה הצנועה . זה נהדר גם להרשים את החברים הפחות חכמים שלך. כמובן, startהפקודה משמשת גם להפעלת תוכניות ויש מספר מתגים זמינים עבור פונקציה זו. אם אתה סקרן לגבי אלה, פשוט הקלד start /?בשורת הפקודה כדי לקבל רשימה מלאה של מתגים ואופן השימוש בהם.