כיצד לשמור את תמונות ה- WEBP של גוגל כ- JPEG או PNG

פורמט WEBP החדש של גוגל הוא די מגניב: מערכות הדחיסה הייחודיות שלו יכולות להציג תמונות בכשני שליש מגודל אותה תמונה שניתנה בפורמט JPEG או PNG.

אך למרות שש שנות פיתוח ומוצגים רבות במוצרי גוגל, הוא עדיין אינו נתמך על ידי כמה מכלי התמונה הנפוצים ביותר בסביבה, כמו מציג התמונות המוגדר כברירת מחדל של מיקרוסופט ב- Windows. כך תשמור תמונה של WEBP בפורמט נפוץ יותר.

שימוש בדפדפן אינטרנט אחר

חלק מהדפדפנים - Microsoft Internet Explorer ו- Apple Safari - עדיין אינם תומכים ב- WebP. לכן, אם אתר משתמש בקבצי .wpp, עליו להגיש גרסאות JPEG או PNG של אותן תמונות ל- Safari או Internet Explorer. קבלת גרסאות JPEG או PNG של התמונה באתר אינטרנט היא לעתים קרובות פשוט כמו פשוט לפתוח אותה ב- Safari או IE ואז להוריד את התמונה מאותו דפדפן.

מדף אינטרנט שמכיל תמונת WebP, הדגיש את כתובת האתר, לחץ עליה לחיצה ימנית ואז לחץ על "העתק".

הפעל דפדפן אחר שאינו תומך ב- WebP, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת הכתובת, ואז לחץ על "הדבק" ולחץ על Enter.

אם האתר מבצע המרה נכונה מצד השרת, הדף ייראה זהה, אך הפעם כל התמונות יהיו בפורמט JPEG או PNG.

לחץ לחיצה ימנית על התמונה ואז לחץ על "שמור תמונה בשם".

נווט לתיקיית יעד ולאחר מכן לחץ על "שמור", והתמונה שלך תוריד לתיקיה זו.

זהו זה. נווט לתמונה ופתח או ערוך כמו בכל JPEG אחר.

שימוש ב- MS Paint

אם אתה משתמש ב- Windows 10, אתה יכול להוריד תמונת WebP לכונן הקשיח ולהשתמש ב- MS Paint כדי לפתוח אותה.

מדוע לא להשתמש בתוכנה שכבר קיימת במחשב האישי שלך כדי להמיר תמונות שיש לך? Paint ממיר את WebP ל- JPEG, GIF, BMP, TIFF, ולעוד כמה פורמטים אחרים, מבלי להוריד שום תוכנה נוספת.

לחץ לחיצה ימנית על התמונה, ואז לחץ על פתח באמצעות> צבע אם היא לא מוגדרת לפתיחת קבצי WebP כברירת מחדל.

לאחר שתפתח את התמונה ב- Paint, לחץ על File> Save As ואז בחר פורמט מהרשימה הזמינה.

בחר יעד לקובץ ולחץ על "שמור".

לאחר סיום ההמרה של התמונה שלך, היא תופיע בתיקיה ששמרת אותה.

באמצעות שורת הפקודה

אם אתה מרגיש יותר בנוח מאחורי שורת הפקודה, גוגל מציעה את השירותים לקידוד, פענוח והצגה של WebP ב- Linux, Windows ו- Mac OS X. זוהי שיטה מתקדמת מעט מעולה לשילוב בתוכניות ובאתרים, אך אם ברצונך ללמוד כיצד להשתמש בכלי שורת פקודה, אל תהסס לעקוב אחריו.

בהתאם למערכת ההפעלה שלך, השתמש בקישור המתאים למעלה כדי להוריד את הספריות, ואז חילץ את הקבצים למחשב שלך. אנו נשתמש בשורת הפקודה של Windows, אך היא צריכה לעבוד זהה בכל המערכות.

פתח את שורת הפקודה לתיקיה עם קבצי ה- .wpp להמרה. השתמש cdבפקודה כדי לשנות את הספרייה. זה צריך להיראות בערך ככה, ולהחליף את "NAME" לשם המשתמש שלך ב- Windows:

cd C: \ משתמשים \ NAME \ תמונות

אם אתה מסתכל בתיקייה "סל", ייתכן שתבחין בכמה קבצים עם סיומת .exe. עבור מדריך זה נשתמש  dwebp.exeבפקודה לפענוח (המרה) של תמונת WebP. התחביר של הפקודה נראה בערך כך:

C:\Path\To\dwebp.exe inputFile.webp -o outputFile

שימו לב איך לא ציינו את סיומת הקובץ עבור תמונת הפלט? הסיבה לכך היא כי כברירת מחדל, המפענח ממיר תמונות לפורמט PNG אך יכול להפיק ל- TIFF, BMP וכמה אחרים בעת שימוש במתגים אחרים. התיעוד המלא נמצא באתר האינטרנט של Google.

למרות שאין אפשרות להמיר ל- JPEG, אם ברצונך להמיר תמונה ל- JPEG, כל שעליך לעשות הוא לשים ".jpeg" בסוף קובץ הפלט בעת השימוש -oבמתג.

טיפ למקצוענים:  אם אתם מתכננים להשתמש בכלי זה לעיתים קרובות, כדאי לכם לשקול להוסיף את קובצי ההפעלה של המקודד, המפענח והצופה לנתיב המערכת שלכם, לצורך גישה קלה יותר בהמשך הדרך. זה גורם לכך שלא תצטרך להיות באותה ספריה בהפעלת ההפעלה כאשר ברצונך להריץ אותם משורת הפקודה מכל תיקיה שהיא.

קשורים: כיצד לערוך את נתיב המערכת שלך לגישה קלה לשורת הפקודה ב- Windows

לאחר שהכלי ממיר ושומר את התמונה, תוכלו לנווט למיקום קובץ הפלט ולפתוח אותה עם כל תוכנית שתרצו.

שימוש בכלי המרה מקוון

אם במקום זאת תעדיף להשתמש באתר לשינוי תמונת WebP לפורמט אחר, ישנם טונות של אתרים המציעים כלי המרה מקוונים בחינם לשם כך. הם מטפלים בכל דבר בצד השרת, כלומר אינך צריך להוריד ולהתקין שום תוכנה או ללמוד כלי שורת פקודה.

כמו בכל כלי המרת קבצים מקוון, אתה לא צריך להעלות שום סוג של קובץ רגיש או חסוי. אם אתה חושש שמישהו אחר עשוי לראות את זה - למשל, אם זו תמונה של מסמך חסוי - עדיף פשוט לעבוד עם הקובץ במחשב שלך.

לצורך מדריך זה, נשתמש בכלי המרת קבצים מקוון של זמזר. זה לגמרי בחינם לשימוש במחיקת קבצים שהועלתה מהשרת בתוך 24 שעות. אם ברצונך להמיר יותר מחמש ההמרות המקבילות בחינם, הוא מציע גם מנויים בתשלום.

עבור לאתר זמזאר, לחץ על "העלה", בחר את הקובץ שברצונך להמיר ולחץ על "פתח". לחלופין, פשוט גרור ושחרר את הקבצים לכרטיסיית הדפדפן מהמחשב שלך.

לאחר מכן לחץ על "בחר פורמט, ומתוך התפריט הנפתח בחר פורמט נתמך להמרה אליו.

לחץ על "המר עכשיו".

בהתאם לגודל הקובץ, ההמרה אמורה להימשך מספר שניות בלבד. לאחר ההמרה, תועבר לדף ההורדה, ואז לחץ על כפתור "הורד" כדי להתחיל בהורדה.

בחר תיקיית יעד לתמונה ולחץ על "שמור".

כדי להציג את התמונה, עבור לתיקייה בה שמרת אותה ופתח אותה עם מציג התמונות המועדף עליך.

שימוש בטריק URL מיוחד

כפי שניתן היה לצפות, גוגל משתמשת בתמונות ה- WebP שלה לכל המוצרים והשירותים בחנות Google Play. במצבים מסוימים, אתה יכול לבצע שינויים קלים בכתובת האתר של תמונה להצגה בפורמט אחר. אמנם שיטה זו אינה פועלת בכל אתרי האינטרנט, אך אם אתה צריך לאלץ במהירות את חנות Google Play להמיר תמונה עבורך, הטריק הקטן והמסודר הזה עשוי לחסוך לך זמן.

פתח את Chrome, Firefox, Microsoft Edge או Opera - כל דפדפן התומך בתצוגת תמונות WEBP. עבור לאתר המשתמש בתמונות WEBP לחיסכון ברוחב הפס, כמו כל רישומי האפליקציות ב- play.google.com.

לחץ לחיצה ימנית או לחץ לחיצה ארוכה על אחת מהתמונות, ואז לחץ על האפשרות "פתח תמונה בכרטיסיה חדשה". תמונת ה- WEBP מקבלת לעצמה את הכרטיסייה שלה, וכתובת האתר בחלק העליון של הכרטיסייה הזו היא קישור ישירות לנכס התמונה - מבלי להציג שום דבר אחר בדף.

לחץ על סרגל כתובת האתר, מחק את שלוש התווים האחרונים בכתובת ("-rw"), ואז לחץ על "Enter". אותה תמונה תוצג שוב, אך הפעם היא מוצגת בפורמט המקורי שלה, בדרך כלל JPEG או PNG.

לחץ לחיצה ימנית או לחץ לחיצה ארוכה על התמונה, ואז בחר באפשרות "שמור תמונה בשם". זה מוריד אותו בפורמט המקורי - בדיוק כמו כל קובץ אחר.