מהו ה- iCloud של אפל ומה זה מגבה?

iCloud הוא מונח הגג של אפל לכל תכונת סינכרון ענן. בעיקרון, כל מה שמגובה או מסונכרן עם שרתי אפל נחשב לחלק מ- iCloud. תוהה מה זה בדיוק? בואו נשבר את זה.

מה זה iCloud?

iCloud הוא שמה של אפל לכל השירותים מבוססי הענן שלה. זה משתרע בין דואר iCloud, לוחות שנה, מצא את האייפון שלי, לתמונות iCloud וספריית המוסיקה של אפל (שלא לדבר על גיבויים למכשירים).

בקר ב- iCloud.com במכשיר שלך והיכנס באמצעות חשבון Apple שלך ​​כדי לראות את כל הנתונים המסונכרנים בענן במקום אחד.

מטרת iCloud היא לאחסן נתונים ומידע חשוב באופן מאובטח בשרתים המרוחקים של אפל (בניגוד ל- iPhone או ל- iPad שלך). בדרך זו, כל המידע שלך מגובה למיקום מאובטח ומסונכרן בין כל המכשירים שלך.

לגיבוי המידע שלך לענן יש שני יתרונות. אם אי פעם תאבד את מכשיר ה- Apple שלך, המידע שלך (החל מאנשי קשר לתמונות) יישמר ב- iCloud. לאחר מכן תוכל לעבור אל iCloud.com כדי לאחזר נתונים אלה או להיכנס באמצעות מזהה Apple שלך ​​כדי לשחזר באופן אוטומטי את כל הנתונים הללו במכשיר Apple החדש שלך.

היתרון השני הוא חלק וכמעט בלתי נראה. זה יכול להיות משהו שאתה כבר לוקח כמובן מאליו. זה iCloud שמסנכרן את פגישות ההערות והיומן שלך בין iPhone, iPad ו- Mac שלך. זה עושה זאת עבור יישומי אפל רבים ואפילו אפליקציות צד שלישי שחיברת ל- iCloud.

עכשיו שיש לנו הבנה ברורה של iCloud, בואו נסתכל על מה זה מגבה.

מה גיבוי של iCloud?

הנה כל מה ש- iCloud יכול לגבות ולסנכרן עם השרתים שלו מה- iPhone, iPad או Mac שלך:

 • אנשי קשר: אם אתה משתמש בחשבון iCloud שלך כחשבון ברירת המחדל של פנקס אנשי הקשר, הוא יסנכרן את כל אנשי הקשר שלך לשרתי iCloud.
 • לוח שנה: כל הפגישות ביומן המתבצעות באמצעות חשבון iCloud שלך יגובות לשרתי iCloud.
 • הערות: כל ההערות והקבצים המצורפים באפליקציית Apple Notes בכל המכשירים שלך מסונכרנים ונשמרים ב- iCloud. אתה יכול לגשת אליהם גם מ- iCloud.com.
 • יישומי iWork: כל הנתונים שיש לך באפליקציית Pages, Keynote ו- Numbers יועלו ויישמרו ב- iCloud, מה שאומר שכל המסמכים שלך בטוחים גם אם תאבד את ה- iPhone או ה- iPad שלך.
 • תמונות: אם הפעלת את התכונה 'תמונות תמונות iCloud' מהגדרות> תמונות, כל התמונות מ'גליל המצלמה 'שלך יועלו ויגובו ל- iCloud (בהינתן שיש לך מספיק מקום אחסון). אתה יכול להוריד תמונות אלה מ- iCloud.com.
 • מוסיקה: אם הפעלת את ספריית המוסיקה של Apple, אוסף המוסיקה המקומי שלך יסונכרן ויועלה לשרתי iCloud ויהיה זמין בכל המכשירים.
 • כונן iCloud: כל הקבצים והתיקיות המאוחסנים בכונן iCloud מסונכרנים אוטומטית לשרתי iCloud. גם אם תאבד את ה- iPhone או ה- iPad שלך, קבצים אלה יהיו בטוחים (רק וודא שהקבצים לא נשמרים בסעיף ב- iPhone שלי או ב- iPad שלי באפליקציית Files).
 • נתוני אפליקציות : אם הם מופעלים, אפל תגבה את נתוני האפליקציה עבור האפליקציה המסוימת. כשאתה משחזר את ה- iPhone או ה- iPad שלך מגיבוי iCloud, היישום יחד עם נתוני האפליקציה ישוחזרו.
 • הגדרות מכשיר ומכשיר: אם הפעלת את גיבוי iCloud (הגדרות> פרופיל> iCloud> גיבוי iCloud), כל הנתונים החיוניים מהמכשיר שלך כמו חשבונות מקושרים, תצורת מסך הבית, הגדרות מכשיר, iMessage ועוד יועלו ל- iCloud. ניתן להוריד את כל הנתונים האלה שוב כשאתה משחזר את ה- iPhone או ה- iPad שלך באמצעות iCloud.
 • היסטוריית הרכישות: iCloud גם עוקבת אחר כל הרכישות שלך מחנות האפליקציות ומחנות iTunes, כך שתוכל לחזור בכל עת ולהוריד מחדש אפליקציות, ספרים, סרטים, מוזיקה או תוכניות טלוויזיה.
 • גיבויים של Apple Watch: אם מופעלת גיבוי iCloud עבור ה- iPhone שלך, הוא יגבה אוטומטית גם את ה- Apple Watch שלך.
 • הודעות: iCloud מגבה את התוכן באפליקציית Messages, כולל הודעות iMessage, SMS ו- MMS.
 • סיסמא לתא קולי חזותית: iCloud תגבה את סיסמת הדואר הקולי החזותי שתוכל לשחזר לאחר הכנסת אותו כרטיס SIM ששימש במהלך תהליך הגיבוי.
 • תזכירים קוליים : ניתן לגבות גם את כל ההקלטות מאפליקציית התזכורות הקוליות ל- iCloud.
 • סימניות: כל הסימניות בספארי מגובות ל- iCloud ומסונכרנות בין כל המכשירים שלך.
 • נתוני בריאות: כעת אפל מגבה בצורה מאובטחת את כל נתוני הבריאות באייפון שלך. המשמעות היא שגם אם תאבד iPhone, לא תאבד את נתוני מעקב הבריאות לאורך שנים כמו אימונים ומדידות גוף.

זה כל מה ש- iCloud יכול לגבות, אך ההגדרה המסוימת של חשבון iCloud שלך תהיה שונה. כדי לראות את כל מה שחשבון iCloud שלך מגבה, פתח את אפליקציית "הגדרות" ב- iPhone או ב- iPad שלך, בחר את הפרופיל שלך בראש הרשימה, ואז עבור לקטע "iCloud".

כאן, גלול סביב כדי לראות את כל התכונות המופעלות (כמו תמונות iCloud וגיבוי iCloud למכשירים). אתה יכול גם להפעיל או להשבית את גיבוי נתוני האפליקציה עבור אפליקציות מסוימות מכאן.

אם נגמר לך שטח האחסון של iCloud, עבור לקטע "נהל אחסון" ב- iCloud. כאן תוכלו לשדרג לתכנית חודשית עם יותר נפח אחסון. אתה יכול לקנות 50GB עבור $ 0.99 לחודש, 200GB עבור $ 2.99 לחודש ו- 2TB עבור $ 9.99 לחודש.

לחלופין, תוכלו לנסות את הטיפים הבאים כדי לפנות שטח אחסון ב- iCloud.

קשורים: כיצד לפנות שטח אחסון ב- iCloud