כיצד לגשת לתכונות והגדרות של Chrome מוסתרים באמצעות Chrome: // דפים

Chrome הוא דפדפן פשוט למדי מבחוץ, אך יש טונות של עמודים מובנים להגדרות מתקדמות, התאמות, בדיקות ועוד. כל הדפים האלה מוסתרים מאחורי הקידומת chrome: // - הנה מבט על כמה מהטובים ביותר.

לפני שנכנס לזה, עם זאת, זה כנראה רעיון טוב להסביר כיצד פועלים דפי כרום: // אלה. אתה chrome://נכנס לסרגל הכתובות, ואחריו הדף שאליו אתה רוצה לגשת - חשוב עליו כמו דף אינטרנט, אבל במקום // להיות הקידומת, זה chrome://.

כך, למשל, עבור האפשרות הראשונה chrome://aboutשנבחן - - פשוט תזין את זה בדיוק לסרגל הכלים של Chrome כך:

וזה כל מה שיש בזה. תוכל לעשות זאת בכל אחד מהדפים הפנימיים של Chrome.

Chrome: // אודות: כל הדפים הפנימיים של Chrome במקום אחד

השימושית מבין כל דפי ה- chrome: // היא ככל הנראה chrome://aboutמכיוון שהיא מציגה את כל הדפים הפנימיים האחרים של Chrome ברשימה קלה לניתוח (ולחיצה!).

כשאתה מעיין ברשימה, תגלה שהרבה מאלה מקשרים לחלקים ספציפיים בתפריט ההגדרות של Chrome - כמו chrome://chrome, שלוקח אותך לדף העדכונים של Chrome. לחלופין chrome://bookmarks, chrome://apps, ו chrome://newtab, שכל לפתוח דפים אלה בהתאמה.

אם אתה סתם לומד על כרום: // דפים, זה מקום טוב להתחיל לחקור וללמוד את הפרטים הקטנים של העמודים הפנימיים הנסתרים האלה.

כרום: // דגלים: תכונות ניסיוניות ועוד

זה כנראה הפופולרי ביותר מבין כל דפי הכרום: // מכיוון ששם גוגל מסתירה תכונות ניסיוניות - דברים שנמצאים בעבודה, אך עדיין לא מוכנים לפריים טיים. אלה מאפשרים לך לחקור את תכונות בטא באמצעות החלפה פשוטה, כך שאם הבעיות מתעוררות אתה יכול בקלות לחזור להגדרה היציבה.

קשורים: כיצד לקבל גישה לתכונות ניסיוניות ב- Chrome (ובמחשבי Chromebook)

יש כאן כל מיני תכונות נסתרות, רק זכור כי אלה  עדיין עבודות מתבצעות . פירוש הדבר שהם עלולים לשבור חלקים אחרים של Chrome או לגרום לבעיות בחוסר יציבות. ניתן גם להסיר אותם בכל נקודה אם גוגל תחליט להרוג את כל הרעיון.

ובכל זאת, זה מגניב לחקור.

Chrome: // מערכת: קבל מידע מפורט על בנייה

אם אתה מחפש כל מה שיש לדעת על ה- Chromebook שלך, chrome://systemהדף נמצא במקום בו הוא נמצא. תוכלו למצוא הכל החל מגרסאות תוכנה וקושחה וכלה בפרטים על כל החומרה במערכת. יש  כאן הרבה מידע נהדר, במיוחד אם אתה רוצה להתעסק.

ולמרות שזה שימושי יותר במחשבי Chromebook, אתה עדיין יכול לחבר את הכתובת לדפדפן Chrome השולחני שלך ולקבל כמה פרטי מערכת מעניינים.

כרום: // רשתות פנימיות: אבחון רשת בזמן אמת

יש כאן המון דברים, ורוב זה לא יועיל למשתמשים ממוצעים. אבל אם אתה מחפש פרטים מתקדמים על השימוש ברשת כרום, זה המקום שתמצא אותם.

כרום: // בדוק: DevTools לרשותך

אם אתה רוצה תובנה קטנה מה Chrome עושה מאחורי הקלעים, chrome://inspectהדף הוא כלי מסודר לכך. בדומה לעמוד chrome: // net-internals, הוא מיועד בבירור למפתחים, אך אם אתה מעוניין במעמיק יותר במה שקורה כרום ברקע, זהו דף טוב להתחיל לחפור בו.

גש לכל התכונות הנסתרות של Chrome באמצעות סיומת פשוטה: HiddenChrome

אמנם אתה יכול לראות את כל הדפים הנסתרים של Chrome chrome://about, אך יש דרך נחמדה ונוחה יותר לעשות זאת: עם סיומת שימושית בשם HiddenChrome. זה מכניס את כל דפי Chrome לרשימה מסודרת ומסודרת.

תוכלו למצוא כאן כלים למפתחים, קישור מהיר לדף הדגלים, אבחון פנימי, יומנים, קוד מקור ועוד כל מיני דברים טובים. אם אתה משתמש בכוח Chrome (או בעל השאיפות), זהו כלי נהדר להתקנה.

זה בחינם בחנות האינטרנט של Chrome, אך קיימת גרסה של $ 0.99 Pro אם אתה מוצא אותה שימושית.