כיצד להתקין ולהשתמש בכונן exFAT בלינוקס

מערכת הקבצים exFAT אידיאלית עבור כונני פלאש וכרטיסי SD. זה כמו FAT32, אך ללא מגבלת גודל הקובץ בגודל 4 GB. אתה יכול להשתמש בכונני exFAT בלינוקס עם תמיכה מלאה בקריאה-כתיבה, אך תחילה תצטרך להתקין כמה חבילות.

נסה לחבר כונן בפורמט exFAT מבלי להתקין את התוכנה הנדרשת ולעתים קרובות תראה הודעת השגיאה "לא ניתן לעלות" שאומרת "סוג מערכת קבצים לא ידוע: 'exfat'."

כיצד להתקין תמיכה ב- exFAT

ביצענו תהליך זה באובונטו 14.04, אך זה יהיה דומה בגירסאות אחרות של אובונטו והפצות לינוקס אחרות.

ראשית, פתח חלון מסוף מתפריט היישומים שלך. על אובונטו והפצות לינוקס דומות, הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter כדי להתקין את החבילות המתאימות. יהיה עליך להזין את הסיסמה שלך.

sudo apt-get install exfat-fuse exfat-utils

בהפצות אחרות של לינוקס, השתמש בפקודה המתאימה להתקנת תוכנה או פתח את ממשק המשתמש הגרפי וחפש את החבילות "exfat-fuse" ו- "exfat-utils". אפשר לקרוא להם משהו קצת אחר - חפש "exfat" ועליך למצוא אותם אם הם זמינים במאגרי החבילות של הפצת לינוקס שלך.

הר כונני exFAT באופן אוטומטי

לאחר שהתקנת את התוכנה המתאימה, תוכל פשוט לחבר כונן exFAT למחשב שלך והוא יותקן באופן אוטומטי. אם הוא כבר מחובר, פשוט נתק את הכונן וחבר אותו שוב לחשמל.

סביבות שולחן עבודה מודרניות של לינוקס הן חכמות מספיק בכדי להתקין מערכות קבצים באופן אוטומטי כשאתה מחבר התקנים נשלפים, וברגע שהתקנת את התוכנה הנדרשת להתקנת כונני exFAT - הם יעבדו אוטומטית. אתה יכול להשתמש בהם בדרך כלל מבלי להרים מסוף שוב, ויהיה לך תמיכה מלאה בקריאה וכתיבה.

הרכב כונני exFAT מהטרמינל

זה אמור "פשוט לעבוד" עם סביבות שולחן עבודה מודרניות, כך שהפקודות שלהלן לא צריכות להיות נחוצות. אבל אם אתה משתמש בסביבת הפצה או שולחן עבודה של לינוקס שאינה מותקנת עבורך באופן אוטומטי מערכות קבצים - או אם אתה רק משתמש במסוף - ייתכן שתצטרך להרכיב את מערכת הקבצים באופן מיושן.

זה יכול להיעשות בדיוק כמו שאתה מתקין כל מחיצה אחרת, באמצעות מתג "-t exfat" כדי לומר לפקודת ההר להתקין מערכת קבצים כמו exFAT.

לשם כך, ראשית צור ספריה שתהווה את "נקודת ההרכבה" עבור מערכת הקבצים exFAT. הפקודה הבאה יוצרת ספריה ב- / media / exfat:

sudo mkdir / media / exfat

לאחר מכן, הפעל את הפקודה הבאה כדי להרכיב את המכשיר. בדוגמה שלהלן, ההתקן ממוקם בכתובת / dev / sdc1. זו המחיצה הראשונה (1) במכשיר השלישי (c). אם יש לך כונן יחיד במחשב ורק חיברת אליו כונן USB, יש סיכוי טוב שמערכת הקבצים exFAT תהיה / dev / sdb1 במקום זאת.

sudo mount -t exfat / dev / sdc1 / media / exfat

כעת תוכל לגשת לתוכן הכונן בנקודת ההרכבה שציינת. בדוגמה שלמעלה, זה / media / exfat. כדי לבטל את הרכבה של המחיצה כשתסיים עם זה, פשוט הפעל את הפקודה הבאה, וציין את ההתקן המתאים שציינת קודם. לאחר מכן תוכל להסיר את התקן האחסון מהמחשב שלך, אם תרצה בכך.

sudo umount / dev / sdc1

חבילת exfat-utils מכילה גם פקודה "mkfs.exfat". אתה יכול להשתמש בפקודה זו כדי לעצב מחיצות עם מערכת הקבצים exFAT מלינוקס, אם תרצה. אתה יכול גם פשוט לעצב אותם עם exFAT מ- Windows, Mac או מהתקנים אחרים התומכים ב- exFAT.