10+ פקודות כלולות במעטפת Crosh המוסתרת של Chrome

מערכת ההפעלה של Chrome של גוגל כוללת סביבת מעטפת המכונה Chrome Shell, או בקיצור "crosh". Crosh כולל מספר פקודות מסוף בהן תוכל להשתמש בכל מחשבי ה- Chromebook, גם אם לא מופעל מצב מפתח.

קשורים: לחיות עם Chromebook: האם אתה יכול לשרוד רק באמצעות דפדפן Chrome?

Crosh כולל פקודות לחיבור לשרתי SSH, מעקב אחר שימוש במשאבים, איתור באגים בבעיות רשת, התאמת הגדרות חומרה נסתרות, ביצוע בדיקות חומרה ומטרות איתור באגים אחרות.

פתיחת קרוש

כדי לפתוח את ה- Crosh, לחץ על Ctrl + Alt + T בכל מקום במערכת ההפעלה של Chrome. מעטפת Crosh נפתחת בכרטיסיית דפדפן חדשה.

מהנחיית Crosh, באפשרותך להפעיל את helpהפקודה כדי להציג רשימה של פקודות בסיסיות או להפעיל את help_advancedהפקודה עבור רשימה של "פקודות מתקדמות יותר, המשמשות בעיקר לניפוי באגים". אנו נכסה כמה מהפקודות המעניינות בהמשך.

ssh

גוגל מספקת לקוח Secure Shell (SSH) בחנות האינטרנט של Chrome, אך אינך צריך להשתמש בו. אתה יכול להשתמש sshבפקודה המובנית כדי להתחבר לשרתי SSH מבלי להתקין שום דבר אחר ב- Chromebook.

קשורים: 5 דברים מגניבים שאתה יכול לעשות עם שרת SSH

הפקודה ssh מתקדמת מכפי שניתן היה לצפות. בנוסף לחיבור פשוט לשרת SSH, אתה יכול גם להשתמש במנהור SSH כדי ליצור פרוקסי מקומי המאפשר לך מנהרה את פעילות רשת ההפעלה שלך ב- Chrome על חיבור ה- SSH שלך. תוכל גם להוסיף מפתחות פרטיים שייתכן שתצטרך להתחבר לשרתי SSH.

ssh_forget_host

ssh_forget_hostהפקודה תציג רשימה של המארחים ידוע שהתחברת עם SSHהפקודה, ומאפשר לך "לשכוח" שורה. בפעם הבאה שתתחבר למארח, תתבקש לאמת את טביעת האצבע המרכזית שלו שוב.

חלק עליון

קשורים: מדוע ל- Chrome יש כל כך הרבה תהליכים פתוחים?

Chrome כולל מנהל משימות משלו שמראה לך אילו כרטיסיות, תוספים ותוספים של Chrome משתמשים במשאבים. עם זאת, Crosh כולל גם את topהפקודה מלינוקס, שנותנת לך תצוגה של כל התהליכים ברמה הנמוכה שעשויים גם הם להשתמש במשאבים. סביר להניח שרוב האנשים יעדיפו להשתמש במנהל המשימות המובנה של Chrome, אך topכלי השירות מספק מידע נוסף. הוא גם מציג מידע שלא תוכלו למצוא במקומות אחרים במערכת ההפעלה של Chrome, כמו זמן הפעולה של ה- Chromebook.

פינג

קשורים: כיצד לפתור בעיות בחיבור לאינטרנט

כן, למערכת ההפעלה של Chrome יש גם pingפקודה. פינג הוא כלי עזר חשוב לפתרון בעיות ברשת, ומאפשר לך לראות כמה זמן לוקח לחבילות לעבור בין המערכת שלך לשרת האינטרנט ולראות אם מנות נשמטות. זה עובד בדיוק כמו פקודת ping במערכות הפעלה אחרות. לחץ על Ctrl + C כדי לעצור את pingהתהליך או לעצור כל פקודה אחרת בקרוש.

מסלול עקבות

tracepathפונקציות הפקודה דומה tracerouteבכך שהוא מאפשר לך לעקוב אחר חבילות נתיב לקחת כדי להגיע לשרת מרוחק. זו פקודה שימושית נוספת לפתרון בעיות ברשת, מכיוון שהיא מאפשרת לך לקבוע בדיוק היכן מתרחשות בעיות רשת בינך לבין התקן אחר ברשת.

רשת_דיאג

network_diagהפקודה מבצעת סט קצר של בדיקות אבחון הרשת, לשמירת הפלט כקובץ .txt שתוכל להציג ביישום הקבצים של ה- Chromebook שלך.

נשמע

Chrome כולל פקודה שיכולה להקליט אודיו מהמיקרופון של ה- Chromebook, ואז להפעיל אותו מאוחר יותר.

כדי להקליט 10 שניות של שמע מהמיקרופון של ה- Chromebook, תפעיל את הפקודה הבאה:

שיא קול 10

האודיו נשמר כקובץ אליו ניתן לגשת מאפליקציית הקבצים של ה- Chromebook. אתה יכול לנגן את ההקלטה באמצעות sound playהפקודה.

tpcontrol

tpcontrolהפקודה מאפשרת לך לכוונן מגע של המכשיר. חלק מהאפשרויות הללו זמינות בחלון ההגדרות של מערכת ההפעלה של Chrome, אך תוכל לשנות תכונות רבות שאינן זמינות מהממשק הגרפי.

xset m

xset mהפקודה מאפשרת לך לצבוט שיעור האצת העכבר. למערכת ההפעלה של Chrome יש רק אפשרויות לשליטה במהירות העכבר בממשק הגרפי שלה, לכן עליך לבצע כל כיוונון עדין של קצב ההאצה באמצעות Crosh. זה שימושי במיוחד אם אתה משתמש בעכבר חיצוני שלא עובד טוב עם שיעור ברירת המחדל. קצב התאוצה מוגדר באותו אופן שבו השתמשת xset mבפקודה כדי להגדיר קצב תאוצה במערכת לינוקס רגילה.

xset r

xset rהפקודה מאפשרת לך לצבוט את ההתנהגות autorepeat המתרחשת כאשר אתה מחזיק את מקש במקלדת. באפשרותך להגדיר את העיכוב בין לחיצה ראשונה על הכפתור לבין תחילת החזרה האוטומטית, וכן להגדיר כמה חזרות מתרחשות בשנייה. באפשרותך גם להשבית את החזרה האוטומטית לחלוטין עבור כל מקש במקלדת או פשוט להשבית את החזרה האוטומטית עבור מקשים ספציפיים.

פקודות מצב מפתח

במצב מפתח, עומדות לרשותך גם הפקודות הבאות:

  • מעטפת : פותחת מעטפת bash מלאה בה תוכלו להפעיל פקודות לינוקס אחרות, כולל כאלה שיכולות להפעיל סביבות שולחן עבודה סטנדרטיות של לינוקס לאחר התקנתן.
  • systrace : התחל מעקב אחר המערכת, ומאפשר לך לתפוס יומנים למטרות איתור באגים.
  • packet_capture : התחל ללכוד ולרשום חבילות.

תמצא פקודות אחרות אם תפעיל את help_advancedהפקודה - החל ממבחני זיכרון ומסוף ניפוי באגים ב- Bluetooth וכלה בפקודות המאפשרות לך לשלוט ברמת ניפוי האגים עבור שירותי רקע שונים. רבות מהאפשרויות הללו יעילות רק עבור מפתחי Chrome.