כיצד לפתור בעיות בנתבים אלחוטיים

האם יש לך בעיה בחיבור האינטרנט שלך או ב- Wi-Fi? לא משנה מה הבעיה - מחיבור רעוע לצרות Wi-Fi או אפילו ללא גישה לאינטרנט בכלל - פתרון בעיות נתב כלשהו יכול לתקן דברים.

חלק זה חל גם על המודם שלך, אם כי ספקי שירותי אינטרנט רבים מחלקים יחידות משולבות של מודם נתב בימינו. ייתכן שהנתב האלחוטי והמודם שלך הם אותו מכשיר.

אתחל את הנתב

קשורים: מדוע אתחול מחדש של מחשב פותר כל כך הרבה בעיות?

ניסית לאתחל אותו מחדש? כן, שוב, אתחול מחדש נמוך הוא הפיתרון לבעיות רשת רבות. בין אם אתרי האינטרנט אינם מצליחים לטעון, כל מה שקשור לרשת נראה איטי, החיבורים נשמטים או שהאלחוטי שלך מתקלף, ייתכן שתרצה רק לנסות לאתחל את הנתב שלך.

זה לא אמור להיות נחוץ, אך נראה כי נתבים רבים זקוקים להפעלה מחדש מדי פעם כדי להמשיך לעבוד. תהליך האתחול פשוט ברוב הנתבים - נתק את כבל החשמל של הנתב, המתן מספר שניות ואז חבר אותו שוב. אם יש לך מודם נפרד, כדאי לך לנסות לנתק את כבל החשמל של המודם ולחבר אותו שוב לאחר כמה שניות. במכשירים מסוימים יש מתג הפעלה, אך שיטת הניתוק והחיבור לחיבור חלה על כל הנתבים.

אם אתה צריך לאתחל את הנתב שלך לעתים קרובות, הקושחה של היצרן עשויה פשוט להיות לא יציבה ועגלתית. התקנת קושחה חלופית כמו DD-WRT עשויה לעזור.

בדוק אם התחממות יתר

כמו כל מכשיר אלקטרוני אחר, נתבים יכולים ליפול טרף להתחממות יתר. התחממות יתר זו עלולה לפגוע בנתב לאורך זמן או פשוט להפוך אותו ללא יציב. בדוק את הטמפרטורה של הנתב שלך כדי לראות כמה חם. אם זה נראה חם מאוד, ודא שהוא מקבל מספיק זרימת אוויר. אם פתחי האוורור חסומים או שהנתב נמצא במיקום חם - כמו על גבי מחשב מגדל שמתחמם - התחממות יתר עלולה לגרום לחוסר יציבות. ייתכן גם שהתחממות יתר בעבר עלולה לפגוע בנתב.

ודא שכבלים מחוברים בצורה מאובטחת

זה אולי נשמע לא פשוט, אבל לפעמים אנחנו שוכחים לבדוק את הפתרון הברור ביותר לפני שעוברים לפתרונות מסובכים יותר. ייתכן שמישהו משך בטעות בכבל או בעט בו, וגרם להתנתקותו או להשתחרר. עליכם לבדוק את כל הכבלים המעורבים ולוודא שהם מחוברים היטב.

הקפד לבדוק את כבלי החשמל לנתב ולמודם שלך, את הכבל בין הנתב למודם שלך, את הכבל שבין המודם לשקע הקיר וכל כבל אתרנט המחובר לגב הנתב. בדוק כל קצה הכבל וודא שהוא מחובר היטב - הוא יכול להיראות מחובר אבל להיות קצת משוחרר.

מקם את הנתב מחדש

קשורים: כיצד להשיג איתות אלחוטי טוב יותר ולהפחית הפרעות ברשת האלחוטית

אם אתה נתקל בבעיות עם אות ה- Wi-Fi שלך, תרצה לנסות למקם את הנתב מחדש. ודא ששום דבר לא חוסם את האות האלחוטי, במיוחד חפצי מתכת גדולים או התקנים שיכולים להפריע, כמו מיקרוגל וסוגים מסוימים של טלפונים אלחוטיים.

כמו כן, עליכם לוודא כי האנטנה של הנתב ממוקמת אנכית ולא אופקית - אנטנה אנכית תעניק לכם את שטח הכיסוי הגדול ביותר. קרא את המדריך המעמיק שלנו לשיפור אות ה- Wi-Fi שלך למידע נוסף.

שנה את הערוץ האלחוטי

אם אתה נמצא במיקום עם הרבה נתבים אלחוטיים בקרבת מקום, כמו בניין דירות, יש סיכוי טוב שהנתב שלך נתון להפרעה מצד נתבים אלחוטיים אחרים ששולחים אותות באותה תדר אלחוטי. קביעת הערוץ האלחוטי האופטימלי עבור האזור שלך ושינוי הנתב שלך לפעול בערוץ האלחוטי הזה במקום אחד צפוף יותר יכול להפחית הפרעה זו, ולשפר את האות האלחוטי שלך.

אם יש לך מכשיר אנדרואיד, אפליקציית ה- Wi-Fi Analyzer יכולה לעזור לך לנתח את האזור שלך ולמצוא את הערוץ האופטימלי. לאחר מכן תוכל לשנות את הערוץ האלחוטי בנתב שלך.

קשורים: לנתח ולבצע אופטימיזציה של הרשת האלחוטית שלך באמצעות מנתח Wi-Fi לאנדרואיד

אפס את הנתב שלך להגדרות ברירת המחדל של היצרן

ייתכן שתרצה לנסות לאפס את הנתב שלך להגדרות ברירת המחדל של היצרן אם נראה שיש בעיה רצינית בתצורה שלו. זה לא צריך להיות נחוץ ברוב המקרים, אבל כדאי לנסות אם אתה בסוף. ייתכן ששינית הגדרות מסוימות בנתב שלך שלא היו צריכות להיות, וייתכן שיהיה קל יותר לחזור ללוח נקי במקום לשנות את האפשרויות הבודדות בחזרה.

קשורים: כיצד לגשת לנתב שלך אם אתה שוכח את הסיסמה

זכור כי תצטרך להגדיר מחדש את הנתב לאחר מכן, כולל הגדרת שם הרשת האלחוטית וביטוי הסיסמה שלך שוב. סביר להניח שתצטרך ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור איפוס חור בגב הנתב כדי לאפס את הגדרותיו, אך הפרטים המדויקים ישתנו מנתב לנתב. זהו אותו תהליך שעליך לבצע כדי לאפס את סיסמת הנתב שלך.

בעיות אפשריות אחרות

קשורים: כיצד לפתור בעיות בחיבור לאינטרנט

כמו בכל תהליך לפתרון בעיות, יש כמות אינסופית של דברים שעלולים להשתבש. הנתב או המודם שלך עשויים להיות שבורים. כבלי ה- Ethernet בהם אתה משתמש עשויים להיפגע וזקוקים להחלפה. אם רק במכשיר אחד שבבעלותך יש בעיות בחיבור הרשת שלו, ייתכן שיש לו בעיית תוכנה וייתכן שתצטרך לעבור תהליך לפתרון בעיות במכשיר ספציפי - או אולי פשוט לאתחל אותו מחדש, אם יש לך מזל.

קרא את המדריך שלנו לפתרון בעיות בחיבור לאינטרנט לקבלת טיפים נוספים.

אם הנתב שלך נראה לא יציב ולא משנה מה אתה עושה או זקוק לאיפוס תכוף, שקול להחליף אותו. נתבים חדשים הם זולים למדי והתמודדות עם נתב לא יציב יכולה להיות כאב ראש עצום.

קרדיט תמונה: שון מקנטי על פליקר, ויליאם הוק על פליקר