כיצד לעדכן את ה- Mac שלך ולעדכן את היישומים

שמירה על עדכניות ה- Mac עשויה להיראות כמו מטלה, אך זהו חלק חיוני בהגנה על עצמך ברשת. מפתחי אפל ואפליקציות מתוקנים חורי אבטחה כאשר הם נמצאים - והם מוסיפים תכונות חדשות מועילות גם ל- macOS וליישומים שלך.

מעבר לתיקוני האבטחה והעדכונים לאפליקציות הרגילים, אפל מציעה גרסאות חדשות ונוצצות של MacOS למשתמשי Mac בכל שנה - בחינם. נסביר איך הכל עובד. תוכלו לבצע אוטומציה רבה מתהליך זה, כך שעדכונים יטפלו בעצמם מבלי להטריד גם אתכם.

כיצד להתקין עדכוני MacOS

אפל משחררת גרסה מרכזית חדשה של MacOS בכל שנה, בדרך כלל בסביבות אוקטובר. בין העדכונים העיקריים, תיקונים משלימים נפרסים לתיקון באגים, תיקון חורי אבטחה ולעיתים להוסיף תכונות חדשות ותמיכה במוצרים חדשים. תיקונים אלה מכונים בפשטות עדכונים ונרשמים במספר הגרסה, כאשר 10.14.3 הוא העדכון השלישי ל- macOS 10.14.

עדכונים אלה מבצעים שינויים במערכת ההפעלה המרכזית, ביישומי צד ראשון כמו Safari ו- Mail, ועשויים לכלול עדכוני קושחה עבור חומרה וציוד היקפי. אינך צריך לדאוג להתקנת הדבר הלא נכון מכיוון שאפל מספקת רק עדכונים הרלוונטיים ל- Mac שלך.

אם אתה משתמש ב- macOS Mojave 10.14 או בגרסה חדשה יותר של macOS, תוכל לעדכן את ה- Mac שלך על ידי לחיצה על "העדפות מערכת" במעגן ואז בחירה באפשרות "עדכון תוכנה" בחלון שמופיע. לחלופין, לחץ על סמל התפריט של אפל בשורת התפריטים ובחר באפשרות "העדפות מערכת".

אתה יכול גם לחפש אפשרות זו על ידי לחיצה על Command + מקש הרווח ואז להקליד "עדכון תוכנה" בחלון הזרקור שמופיע.

בהנחה שאתה מחובר לאינטרנט, ה- Mac שלך יבדוק אם קיימים עדכוני מערכת זמינים. לחץ על "עדכן כעת" כדי להתחיל בתהליך העדכון. ייתכן שה- Mac שלך יצטרך להפעיל מחדש לפני השלמת התהליך.

אם אינך רואה אפשרות "עדכון תוכנה" בחלון העדפות המערכת, התקנת MacOS 10.13 ואילך. עליך להחיל עדכוני מערכת הפעלה דרך Mac App Store.

הפעל את חנות האפליקציות מהמעגן ולחץ על הכרטיסייה "עדכונים". לאחר שהחלון רענן, אתה אמור לראות את כל העדכונים הרשומים כ"עדכון macOS 10.xx.x "(תלוי בגרסתך).

לחץ על "עדכן" לצד הערך הרלוונטי, או לחץ על "עדכן הכל" בראש המסך כדי לעדכן הכל. יתכן שתצטרך להפעיל מחדש את ה- Mac כדי שהעדכון ייכנס לתוקף.

ככלל, שלוש הגרסאות העיקריות האחרונות של MacOS נתמכות בעדכוני אבטחה. אתה יכול להציג מידע אודות עדכוני האבטחה האחרונים בדף עדכוני האבטחה של אפל אם תרצה בכך.

קשורים: אילו מהדורות של macOS נתמכות בעדכוני אבטחה?

כיצד להתקין עדכונים באופן אוטומטי

ה- Mac שלך יכול לבדוק, להוריד ולהתקין אוטומטית סוגים שונים של עדכונים באופן אוטומטי.

עבור macOS 10.4 Mojave ואילך, עבור אל העדפות מערכת> עדכון תוכנה ולחץ על כפתור "מתקדם" כדי לשלוט בעדכונים אוטומטיים. עבור macOS 10.3 High Sierra ומעלה, תוכל למצוא אפשרויות אלה תחת העדפות מערכת> App Store.

אפשר "בדוק אם קיימים עדכונים" כדי שה- Mac שלך יבדוק אוטומטית אם קיימים עדכונים והצבת התראה בפינה השמאלית העליונה של המסך אם נמצא משהו. אם תשבית זאת, יהיה עליך לבדוק אם קיימים עדכונים בתפריט זה באופן ידני.

הפעלת "הורד עדכונים חדשים כאשר הם זמינים" תוריד את כל עדכוני המערכת הזמינים ותודיע לך כאשר הם מוכנים להתקנה. יהיה עליך להתקין עדכונים אלה באופן ידני על ידי לחיצה על ההודעה או ביקור בהעדפות מערכת> עדכון תוכנה.

הבחירה "התקן עדכוני macOS" או "התקן עדכוני אפליקציות מחנות האפליקציות" תתקין עדכוני מערכת ואפליקציות באופן אוטומטי. לא תצטרך לאשר ידנית שום דבר, אם כי ייתכן שתתבקש להפעיל מחדש את המחשב שלך כדי שהעדכונים ייכנסו לתוקף.

קבצי נתוני מערכת מותקנים לרוב רק כאשר אתה משתמש בתכונה הנשענת עליהם. כמה דוגמאות כוללות נכסי זיהוי דיבור, שיפורים ביכולות הטקסט לדיבור של ה- Mac שלך, גופנים והגדרות מילון. עדכוני אבטחה הם הורדות שתוקנות נקודות תורפה ידועות במערכת שלך, גם אם אתה מריץ גרסה ישנה יותר של MacOS. אלה כוללים עדכונים לתכונה נגד תוכנות זדוניות XProtect המובנות ב- MacOS.

אנו ממליצים להשאיר עדכונים אוטומטיים מופעלים כך שה- Mac שלך יישאר מאובטח וכל תכונות ה- MacOS יעבדו כפי שפורסם. אם תשבית אותו, יהיה עליך להתקין עדכונים אלה באופן ידני באמצעות עדכון תוכנה במקום זאת.

כיצד לשדרג את MacOS לגרסה העיקרית הבאה

שדרוג ה- MacOS שונה מעדכון זה מכיוון שאתה עובר מגרסה מרכזית אחת לאחרת. עדכונים אלה זמינים פעם בשנה ומציגים שינויים בולטים יותר מאשר תיקונים רגילים. תוכל לגלות את הגרסה האחרונה של MacOS על ידי ביקור באתר של אפל.

שים לב שקשה להוריד את דרגת ה- Mac שלך לגרסה הקודמת של MacOS. וודא שכל תוכנה שאתה מסתמך עליה תואמת את הגרסה האחרונה של MacOS לפני שאתה מתחיל לצלול. יתכן שתצטרך למחוק את ה- Mac ולהתקין מחדש את MacOS אם תצטרך לחזור. תוכל גם לשחזר באופן מלא את מצב מערכת ה- MacOS הנוכחי שלך מגיבוי מכונת הזמן - בהנחה שיצרת אחת ראשונה.

לפני התקנת עדכונים למערכת ההפעלה הליבה שלך, תמיד כדאי שיהיה לך גיבוי למקרה שדברים ישתבשו. באפשרותך ליצור גיבוי באמצעות Time Machine וכונן קשיח רזרבי בחינם. אתה יכול גם להשתמש בתוכנת צד שלישי כדי ליצור גיבוי אתחול אם אתה רוצה.

הגרסה האחרונה של MacOS תהיה זמינה תמיד דרך Mac App Store. הפעל את App Store על ידי לחיצה על הסמל שלו במעגן שלך או על ידי לחיצה על סמל Apple בשורת התפריטים ובחירת "App Store".

גרסאות חדשות מודגשות לעיתים קרובות בכרטיסייה "גלה" (או בכרטיסייה "מוצגות" בגרסאות ישנות יותר), או שתוכל לחפש "macOS" כדי למצוא את התוצאה האחרונה.

לחץ על "קבל" בערך App Store כדי להתחיל בהורדה. ייתכן שיהיה עליך להזין את סיסמת ה- Apple ID שלך או להשתמש ב- Touch ID אם המחשב שלך מאפשר זאת. ההורדה של עדכוני מערכת ההפעלה הגדולה עשויה לקחת זמן מה.

לאחר השלמת ההורדה, תהליך העדכון אמור להתחיל אוטומטית. באפשרותך לצאת מהמתקין ולהמשיך בכל עת על ידי הפעלת היישום "התקן macOS [שם]" (כאשר "שם" הוא שם המהדורה האחרונה). שדרוג מערכת ההפעלה שלך יכול להימשך בין 30 דקות למספר שעות, ויגרום למספר הפעלות מחדש בזמן החלת העדכון.

עדכון אפליקציות Mac App Store שלך

חנות האפליקציות של Mac מקלה על איתור, התקנה ותחזוקה של תוכנות ב- Mac שלך. כל האפליקציות המופיעות בחנות האפליקציות מאושרות על ידי אפל וארגז חול על ידי עיצוב, מה שאומר שהן מנוהלות בסביבה מאובטחת שלא אמורה לגרום לנזק ל- Mac שלך.

הפעל את חנות האפליקציות על ידי לחיצה על הסמל במעגן שלך, על ידי לחיצה על סמל Apple בשורת התפריטים ובחר "חנות אפליקציות", או על ידי לחיצה על Command + מקש הרווח וחיפוש אחר זה. עבור לכרטיסייה "עדכונים" כדי לראות רשימה של עדכונים זמינים. אתה יכול לבחור לעדכן כל אפליקציה בנפרד, או ללחוץ על "עדכן הכל" במקום זאת.

אם אתה רוצה שאפליקציות Mac App Store שלך ​​יתעדכנו אוטומטית, הפעל את App Store ולחץ על "App Store" בפינה השמאלית העליונה של המסך. בחר "העדפות" וודא ש"עדכונים אוטומטיים "מופעלים.

עדכון אפליקציות המותקנות מחוץ ל- Mac App Store

לא כל האפליקציות זמינות ב- Mac App Store. אם עליך להתקין אפליקציה באופן ידני, יהיה עליך לעדכן אותה אחרת. אפליקציות רבות כוללות את היכולת לעדכן את עצמן, כמו דפדפן Chrome של גוגל (שמתקין אוטומטית את הגרסה האחרונה) ו- Microsoft Office המשתמשת ביישום נפרד בשם "Microsoft AutoUpdate" כדי להחיל עדכונים.

רוב האפליקציות יבדקו אוטומטית אם קיימים עדכונים ויידעו אותך על כך. אתה יכול לכפות בדיקה על ידי מציאת הפריט הרלוונטי בשורת התפריטים. היכן זה ממוקם תלוי באפליקציה בה אתה משתמש, אך תוכל לבדוק:

  • תחת "שם אפליקציה" בשורת התפריטים ואז "בדוק אם קיימת עדכון"
  • תחת "שם אפליקציה" בחר "אודות [שם אפליקציה]" ואז "בדוק אם קיימת עדכון"
  • תחת "עזרה" בשורת התפריטים ואז "בדוק אם קיימים עדכונים"
  • בתוך היישום עצמו. לדוגמה, ב- Chrome, לחץ על Chrome> אודות Google Chrome והשתמש במעדכן כאן.
  • באמצעות יישום עדכון ייעודי, כמו "Microsoft AutoUpdate" עבור Microsoft Office ב- Mac

אם אפליקציה לא כוללת את היכולת לעדכן את עצמה, ייתכן שיהיה עליך לעדכן אותה ידנית. ראשית גלה איזו גרסה של האפליקציה אתה מפעיל על ידי הפעלת אותה, לחץ על "שם אפליקציה" בפינה השמאלית העליונה של המסך ובחר באפשרות "אודות [שם אפליקציה]."

עכשיו עבור לדף הבית של האפליקציה ובדוק אם קיימת גרסה חדשה יותר של האפליקציה. אם כן, הורד אותו. בזמן שההורדה הסתיימה, נווט לתיקיית "היישומים" שלך ומצא את האפליקציה המדוברת. גרור את סמל האפליקציה לאשפה במעגן שלך. שים לב שאתה עלול לאבד נתוני אפליקציות.

כעת התקן את האפליקציה כרגיל.

קשורים: כיצד להתקין יישומים ב- Mac: כל מה שאתה צריך לדעת

כיצד לעדכן את כלי המערכת ומנהלי ההתקנים של Mac

באופן כללי, אתה לא צריך לדאוג למנהלי התקנים אם אתה משתמש ב- Mac. Apple מזהה את החומרה שלך ומספקת לך את העדכונים האחרונים עבור התצורה הספציפית שלך. היוצא מן הכלל הוא מנהלי התקנים וכלי מערכת של צד שלישי.

ייתכן שתתקין מנהל התקן של צד שלישי אם אתה משתמש במוצר כמו Paragon NTFS, המאפשר גישה מלאה לכתיבה לכוננים בפורמט NTFS. כלים אלה מתקינים לעיתים קרובות סיומת גרעין וסמל בהעדפות המערכת, בדרך כלל בתחתית המסך.

אם התקנת כלי מערכת כאלה או מנהלי התקנים של צד שלישי, חפש את השינוי תחת העדפות מערכת. צריכה להיות אפשרות "בדוק אם קיימים עדכונים" או "עדכן כעת". סביר להניח שתצטרך לאשר שינויים באמצעות סיסמת הניהול שלך, ואז להפעיל מחדש את ה- Mac כדי שהשינויים ייכנסו לתוקף.

כיצד לעדכן תוספי ספארי

אם התקנתם הרחבות Safari כלשהן (כמו Evernote Web Clipper או דקדוק) מגלריית הרחבות Safari (macOS 10.13 ואילך) או מ- Mac App Store (macOS 10.14 ואילך), העדכונים יותקנו אוטומטית.

אם התקנת סיומת Safari באופן ידני ממקור אחר, יהיה עליך לעדכן אותה ידנית. לשם ביצוע הפעלת Safari זה, לחץ על "Safari" בפינה השמאלית העליונה של המסך ואחריו "העדפות". אם יש עדכונים זמינים, הם יופיעו בפינה השמאלית התחתונה של החלון. לחץ על "עדכן" ליד כל פריט כנדרש.

תוספי Safari מיושנים עלולים לסכן את ה- Mac שלך. הקפד להשבית את כל התוספים המיושנים שעבורם אין עדכונים. אפשר להניח שהרחבה מיושנת אם היא כבר לא מתוחזקת - למשל אם היא לא קיבלה עדכונים כבר יותר משנה. מידע זה תוכלו למצוא באתר הרחבה. השבת סיומת על ידי ביטול הסימון של התיבה שלידה תחת העדפות Safari> הרחבות.

עדכן אפליקציות עם Homebrew

Homebrew היא מערכת הפצת חבילות עבור macOS המאפשרת לך להתקין אפליקציות דרך שורת הפקודה (Terminal). ניתן לעדכן כל אפליקציה שתתקין באמצעות Homebrew בפקודה אחת. יהיה עליך להתקין את גרסת ה- Homebrew של האפליקציה כדי שזה יעבוד.

ראשית, עליך להתקין את Homebrew ב- Mac שלך. לאחר מכן תוכל להשתמש במסוף כדי לחפש אפליקציות להתקנה באמצעות הפקודה הבאה:

brew search office

פעולה זו תחפש אחר כל החבילות התואמות למונח החיפוש "office". אתה מתקין חבילות רלוונטיות שתמצא באמצעות הפקודה הבאה:

brew cask install libreoffice

כעת תוכל להפעיל פקודה אחת לעדכון אפליקציות המותקנות באמצעות Homebrew:

brew cask upgrade

זה לא יעבוד עבור יישומים שיש להם מעדכנים מובנים משלהם, כמו Google Chrome.

קשורים: כיצד להתקין חבילות עם Homebrew עבור OS X

עדכן את התוכנה שלך והישאר בטוח

במידת האפשר, הפעל עדכונים אוטומטיים וודא ליצור גיבויים קבועים של ה- Mac שלך לשקט נפשי אולטימטיבי. קח את הזמן לשדרג את המחשב פעם בשנה לגרסה האחרונה, אך וודא שכל התוכנות שלך תואמות לפני שתלחץ על ההדק.

התקנת עדכוני תוכנה היא הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי למנוע את פרצות האבטחה שהתגלו לאחרונה. אם אתה מסתמך על אפליקציה שכבר לא מתוחזקת באופן פעיל, שקול לחפש אלטרנטיבה שלא תסכן אותך.