מהו Windows 10 Pro לתחנות עבודה וכיצד הוא שונה?

מיקרוסופט הכריזה על Windows 10 Pro עבור תחנות עבודה. זו גרסה מתקדמת יותר של Windows 10 Professional למחשבים יקרים עם חומרה חזקה. התכונות הכלולות כבר זמינות ב- Windows Server, אך מועברות לגירסת שולחן עבודה של Windows.

להלן התכונות שהוא כולל ומדוע תרצה בכך.

ReFS (מערכת קבצים עמידה)

קשורים: מהי ReFS (מערכת הקבצים הגמישה) ב- Windows?

מערכת הקבצים הגמישה החדשה של מיקרוסופט, בקיצור ReFS, "מספקת גמישות בענן למקומות אחסון עמידים לתקלות ומנהלת נפחים גדולים מאוד בקלות."

תכונה זו אינה בלעדית מבחינה טכנית ל- Windows 10 Pro עבור תחנות עבודה. אתה יכול להשתמש בו בכל מהדורה של Windows 10 יחד עם מרחבי אחסון. כאשר משתמשים בו יחד עם מרחבי אחסון, ReFS יכול לזהות מתי נתונים נפגמים בכונן שיקוף ולתקן אותם במהירות באמצעות נתונים מכונן אחר.

עם זאת, ניתן להשתמש ב- ReFS רק במרחבי אחסון במהדורות רגילות של Windows 10. מערכות Windows Server 2016 יכולות לעצב כוננים כ- ReFS ללא שימוש במרחבי אחסון, וזה מציע יתרונות ביצועים מסוימים במצבים מסוימים - למשל, כאשר משתמשים בתכונות שונות של מכונות וירטואליות. ב- Microsoft Hyper-V. אבל כדי ליהנות באמת מ- ReFS, תצטרך מחשב עם מספר כונני אחסון.

כרגע, Windows 10 לא יכול למעשה לבצע אתחול מ- ReFS, כך שאין שום דרך לפרמט את כונן המערכת שלך כ- ReFS. פירוש הדבר ש- ReFS אינו יכול להחליף את NTFS במלואו. לא ברור אם מיקרוסופט מתקנת מגבלה זו עבור Windows 10 Pro עבור תחנות עבודה, או פשוט מאפשרת למשתמשים לפרמט כל כונן עם מערכת הקבצים ReFS.

זיכרון מתמיד

Windows 10 Pro לתחנות עבודה תומך בחומרת NVDIMM-N. NVDIMM-N הוא סוג זיכרון שאינו נדיף. לזיכרון זה גישה מהירה וכתיבה כמו RAM רגיל, אך הנתונים המאוחסנים בו לא יימחקו כאשר המחשב יורה למטה - זה המשמעות של החלק הלא נדיף.

זה מאפשר ליישומים תובעניים לגשת לנתונים חשובים במהירות האפשרית. אין צורך לשמור את הנתונים בדיסק איטי יותר ולהעביר אותם קדימה ואחורה בין זיכרון לאחסון.

הסיבה שכולנו לא משתמשים כיום בזיכרון NVDIMM-N היא מכיוון שהוא הרבה יותר יקר מאשר זיכרון RAM רגיל. זוהי חומרה מתקדמת מאוד כרגע, ואם אין לך את החומרה היקרה, בכל מקרה אתה לא יכול לנצל את התכונה הזו.

שיתוף קבצים מהיר יותר

מהדורה זו של Windows 10 כוללת SMB Direct, תכונה זמינה גם ב- Windows Server. SMB Direct דורש מתאמי רשת התומכים בגישה מרחוק ישיר לזיכרון (RDMA).

כדברי מיקרוסופט, "מתאמי רשת בעלי RDMA יכולים לתפקד במהירות מלאה עם זמן אחזור נמוך מאוד, תוך שימוש במעבד מעט מאוד." זה מסייע ליישומים שניגשים לכמויות גדולות של נתונים ב- SMB מרוחק (שיתוף קבצי רשת Windows) ברשת. יישומים כאלה נהנים מהעברה מהירה יותר של כמויות גדולות של נתונים, זמן אחזור נמוך יותר בגישה לנתונים ושימוש נמוך במעבד גם כאשר מעבירים כמות גדולה של נתונים במהירות רבה.

שוב, אתה זקוק לחומרה מתקדמת שאינה זמינה במחשב שולחני טיפוסי טיפוסי כדי לעשות זאת. אם אין לך מתאמי רשת התומכים ב- RDMA, תכונה זו לא תעזור לך.

אתה יכול לבדוק אם מתאמי הרשת שלך תומכים ב- RDMA באמצעות PowerShell. לחץ לחיצה ימנית על כפתור התחל ב- Windows 10 ובחר "PowerShell (Admin)" כדי לפתוח את PowerShell כמנהל. הקלד " Get-SmbServerNetworkInterface" בהנחיה ולחץ על Enter. עיין בעמודה "RDMA Capable" כדי לראות אם הם תומכים ב- RDMA. במחשב שולחני טיפוסי הם כמעט ולא יעשו זאת.

תמיכה בחומרה מורחבת

מיקרוסופט מאפשרת ל- Windows 10 Pro לתחנות עבודה לפעול במכשירים עם "תצורות ביצועים גבוהות", כולל מעבדי Intel Xeon ו- AMD Opteron ברמת השרת שבדרך כלל ידרשו Windows Server.

Windows 10 Pro תומך כרגע רק בשני מעבדים פיזיים ו- 2 TB RAM לכל מערכת, אך Windows 10 Pro עבור תחנות עבודה יתמוך בעד ארבעה מעבדים ו- 6 TB RAM.

שוב, תכונה זו תסייע רק לאנשים בבניית מחשבים מקצועיים יקרים ומתקדמים.

איך אני משיג את זה?

קשורים: מה חדש בעדכון יוצרי הסתיו של Windows 10, זמין כעת

מהדורה חדשה זו של Windows 10 תהיה זמינה עם פרסום עדכון יוצרי הסתיו.

מיקרוסופט לא ממש ציינה תג מחיר עבור מוצר זה. זה מיועד למחשבי עבודה מתקדמים. מיקרוסופט לא מתכוונת למכור אותו לצד מהדורות אחרות של חלונות 10 בחנויות קמעונאיות, ואין להן סיבה. כל התכונות מועילות רק לאנשים הזקוקים לתמיכה בחומרה יקרה ומתקדמת. מחשבי תחנת עבודה מתקדמים יישלחו עם Windows 10 Pro עבור תחנות עבודה המותקנות, וכנראה שיהיה זמין לעסקים וארגונים אחרים בהסכמי רישיון רב.

בעוד שמיקרוסופט מוסיפה מהדורה נוספת של Windows 10, רוב האנשים לא צריכים אפילו לדעת שהיא קיימת. אך זו דרך נוספת עבור מיקרוסופט לפלח את שוק הרישיונות ל- Windows, מה שמאפשר לה לגבות יותר תשלום עבור גרסת Windows 10 שתידרש למחשבי עבודה יקרים מאוד.