כיצד להשתמש בבקר DualShock 4 של פלייסטיישן 4 למשחקי מחשב

בקר DualShock 4 של סוני הוא למעשה משחק גיימפ סטנדרטי, ותוכלו לחבר אותו לכל מחשב באמצעות כבל USB, בלוטות 'רגיל או מתאם ה- USB האלחוטי הרשמי של סוני. זה יעבוד גם במגוון משחקים, מכיוון ש- Steam מציעה כעת תמיכה רשמית לבקרי DualShock 4.

לאחר שחיברת בקר PS4 למחשב, תוכל גם לנצל את PS4 Remote Play כדי להזרים משחקים מקונסולת PS4 משלך, או משירות פלייסטיישן Now של סוני כדי להזרים משחקים משרתי סוני.

קשורים: מדוע כדאי להשיג בקר Xbox למשחקי מחשב

ניתן לטעון כי בקרי ה- Xbox של מיקרוסופט עדיין עובדים בצורה הטובה ביותר עבור משחקי מחשב, מכיוון שהם נתמכים רשמית על ידי מיקרוסופט ומשחקים רבים תומכים בבקרי Xbox 360 ו- Xbox One בפרט. אם אתה קונה בקר עבור משחקי מחשב במקום זאת, אתה כנראה צריך לקבל בקר Xbox. אבל אם כבר יש לך בקר פלייסטיישן 4, הנה איך להגדיר אותו עם המחשב האישי שלך.

כיצד לחבר בקר PS4 למחשב

באפשרותך לחבר את הבקר למחשב באמצעות כבל ה- USB למיקרו-USB הכלול - אותו אתה משתמש עם ה- PS4 שלך - ולהשתמש בו כבקר קווי. זה "פשוט יעבוד" ללא הגדרה נוספת.

אם ברצונך לחבר את הבקר שלך באופן אלחוטי, סוני ממליצה לך לרכוש את המתאם האלחוטי USB הרשמי DualShock 4 ($ 15).

כדי לחבר באופן אלחוטי את בקר ה- PlayStation 4 למחשב ללא חומרה נוספת, יהיה עליך להעביר אותו למצב זיווג Bluetooth. אנשים רבים מדווחים שחיבור ה- Bluetooth של הבקר יכול להיות מעט רעוע במחשב האישי, תלוי בערכת השבבים של ה- Bluetooth ובמנהלי ההתקנים שלך, כך שתרצה להשתמש בחיבור קווי או במתאם אלחוטי רשמי אם אתה נתקל בבעיות.

קשורים: כיצד להתאים מכשיר Bluetooth למחשב, לטאבלט או לטלפון

כך תוכל להתאים את הבקר שלך באופן אלחוטי באמצעות Bluetooth, אם אתה מעדיף: ראשית, כבה את הבקר אם הוא כבר מופעל. אם הוא פועל ומשויך עם פלייסטיישן 4, לחץ לחיצה ארוכה על כפתור "פלייסטיישן" ואז בחר באפשרות "התנתק מ- PS4" או "היכנס למצב מנוחה" בתפריט שמופיע בטלוויזיה שלך. הבקר יכבה.

לאחר מכן, הכניס את הבקר למצב התאמה. לחץ בו זמנית על כפתור "פלייסטיישן" ועל כפתור "שתף" בבקר והחזק אותם לחוץ. פס האור בבקר יתחיל להבהב. זה מציין שהבקר נמצא במצב התאמת Bluetooth.

לבסוף, חבר את הבקר למחשב שלך כאילו היית משווה כל מכשיר Bluetooth. ב- Windows 10, אתה יכול לפתוח את אפליקציית ההגדרות מתפריט התחל, לבחור "התקנים" ואז לבחור "Bluetooth". ה- DualShock 4 יופיע כאן כ"בקר אלחוטי "אם הוא נמצא במצב התאמה. לאחר מכן תוכל לבחור אותו וללחוץ על "זוג" כדי להתאים אותו למחשב שלך.

ב- Windows 7, 8 ו- 10, אתה יכול לפתוח את חלונית התקנים ומדפסות בלוח הבקרה. לחץ על "הוסף מכשיר" והבקר יופיע כהתקן Bluetooth סמוך. זה יופיע גם ברשימת המכשירים המחוברים כאן כ"בקר אלחוטי "לאחר חיבורו.

כיצד לחקות בקר קיטור עם בקר PS4

Valve מציע כעת תמיכה רשמית בבקר DualShock 4 של פלייסטיישן 4. זה יתפקד באופן דומה לבקר Steam, עם תמיכה בלוח המגע של הבקר ותכונות אחרות. משחקים התומכים בבקר Steam יעבדו עם בקר PS4, ותוכל גם ליצור פרופילים לחיקוי אירועי מקלדת ועכבר באמצעות בקר PS4 במשחקים שונים שאינם מציעים תמיכה רשמית לבקר. במילים אחרות, זה עובד בדיוק כמו בקר הקיטור.

כדי להפעיל תכונה זו, פתח את מצב התמונה הגדולה ב- Steam על ידי לחיצה על סמל "מצב תמונה גדולה" בצורת בקר, בפינה השמאלית העליונה של חלון Steam.

עבור אל הגדרות> הגדרות בקר במצב תמונה גדולה והפעל את האפשרות "תמיכה בתצורת PS4".

קשורים: כיצד לבצע מיפוי מחדש של לחצני Xbox, פלייסטיישן ובקר אחרים ב- Steam

חבר מחדש את כל בקרי ה- PS4 המחוברים והם יופיעו כאן. אתה יכול לבחור אותם ולהגדיר אותם באותו אופן שבו היית מגדיר בקר Steam.

לדוגמה, אתה יכול לבחור משחק במצב תמונה גדולה ובחר באפשרות נהל משחק> תצורת בקר כדי להגדיר את התנהגות בקר PS4 שלך במשחק. מסך זה מספק אפשרויות רבות למיפוי מחדש של כפתורי הבקר שלך במשחק.

כיצד לחקות בקר Xbox עם בקר PS4

קשורים: מדוע כדאי להשיג בקר Xbox למשחקי מחשב

בקרי Xbox 360 - ובקרי Xbox One, כעת כשמיקרוסופט סוף סוף שחררה את מנהלי ההתקנים הדרושים - הם בדרך כלל הטובים ביותר למשחקי מחשב. משחקי מחשב רבים תוכננו במיוחד לעבודה עם בקרי Xbox. משחקים רבים דורשים גם קלט "xinput", אשר בקרי Xbox מספקים, אך סוגים אחרים של בקרים לא.

אם אתה משתמש בבקר PS4 עם אמולטור לשחק במשחקים ישנים יותר, תוכל בקלות להגדיר את האמולטור כך שיקבל את לחיצות כפתור הבקר. אם אתה משתמש בו עם משחק מחשב, ייתכן שיהיה עליך לפתוח את הגדרות הבקרה של משחק המחשב ולהגדיר את המשחק כך שיגיב לכניסות הבקר.

אבל עבור משחקים המצפים לבקר Xbox, ייתכן שיהיה עליך לחקות את ה- xinput. זה ימיר את הקלט של בקר ה- PS4 ללחיצות המקבילות של כפתור ה- Xbox, ומשחקים "פשוט יעבדו" עם ה- DualShock 4 בדיוק כמו שהיו עושים עם בקר Xbox. הם רק יחשבו שאתה רק משתמש בבקר Xbox.

סוני לא הוציאה נהגים רשמיים לבקר פלייסטיישן 4 במחשב, כך שאין דרך רשמית לעשות זאת. ישנם כלים לחיקוי קלט עם PS4, אך הם כלי צד שלישי לא רשמיים שפותחו על ידי הקהילה.

אנו ממליצים על תוכנית קלט המפות החינמית. כלי זה יציג בצורה מועילה גם את רמת הסוללה של הבקר שלך, וזה דבר שבדרך כלל לא תוכל לראות ב- Windows.

הורד והתקן את Mapper קלט למחשב האישי שלך. פתח אותו ולחץ על סמל "פרופילים" בצורת בקר בצד שמאל של חלון מיפוי הקלט, ואז לחץ על "פרופיל חדש". האפשרות "חיקוי בקר וירטואלי" תהיה מופעלת כברירת מחדל, ובקר PS4 שלך אמור כעת לתפקד כבקר Xbox. אתה לא צריך לשנות הגדרות אחרות.

פתח משחק המצפה לבקר Xbox, והוא אמור פשוט לעבוד. כל הנחיה במשחק עדיין תאמר לך להשתמש בכפתורי Y, B, A ו- X של Xbox במקום כפתורי המשולש, העיגול, הריבוע וה- X, אך כפתורים אלה יתפקדו ככפתורי ה- Xbox המקבילים.

הדמיית ה- xinput פועלת רק כאשר InputMapper פתוח, לכן תצטרך להשאיר תוכנית זו פתוחה בעת משחק משחקים. עם זאת, אם תלחץ על סמל "הגדרות" בצד שמאל של התוכנית, תוכל לומר לו "התחל עם חלונות" ו"התחל ממוזער ". לאחר מכן הוא יתחיל עם אתחול המחשב והפעלה ברקע, כך שתמיד תהיה מוכן לצאת לדרך.

InputMapper גם עושה דברים שימושיים אחרים, כגון הפעלת התכונה "משטח עקיבה כעכבר", המאפשרת להשתמש במשטח העקיבה של הבקר כעכבר ב- Windows. אתה יכול אפילו להתאים אישית את צבע סרגל האור של הבקר ולהגדיר פקודות מאקרו.

יהיה עליך להתאים את הבקר שלך לפלייסטיישן 4 שלך לפני שתוכל להשתמש בו שוב עם המסוף שלך. לשם כך, פשוט חבר את הבקר חזרה ל- PS4 שלך באמצעות כבל ה- USB שלו. זה יתאים אוטומטית למסוף שלך. כדי שזה יעבוד עם המחשב האישי שלך לאחר מכן, יהיה עליך להתאים אותו למחשב שלך מחלון Bluetooth. זה טרחה קטנה, אבל שווה לך להשתמש בקלות ב- gamepad שלך במספר מכשירים.

קרדיט תמונה: פארלי סנטוס בפליקר, דני ויליירקס בוויקיפדיה