מה הם Mds ו- Mdworker ומדוע הם פועלים ב- Mac שלי?

בעת בדיקת Monitor Monitor הבחנת בכמה תהליכים שאינך מזהה: mds ו- mdworker. לאף אחד אין סמל, ונראה שהם פועלים כל הזמן. אל דאגה, הם לא מזיקים.

קשורים: מהו התהליך הזה ולמה הוא פועל ב- Mac שלי?

מאמר זה הוא חלק מהסדרה המתמשכת שלנו המסבירה על תהליכים שונים שנמצאו ב- Monitor Monitor, כמו kernel_task, hidd, installd ורבים אחרים. לא יודע מהם השירותים האלה? עדיף להתחיל לקרוא!

שני התהליכים הם חלק מ- Spotlight, כלי החיפוש של macOS. הראשון, mds, מייצג שרת מטא-נתונים. תהליך זה מנהל את האינדקס המשמש לתת לך תוצאות חיפוש מהירות. השני, mdworker, מייצג עובד שרת מטא נתונים. זה עושה את העבודה הקשה של יצירת אינדקס של הקבצים שלך בכדי לאפשר חיפוש מהיר.

מדוע mds ו- mdworker משתמשים בכל כך הרבה זיכרון RAM ו- CPU?

אם העברתם לאחרונה את הקבצים והאפליקציות שלכם ממק אחד למשנהו, זה נורמלי ש- mds ו- mdworker תופסים הרבה כוח וזיכרון במעבד. כך גם אם הוספת לאחרונה קבץ חדש למחשב שלך. התהליכים פועלים לבניית אינדקס של כל הקבצים שלך, וזה מה שיאפשר מאוחר יותר את החיפושים המהירים שלך.

איך אתה יכול לדעת שזה המקרה? פתח את זרקור ותראה את המילה "אינדקס" ליד סרגל התקדמות.

אם אתה רואה את ההודעה הזו, אתה יודע ש Spotlight עובד מאוד ביצירת האינדקס שלך, וזו הסיבה לשימוש במשאבים. זה בדרך כלל לוקח רק כמה שעות, אם כי זה יכול להשתנות בהתאם לכונן הקשיח ומהירות המעבד שלך.

זרקור מוגדר כך שלא ישתמש בכל משאביך. אם אתה עושה משהו שהוא אינטנסיבי במעבד, התהליכים האלה צריכים להיסגר. אבל אם ה- Mac שלך לא פעיל, ואינך מחובר לחשמל הסוללה, זרקור ירגיש חופשי להשתמש בכל המשאבים שבהכרח בכדי לבנות את מסד הנתונים.

בנה מחדש את אינדקס הזרקורים שלך

קשורים: כיצד לתקן בעיות זרקור על ידי בניית אינדקס מחדש

אם נראה שתהליכים אלה לעולם לא מסיימים את עבודתם, ומשתמשים ללא הרף במעבד ובזיכרון שלך ימים לאחר תחילת האינדקס, יש סיכוי שהאינדקס שלך פגום. למרבה המזל, אתה יכול לתקן בעיות כאלה על ידי בנייה מחדש של אינדקס הזרקור.

ישנן שתי דרכים עיקריות לעשות זאת. הראשון הוא להוסיף את כל הכונן הקשיח לרשימת המיקומים הכלולים, ואז להסיר אותו מרשימת ההחרגות לאחר מכן. השנייה היא לפתוח את הטרמינל ואז להפעיל את הפקודה הבאה:

sudo mdutil -E /

כך או כך, כל אינדקס הזרקורים שלך ייבנה מחדש, מה ששוב אתה יכול לראות על ידי משיכת הזרקור וחיפוש המילה "אינדקס" בפינה השמאלית העליונה, לצד סרגל ההתקדמות. לאחר סיום התהליך, mds ו- mdworker צריכים להפסיק ליטול מעבד מוגזם. אם לא, שקול להריץ עזרה ראשונה לתיקון בעיות במערכת הקבצים ב- Mac שלך ואז לבנות מחדש את האינדקס. זה יפתור את הבעיה כמעט בכל המקרים.