8 תוספים חיוניים לכל שרת Bukkit

הפעלת שרת Minecraft וניל זה כיף, אך היתרון האמיתי לשימוש ב- Bukkit הוא היכולת להתקין תוספים לשינוי המשחק. תוספי Bukkit יכולים לעשות כל דבר, החל מהגנה על עולמכם וניהול שרתים גדולים ועד הוספת משחק ותכונות חדשות, וריכזנו רשימה של הטובים ביותר להוסיף לשרת שלכם.

קשורים: כיצד להפעיל שרת Minecraft Spigot עבור מרובי משתתפים בהתאמה אישית

אם אינך מכיר את Bukkit, זהו מזלג שונה של שרת Minecraft הרשמי ששוחרר על ידי Mojang. זה מאפשר למנהלי השרתים לשנות ולהגן על העולם ולהתקין אופנות בצד השרת כדי לשנות את המשחק. זה גם מהיר יותר מהשרת הרשמי. הגרסה האחרונה של Bukkit נקראת Spigot, ותוכלו לקרוא עליה כאן.

התקנת תוספים

התקנת תוספים היא פשוטה למדי, פשוט גרור ושחרר את קובץ ה- .jar התוסף לתיקיית 'התוספים' של השרת שלך, והפעל מחדש את השרת. עם זאת, עלולות להיווצר בעיות בהתקנת תוספים רבים או תוספים שאינם תואמים. תוספי Bukkit מיושנים עשויים לעבוד או לא. בדוק איזו גרסה של Bukkit אתה מפעיל על ידי הקלדת "/ גרסה" בצ'אט. לרוב, תוספים שנבנו עבור 1.7 יעבדו עבור 1.8, אך לפעמים הם לא. מומלץ להתקין רק תוספים אחד בכל פעם, כך שבמקרה של בעיית תאימות תדעו איזה מהם גרם לבעיה.

WorldGuard

WorldGuard הוא תוסף נרחב המגן על עולמכם. מחוץ לקופסה, זה מגן על עולמכם מפני הרס על ידי מפלצות או שחקנים חדשים. המאפיין העיקרי הוא היכולת ליצור אזורים ולהגדיר כללים באזורים אלה. לדוגמה, אתה יכול להגדיר אזור שיכיל את הבית שלך ולקבוע את כללי המשחק לאזור זה, כך שאף אחד חוץ ממך לא יוכל להיכנס או להציב בלוקים. אתה יכול גם למנוע שימוש בפריטים כמו TNT בתוך האזור. ל- WorldGuard יש הרבה תכונות טובות ויש להתקין אותם על כל שרת ציבורי המעוניין להגן על עצמו מפני שחקנים שרק רוצים להרוס דברים.

ניתן להוריד את WorldGuard מהדף של מפתח Bukkit

עריכת עולם

קשורים: הפוך את הבניין ב- Minecraft לקל יותר עם WorldEdit

WorldEdit הוא המסובך ביותר ברשימה זו, אך לא קשה לתפוס את העניין. WorldEdit מקל על המשימות החוזרות ונשנות ב- Minecraft על ידי הצעת חלופות לשורת הפקודה. לדוגמא, במקום למלא כל גוש אבן בקומת 1000 בלוקים, תוכלו לבחור את פינות הרצפה ולמלא אותה ב- WorldEdit. זה מקל על בניית קווי מתאר לפרויקטים גדולים. WorldEdit הוא תוסף שימושי לבניית פרויקטים גדולים, אך אם אתה מעדיף לבנות בהישרדות, אין צורך בתוסף זה.

ניתן להוריד את WorldEdit מהדף של Bukkit Developer.

רב-גוני

Multiverse הוא תוסף שמוסיף תמיכה בעולמות Minecraft מרובים. באמצעות Multiverse תוכלו לטעון לשרת שלכם עשרים עולמות Minecraft שונים ולנסוע ביניהם. יש לו גם פקודות ליצירת עולמות חדשים לחלוטין. תוסף זה טוב לכל שרת גדול שזקוק ליותר מקום, או לשרת קטן המעוניין להוסיף עולמות חדשים. התוסף Multiverse-Core מכיל את יסודות התוסף, וניתן להוריד אותו מהדף של Bukkit Developer. יש לו תוסף נלווה, Multiverse-Portals, שמקל על נסיעה בין העולם ללא פקודות.

כספת

הכספת היא תוסף שלא כמו האחרים. הכספת מנהלת אינטראקציות בין תוספים, והיא חיונית לכל שרת שמריץ הרבה תוספים. הכספת נותנת לפלאגינים חיבורים קלים למערכות הרשאות, צ'אט וכלכלה ומנהלת מערכות אלה. מכיוון שמדובר בממשק API כל כך שימושי, לא מעט תוספים דורשים ממנו או נהנים ממנו. הכספת אינה תוסף נוצץ ומלא בתכונות, אבל זה משהו שצריך. ניתן להוריד אותו מדף מפתחי Bukkit.

אם אתה רוצה מערכת חסכון בשרת שלך, אתה צריך Vault. הכספת תומכת במערכות פופולריות רבות, כולל CraftConomy ו- iConomy.

b הרשאות

b הרשאות קשורה לכספת ומנהלת אילו שחקנים יכולים לבצע פקודות מסוימות. לדוגמה, אתה יכול לתת לשחקנים את היכולת לשנות מהישרדות למצב יצירתי, אך לא את היכולת להשתמש ב- WorldEdit. יש תוספי הרשאות אחרים שם, אך bPermissions נתמכת על ידי Vault וקל לשימוש במשחק ללא עריכת קבצי שרת. הוא זמין להורדה מעמוד מפתחי Bukkit.

LaggRemover

LaggRemover הוא תוסף שירות נוסף שעוזר לשרת להתנהל טוב יותר על ידי ניקוי ישויות לא נחוצות ופריקת גושים שאינם צריכים להישאר טעונים. זהו תוסף נוסף שאינו מבריק ומשנה את המשחק, אך בהחלט כדאי להתקין אותו. הוא זמין להורדה מעמוד מפתחי Bukkit.

DynMap

DynMap הוא תוסף נהדר שהופך מפה אינטראקטיבית של עולמכם, נגישה מהאינטרנט. DynMap למעשה מפעיל אתר מתוך שרת Minecraft שלך, ואתה יכול להתחבר אליו על ידי הזנת כתובת ה- IP של שרת Minecraft שלך (רק 'localhost' אם אתה מפעיל אותו מהמחשב הביתי שלך) ואחריו ": 8123", מספר היציאה עבור DynMap. DynMap הוא תוסף מדהים לכל שרת המתמודד עם פרויקטים גדולים של בנייה, או שרת הישרדות המעוניין לתכנן בסיסים, או סתם להציג את עולם Minecraft שלך ללא מפות המשחק. הוא זמין להורדה מעמוד מפתחי Bukkit.

אזרח ודניזן

Citizen ו- Denizen הם שני תוספים שמשתלבים טוב ביחד. Citizens הוא תוסף שמוסיף NPCs לעולמכם ותומך בתוספות כדי לגרום להם לבצע משימות שונות. Denizen הוא תוסף שקושר לאזרחים, אבל גם עובד לבד. Denizen היא שפת תסריט מלאה עבור Minecraft. אתה יכול ליצור NPCs בתסריט עם Citizens או לוותר על Citizens לחלוטין ולהשתמש ב- Minecraft כדי לקודד. Citizen ו- Denizen אינם מומלצים עבור המשתמש הממוצע ב- Minecraft, אך אם זה משהו שמעניין אתכם, בדקו את Citizens and Denizen.