מהו קובץ AZW (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .azw הוא פורמט קובץ פופולרי לאחסון ספרים אלקטרוניים עבור סדרת ה- Kindle וההתקני eLeaders של אמזון באמצעות אפליקציית Kindle. לצד שמירת דברים כמו סימניות, הערות ודף ידוע אחרון, קבצי AZW מכילים בדרך כלל הגנת DRM, או הגנת זכויות יוצרים, כדי למנוע העתקה וצפייה בלתי חוקית.

מהו קובץ AZW?

קבצי AZW התגלגלו לראשונה למכשירי קינדל בשנת 2007; הוא מבוסס על פורמט הקובץ MOBI שקנתה אמזון בשנת 2005. למרות שקבצי AZW מבוססים על MOBI, הם מכילים דחיסה טובה יותר מקבצי MOBI וניתנים לשימוש ב- Amazon Kindles או במכשיר עם תוכנת קינדל.

הדור הרביעי ואילך של קינדל משתמשים בפורמט AZW3, הנקרא גם KF8, ואילו הדור השביעי ומאוחר יותר קינדל משתמשים בפורמט KFX.

קשורים: מהו קובץ MOBI (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

כיצד אוכל לפתוח אחת?

מכיוון שקבצי AZW מיועדים לקינדל, הדרך הקלה ביותר לפתוח אחת היא במכשיר קינדל או באמצעות אפליקציית קינדל ב- Windows, Mac, iOS או Android.

קשורים: קרא ספרי קינדל במחשב שלך עם קינדל למחשב

אם אתה משתמש בלינוקס, תצטרך לפנות לקורא צד שלישי כמו קליבר. זו אפליקציית קוד פתוח שמציעה מספיק צדדיות שאולי אתה מעדיף להשתמש בה גם ב- Windows ו- MacOS. קליבר יכולה לפתוח קבצי AZW, כמו גם פורמטים רבים אחרים.

כל שעליך לעשות הוא לפתוח את התוכנית, ללחוץ על "הוסף ספרים", ואז לבחור כיצד ברצונך להוסיף את הספרים שלך.

כמה אפשרויות אחרות יהיו לשלוח קבצים אלה לקינדל שלך באמצעות האפליקציה שלח לקינדל, באמצעות כבל USB או בדוא"ל. כל מה שנשלח מוחזק במסמכים האישיים של קינדל שלך באופן מקוון, שם הם נשמרים ומשוחזרים ממועד רכישת קינדל חדש.

קשורים: כיצד לשלוח ספרים אלקטרוניים ומסמכים אחרים לקינדל שלך

כיצד ניתן להמיר אחד?

בדיוק כמו כל פורמט קובץ אחר, אתה זקוק לתוכנה מיוחדת לטיפול בהמרת AZW לפורמט אחר. אם תנסה לשנות את הסיומת, אתה יכול לסיים קובץ מושחת ולא שמיש.

לצד היותו קורא אלקטרוני, קליבר מגיע עם כלי המרה שימושי שיכול להמיר כל אחד מהספרים האלקטרוניים שלך ל -16 פורמטים שונים. המרה מ- AZW תחילה מחייבת את הקבצים שלך ללא DRM, כך שבדוגמה זו, אנו נניח שהקבצים שלך אינם קשורים ל- DRM.

קשורים: כיצד להפשיט את ה- DRM מהספרים האלקטרוניים של קינדל שלך להנאה וארכיון בין מכשירים

פתח את Caliber, בחר את הספר שברצונך להמיר ולחץ על "המר ספרים".

בחלון ההמרה שנפתח בחר את פורמט הפלט הרצוי ואז לחץ על "אישור" בתחתית החלון.

הקובץ שהומר מאוחסן בספרייה שלך בכונן המקומי שלך. פורמטים זמינים מוצגים בחלונית התצוגה המקדימה של כל ספר.