כיצד לשפר את ליל כל הקדושים שלך כמו מקצוען עם מקרן דיגיטלי

ליל כל הקדושים הוא אחד מאותם חגים שבאמת מוציאים את המתעסק בהרבה גיקים. ישנה רשימת כביסה אמיתית של דברים לפרוס, לשנות ולהעצים את כל אלה בחיפוש להיות הבית המפחיד ביותר בבלוק ולערוך את המסיבה הטובה ביותר. המשך לקרוא כאשר אנו מדגישים כמה קל אתה יכול להפוך מקרן דיגיטלי לסכין של הצבא השוויצרי של טריקים מגניבים של ליל כל הקדושים.

למה שתרצה לעשות את זה? כי, ברור שזה כיף! אתה יכול לחיות עוד שנה בלי לשלב מקרן דיגיטלי בהכנות ליל כל הקדושים שלך, בטח, אבל אם יש לך אחד ביד, אתה יכול לשאול אחד מהעבודה, או שאתה פשוט מחפש תירוץ לקנות כזה, אז אין זמן כמו נוכח כדי להבטיח שיש לך את התצוגה הכי מגניבה של ליל כל הקדושים.

מקרנים משאילים עצמם לתצוגות ליל כל הקדושים מכיוון שהם כה רב-תכליתיים מבחינת מה שניתן להציג ואיך ניתן להציג אותו. שלא כמו טלוויזיות, אתה יכול לשנות את גודל התמונה המוקרן בקלות מעלה או מטה מגודל של טלוויזיה קטנה לרוחב 300+ אינץ '. אתה יכול להקרין על דברים, דרך דברים, על ערפל, לתוך כדורים וצורות מוזרות, על פני האדמה, מעל הבית שלך ובכל מיני דרכים שלא מעשיות או בלתי אפשריות להשיג עם מסך טלוויזיה.

מה אתה צריך

בעוד שרשימת החומרים המלאה תלויה באופן בו אתה בוחר לפרוס את הגדרת המקרן שלך, ישנם חומרים בסיסיים שאתה בהחלט זקוק להם ואז רשימה של חומרים לכל סוג התקנה. בואו נדבר על החומרים הבסיסיים ואז, בכל חלק מתאים, נדגיש את התוספות הדרושות והאופציונליות עבור תצורה זו.

שלושת מרכיבי הליבה של כל הגדרת מקרן ליל כל הקדושים הם מקרן מתאים, חומר מקור טוב ומשהו להשמיע ממנו את חומר המקור. בואו נסתכל על כל קטגוריה לפני שנמשיך להציג מה אתה יכול לעשות עם המקרן שלך.

בחירת מקרן

בעת בחירת מקרן לפרויקט ליל כל הקדושים, השיקול העיקרי שלך צריך להיות בהירות וכוונון. חלק מהגורמים החשובים לקולנוע ביתי (כמו מעריצים שקטים) אינם חשובים במיוחד עבור ליל כל הקדושים, אלא אם כן אתה מתכוון להשתמש במקרן בחדר שקט מאוד כחלק מאפקט של בית רדוף רוחות או מה. אולם באופן מציאותי, רעש האירוע (חוגגים למסיבות, טריקים או מטפלים וכו ') יבטל בדרך כלל כל רעש מעריצים.

קשורים: איך לזרוק את ליל הסרט האולטימטיבי בחצר האחורית

למעשה, אנו יכולים ליישם את הרעיונות הבסיסיים העומדים בבחירת מקרן בחצר האחורית המשמשת לסרטי קיץ לבחירת מקרן לקישוטי ליל כל הקדושים. אתה רוצה 2,000+ לומן תאורה (2,500+ אפילו טוב יותר), אתה רוצה את היכולת לשנות את התמונה לגודל די משמעותי (לפחות 300 ″ אם אתה רוצה ליצור תצוגה מפחידה שניתן לראות מרחוק) , ואתה רוצה להיות מסוגל להתאים בקלות את אבן המידה / זווית התמונה, מכיוון שאתה בהחלט לא הולך להקרין בתנאים אידיאליים המותקנים בתקרה על קיר שטוח ברוב תרחישי ההתקנה של ליל כל הקדושים.

התאמת קיסטון מאפשרת לך לכוונן את התמונה המוקרנת באופן מכני (אידיאלי) או דיגיטלי (שמיש, אך פחות אידיאלי) כדי לפצות על כך שהמקרן לא יושב בזווית 90 מעלות ברמה מושלמת מול חומר ההקרנה. אם אתה רוצה להסתיר את המקרן בין השיחים שלך ולהקרין לולאה מפחידה של רוחות רפאים הרוקדות על סדין שקוף שנתלה בחצר הקדמית שלך, למשל, תצטרך להשתמש בכוונון המקלסטון כדי לפצות על הזווית בין עדשת המקרן. ואת הסדין.

גורמים אלה, הבהירות וקלות ההתאמה, מקדימים את הרזולוציה - כל דבר ש- SVGA (800 × 600) ומעלה אמור לעבוד בסדר גמור - מכיוון שאנו מקרינים אפקטים על קירות, חלונות, סדינים, ענני ערפל ומשטח אחר ולא מראה בדיוק סרט בהבחנה גבוהה המשוחזר להפליא לקהל מבקרים מבדל.

כדי להשיג את מטרתנו, בחרנו ב- Epson PowerLite Cinema 500. הוא כולל 2600 לומן, רזולוציית SVGA, מרחק זריקה המאפשר התאמה קלה עד 300 ″, ותפריט keystone ממש קל לגישה. בנוסף, סינמה 500 מאפשר גם הקרנה אחורית. אם כי אי אפשר לדעת אם רוב התחזיות המשמשות לקישוטי ליל כל הקדושים הם לאחור (מכיוון שאין הרבה מה שמציין משמאל לימין), נחמד לדעת שנוכל להפוך את התמונה במקרן אם היא נראית כבויה. כאשר מוקרנים מאחור.

במחיר של 359 דולר זו הייתה אחת הדרכים החסכוניות יותר להוציא את הפרויקט בחסר הטרול של קרייגסליסט למקרן משומש. אם אכן תנסה להיות זול יותר על המקרן, הקפד לא לחסוך במאורות - זכור, אתה רוצה 2000+ לומנים או יותר לתאורה שיכולה לחתוך דרך פנסי רחוב, תאורת חצר ואור סביבתי אחר כמו גם לעבודה ובכן לתצוגות פנים.

עדכון: מאז הפרסום המקורי של המדריך הזה PowerLite Cinema 500 כבר לא בהפקה. במחיר דומה, תוכלו להרים את Epson VS250 בהיר בהרבה (3200 לומן) וליהנות ממפרט דומה אך פלט בהיר משמעותית.

בחירת חומר מקור

כולנו עוסקים בפרויקטים של DIY כאן ב- How-To Geek, אך יש כמה פעמים שמשתלם מבחינת זמן ותסכול לדלג על ביצוע כל צעד אחד בפרויקט שלכם ולהשתמש בחומר שהוכן מראש. למרות שאתה יכול לחתוך את הסרטון שלך לשימוש עם המקרן, זו די התחייבות ליצור צילומים ולערוך את המאפיין עבור פרויקטים אלה (והתחייבות גדולה עוד יותר ליצור אנימציות משלך אם אינך אנימטור CGI ביום).

למרות שחיפשנו די בשקידה ב- YouTube אחר כמה לולאות בנושא ליל כל הקדושים, די התאכזבנו לגלות שהאיכות ברובם הייתה נמוכה ביותר (היינו מדרגים איכות בין רזולוציית טלפון למצלמה ואיכות Light Brite).

למרבה המזל, זו המאה העשרים ואחת, ויש חברה לכל מאמץ תחת השמש - כולל יצירת לולאות הקרנה באיכות HD לרגל ליל כל הקדושים. במקום לבלות שבועות לקראת ליל כל הקדושים בניסיון לערוך את הלולאות שלנו, פנינו לחברת AtmosFX שמייצרת מגוון רחב של סרטונים בקו AtmosfearFX המתאים לחלוטין למטרות שלנו.

אתה יכול לרכוש לולאות AtmostfearFX בפורמט DVD ו כהורדות דיגיטליות. הלולאות מיועדות לשימוש (תלוי בעיצובן) על גבי מכשיר טלוויזיה גדול, המוקרן על גבי משטח אטום (כמו קיר או מסך מקרן), או מוקרן דרך משטח אטום למחצה כמו בד שקוף תלוי מול פתח.

אם אינך בטוח בדיוק כיצד ברצונך להגדיר את הפחדים שלך ליל כל הקדושים, ה- DVD ($ 25-40 $ בהתאם לנושא) הוא בהחלט הערך הטוב ביותר, שכן כל DVD כולל את כל הווריאציות של הנושא המסוים שלו (כולל קליפים. מיועד לכל סוגי מערכי הטלוויזיה וההקרנות). החיסרון הוא שהאיכות מוגבלת לרזולוציה של 480i. אנו יודעים שהדגשנו כי הבהירות וההתאמות חשובים יותר מאיכות (והם!), אך אם אינך יכול לסבול את המחשבה להשאיר חלק מכוח ההקרנה ללא שימוש, תוכל לרכוש את כל הקליפים בסט נתון ב 1080p עבור 50 דולר, או שתוכלו לרכוש קליפים בודדים ב 1080p תמורת 9.99 דולר לכל אחד - וזה כנראה ההימור הטוב ביותר אם יש לכם פרויקט ספציפי שדורש לולאה ספציפית.

האיכות בלולאות ה- AtmostfearFX היא מהשורה הראשונה, והן תוכננו במיוחד למטרות שלנו - אין צורך בשינויים, עריכה או התעסקות. הדבר ה"רע "היחיד שאנו יכולים לומר על הלולאות, לאחר שדגמנו עשרות מהן על פי הנושאים השונים, הוא שהם באמת מצמררים לעזאזל. אם אתה גר בשכונה עם הרבה ילדים קטנים, ואתה מתכוון להשתמש בלולאות כחלק מתצוגה חיצונית שניתן לראות מהרחוב, אנו ממליצים בחום להישאר עם הקליפים המסומנים "ידידותיים למשפחה" אלא אם כן אתה רוצה לטרטל את ילדי השכנים שלך. שכניך יודו לך כשתבחר דלעת שירה חמודה על פני רוחות רוקדות בראשם המבותר.

בחירת הנגן שלך

כל כוח ההקרנה וחומר המקור הנהדר בעולם אינו טוב אם אין לך את הכלי המתאים להזרים את האות למקרן. הדרישות היחידות כאן הן תאימות לכניסות על המקרן (ישירות או באמצעות מתאם) ותאימות לחומר המקור (שהוא, במקרה של AtmosfearFX, בפורמט DVD סטנדרטי או בהורדות הדיגיטליות המגיעות באותה מידה כסטנדרט. פורמט MP4).

בבחירת מכשיר להפעלה, התכונה החשובה ביותר היא היכולת לחזור על רצועה נתונה ב- DVD או לולאה על קובץ. באופן מוזר ככל שזה נשמע, ישנם נגני DVD שאין להם פונקציית חזרה על מסלול, לכן וודא כי שלך עושה זאת לפני שאתה מתחייב לפרויקט. תוכנת מדיה נפוצה כמו VLC תומכת בדרך כלל בלולאת קבצים (או, במקרה הנדיר, היא לא מחפשת תכונת פלייליסט ופשוט ליצור רשימת השמעה של מספר שעות מאותו הקובץ).

לענייננו פשוט חיברנו מחשב נייד ישן למקרן. המחשב הנייד הישן אמנם לא יכול לקום וללכת להריץ מערכת הפעלה מודרנית בצורה טובה או לשחק משחקי וידאו, אבל זה מספיק חזק מכדי לנהל סרטון פשוט.

לא משנה אם אתה משתמש בנגן DVD, מחשב נייד ישן, Chromecast תקוע ביציאת ה- HDMI של המקרן או תוכנת מרכז מדיה של Raspberry Pi, הדבר החשוב ביותר הוא שתבדוק את ההתקנה בבית שלך לפני זמן ההצגה. אם אתה זקוק לכך שהלולאה תעבור בצורה חלקה במשך כמה שעות בליל כל הקדושים, חבר אותה מראש בסלון שלך וודא שההתקנה שבחרת תוכל להריץ את החומר לאורך זמן רב בלי לתזמן, לנתק או אחרת הורס את ההצגה - כי אף אחד לא חושב שסמל שומר המסך של ה- DVD שמקפץ מסביב הוא מפחיד.

הקרנה על משטחים שונים להשפעות שונות

היופי בשימוש במקרן הוא הרבגוניות שבה תוכלו לפרוס אותו. מחוץ ליל כל הקדושים, מקרן דיגיטלי הוא רק דרך ליצור חווית צפייה במסך גדול בבית. אבל  בליל כל הקדושים, זוהי דרך מושלמת להקרין כמעט על כל דבר (וששום דבר בקושי צריך להיות שטוח, לבן ומורכב בזווית של 90 מעלות למקרן).

להלן, נדגיש משטחים שונים שתוכלו להשתמש בהם להשפעה שונה עם המקרן שלכם. אל דאגה, אם אנו מזכירים חבילת נושא מסוימת שאתה אוהב, שהיא אינה זמינה בכל משטחי ההקרנה בכמה יכולות. אלא אם כן צוין אחרת, בכל ערכות הנושא יש לולאות לטלוויזיות, הקרנה קדמית (לקירות ומשטחים אטומים אחרים) והקרנה אחורית (למשטחים שקופים וחצי אטומים).

מקרין על דלעות

נתחיל עם הטריק האהוב עלינו. כפי שהזכרנו קודם, כאשר יש לך שכונה מלאה בילדים, עדיף להקפיד על תוכן משפחתי. בין כל הלולאות AtmosfearFX, המשפחתי ביותר עד כה הוא ג'ק-או-לנטרן ג'מבורי (DVD / הורדה דיגיטלית). עם ילדים קטנים משלנו, ורצון לא להיות אותו בחור עם התצוגה שמבטיח שילדי  השכונה לא ישנים במיטות שלהם עד אחרי חג המולד, כולנו בערכת הנושא המסוימת הזו.

בעוד שבחבילת הנושא יש מגוון של לולאות הקרנה למספר משטחים, הלולאות האהובות עלינו הן ללא ספק אלה שנועדו להיות מוקרנות ישירות על דלעות ממש. לולאות הקרנת הדלעת כוללות סיפור סיפור, שירים מפחידים, והאהוב עלינו, הדלעות שעושות פרצופים מצחיקים.

הדרך בה לולאות הקרנת הדלעת עובדות היא די פשוטה. אתה מגדיר דלעת אחת או שלוש לא מגולפות (תלוי בלולאה שבחרת) ומקרין עליהן את הלולאה. לולאות הדלעת שחורות לחלוטין למעט הכתום של פנים הדלעת. הנה איך נראית מסגרת סטילס מהלולאה כאשר היא נראית על המסך:

הנה תמונה של איך הלולאה נראית מוקרנת על גבי דלעות המוצגות. הדלעות יושבות על ספסל עץ קטן עטוף שמיכת צמר שחורה זולה; המרקם הרך של השמיכה השחורה עושה עבודה נהדרת לספוג את נשפך האור הכהה יותר מהמקרן. זכרו, למרות שהמקרן מקרין "שחור" במקום בו דלעות הפנים אינן, עדיין יהיה אור ממש עם גבס אפור כהה מכיוון שהמקרן אינו משתמש במסכת האפלה אמיתית מכל סוג שהוא.

קשה לתפוס את האפקט במצלמה (לכל הלולאות האלה, לצורך העניין) אבל האפקט האישי הוא פנטסטי. התפוזים עשירים וחמים, האנימציה חלקה והאור מספיק בהיר כדי שנראה כאילו הדלעות מגולפות ובתנועה.

למרות שהתרשמנו מאיכות כל הלולאות שניסינו עבור הדרכה זו, זה בהחלט זה שאנחנו הולכים לפרוס בליל כל הקדושים מכיוון שהוא מציע את הגורם הכי וואו, עם הסיכוי הנמוך ביותר לסיוטים למאות מטפלים קטנים שרודפים את השכונה שלנו בכל ליל כל הקדושים.

מקרין על חלונות ופתח

הטכניקה השנייה המועדפת עלינו, אחרי חידוש הדלעות המונפשות, היא בהחלט שימוש בהקרנה אחורית על חלונות ופתח. ישנם מגוון לולאות המתאימות היטב למשימה זו, ובהתאם לאיזו חומר ותכנית תאורה אתה משתמש אתה יכול ליצור כל מיני אפקטים.

כמה מהלולאות AtmosfearFX מסתמכות על שימוש במשטח לבן חצי אטום בחלונות שלך כדי ליצור אשליה דמוית בובה צללית עם הקרנה אחורית. כדי ליצור את האפקט, אתה זקוק לחומר לבן שהאור יכול לעבור דרכו - כמו ספינות וילון מקלחת לבנות קלות, מטליות שולחן פלסטיק לבנות זולות (פלסטיק PVC דק, לא מסוג הוויניל האטום הכבד יותר), או סדין לבן מגוהץ היטב ונמתח מעל החלון.

התמונה שלעיל היא מתוך לולאת נחיל הזומבים בחבילת הנושא זומבי פלישה (DVD / הורדה דיגיטלית) ועושה עבודה טובה המדגישה את אפקט הצל. כשהוא מוקרן על כיסוי חלון לבן אטום למחצה או על משטח הקרנה אחורי אחר, הוא עושה עבודה נהדרת ויוצר אשליה שהחדר בתוכו ארוז עם זומבים הטוענים לצאת החוצה (יש לולאה קשורה שגורמת לו להיראות כמו עדר זומבים. מדשדש בעבר).

הקרנה אחורית נהדרת גם עבור רוחות רפאים ולולאות מתים אחרות. שתי התמונות שלהלן מציגות שני לולאות נפרדות (רוח הרפאים והשלדים אינם מופיעים יחד).

רוח הרפאים השמאלית היא מחבילת הנושא Ghostly Apparitions (הורדות DVD / Digital) והשלדים הם מחבילת הנושא Bone Chillers (DVD / Digital Download). שוב, היינו די מרוצים מאיך שההתקנה הפשוטה, הפעם סדין לבן שנמשך בחוזקה מעל מסגרת החלון, התבררה.

בזמן שהיינו מרוצים מהקרנת הרוחות על משטח אטום למחצה התהליך כולו באמת זורח כשמשתמשים במסך שקוף העשוי מבד רשת כהה. הנה סרטון הדגמה המראה כיצד אפילו עם אור הסביבה רשת שחורה / אפורה בשילוב השלכה בהירה יוצרת אפקט של רוח רפאים:

אם בכלל, בעל מעט אור סביבתי הופך את האשליה לשכנע עוד יותר מכיוון שהאור הסביבתי מבטל את הזוהר הקלוש מאוד של ה"שחור "המוקרן סביב רוח הרפאים. זה גם המקום שמקרן עם התאמות טובות של אבן-דרך הוא קריטי, מכיוון שלא ניתן לשים את המקרן ישירות מאחורי מסך הרשת, או שהנורה הבהירה נראית והאשליה נהרסת. עליכם למקם את המקרן בצד, מעל או מתחת למשטח ההקרנה ולהשתמש בכוונונים של קיסטון בכדי לכוונן את התמונה כדי להיראות פרופורציונאלית ומישורית למרות שהיא יצוקה בזווית די קשה.

מקרין על קירות

"אבל איך חנון", אתה אומר, "אין לי חצר קדמית ואני גר בבונקר ללא חלון!" מספיק הוגן. למרות שהקרנה על דלעות ודרך חלונות ורשת היא בהחלט האפקט התיאטרלי המייצר וואו-פקטור, יש הרבה אנימציות שמתאימות להקרנת קירות. לכל ערכות הנושא יש לולאות ידידותיות לקיר, אך חלקן מתאימות יותר מאחרות.

כמה מחבילות הנושא כוללות לולאות קיר לבן הכוללות אפקט של strobe שהופך את נוכחות החיות והיצורים בלולאה ליותר מציאותית (ההבהוב מסיח את דעתך ומונע ממך להתמקד בדו-מימד של התמונה).

חבילת הנושא של קריפי קריפל (DVD / הורדה דיגיטלית) מלאה בנחשים, מקקים ועכבישים כדי לשלוח על הקירות. ישנן מספר וריאציות של כל לולאה ב- DVD, כולל קיר לבן מלא עם יצורים שזוחלים, כמו גם נוף הזרקורים שנראה לעיל, נוף הסטרוב ותצפית פנס חיפוש.

בקטגוריית אומנות הקיר, יש למעשה אוסף פורטרטים מלא שליליו לכל דבר.

אוסף הדיוקנאות הלא-חי (DVD / הורדה דיגיטלית) מניח על הקיר שלך ציורי אנימציה שעוקבים זה אחר זה, נוחשים, עוקבים אחריך בעיניים ואפילו מתגנבים ממסגרת למסגרת כדי לרצוח את קרוביהם.

הצלחה עם הקרנת קירות היא בדיוק כמו הצלחה בהקמת קולנוע ביתי: אתה רוצה תאורה נמוכה ליד משטח ההקרנה, ומשטח לבן או ניטרלי צבעים ונטולי תבניות להקרין עליו. אינך צריך לשמור על אפלולית ליד המקרן בפועל, עם זאת, אל תהסס להסתיר את המקרן באזור מואר יחסית של מסיבת ליל כל הקדושים שלך ולהקרין לפינה מוצלת.

בניית אביזרים מותאמים אישית

אם אתה רוצה לקחת את הדברים לרמה חדשה לגמרי של הקרנה ומפחידות, תצטרך לעשות קצת בניית אביזרים יצירתית. לפני שאנחנו עוזבים את הטיפול שלנו בקרני ליל כל הקדושים היום, רצינו להדגיש את אחת הדוגמאות המועדפות עלינו לפריסה יצירתית של לולאות הקרנה שמצאנו תוך כדי מחקר ובדיקה של הטכניקות במדריך זה.

במהלך HalloweenForum.com, המשתמש CaptPete שיתף מערך בית רדוף רוחות מדהים שיצר וכלל יותר מכמה ממעגלי ההקרנה של AtmosfearFX. השימוש החביב עלינו בלולאות היה קיר בהתאמה אישית שהוא בנה במטרה להקרין את לולאות ערכת הנושא הנ"ל Unliving Portraits הנ"ל למסגרות תמונה אמיתיות.

אנחנו לא נשקר: אם היה לנו זמן לפני ליל כל הקדושים כמעט כאן, היינו ממש משוגעים בבית המלאכה שלנו ובונים קיר מזויף כזה. השילוב של משטחים אמיתיים ודיוקנאות אנימציה מוסיף מידה של ריאליזם לאפקט שהוא די פנטסטי. רק לראות התקנות כאלה גורם לנו לאחל שיש לנו יותר ממקרן אחד לשחק עם ליל כל הקדושים הזה כדי שנוכל להשתמש ביותר מלולאת מקרן אחת בכל פעם.