כיצד לנהל מדפסת ב- Windows 10

ל- Windows 10 יש חלון הגדרות חדש להגדרת תצורה של מדפסות, אך עדיין תוכל להשתמש בכלי לוח הבקרה הישנים. הנה מה שאתה צריך לדעת על התקנה, קביעת תצורה, שיתוף ופתרון בעיות במדפסות ב- Windows.

כיצד להוסיף מדפסת

כדי להוסיף מדפסת, עבור אל הגדרות> התקנים> מדפסות וסורקים. לחץ על הלחצן "הוסף מדפסת או סורק" כדי לחפש מדפסות סמוכות, בין אם הן מחוברות למחשב האישי שלך או מחוברות לרשת.

אתה אמור לראות את שם המדפסת שלך מופיע כאן. אם Windows לא מוצא את המדפסת שלך באופן אוטומטי, לחץ על הקישור "המדפסת הרצויה לי אינו מופיע". פעולה זו פותחת את תיבת הדו-שיח 'הוסף מדפסת' הישנה, ​​המאפשרת לך לחפש סוגי מדפסות ישנים יותר, להתחבר ישירות למדפסות רשת ולהוסיף מדפסות עם הגדרות מותאמות אישית.

ניתן גם להשתמש בממשק הישן בלוח הבקרה> חומרה וסאונד> מכשירים ומדפסות. לחץ על כפתור "הוסף מדפסת" כדי להתחיל.

עם זאת בהתקנת המדפסת, Windows כנראה תוריד את מנהלי ההתקנים הדרושים בזמן אמת. אם זה לא עובד, בקר באתר של יצרן המדפסת כדי להוריד ולהתקין את מנהלי ההתקן או חבילת התוכנה המתאימים לדגם המדפסת שלך. עבור מדפסות מסוימות, כגון מדפסות All-in-One, ייתכן שתצטרך לבקר באתר היצרן כדי למצוא מנהלי התקנים ואפליקציות המאפשרים לך לגשת לפונקציונליות הנוספת.

תוכל להסיר מדפסת גם מכאן, אם תרצה בכך. בחלון ההגדרות, לחץ על מדפסת ולחץ על "הסר התקן". בלוח הבקרה, לחץ לחיצה ימנית על מדפסת ובחר "הסר התקן".

כיצד לשנות העדפות הדפסה

כדי לשנות את הגדרות המדפסת שלך, עבור אל הגדרות> התקנים> מדפסות וסורקים או לוח הבקרה> חומרה וצליל> התקנים ומדפסות. בממשק ההגדרות, לחץ על מדפסת ואז לחץ על "נהל" כדי לראות אפשרויות נוספות.

בלוח הבקרה, לחץ לחיצה ימנית על מדפסת כדי למצוא אפשרויות שונות.

כדי לשנות את אופן הדפסת המדפסת, לחץ על האפשרות "העדפות הדפסה" בחלון ההגדרות או בתפריט ההקשר. תראה מגוון אפשרויות לשליטה בהדפסים שלך כאן, וההגדרות שתראה יהיו תלויות בהגדרות שהמדפסת תומכת בהן.

לדוגמה, אם יש לך מדפסת צבעונית, תראה אפשרויות לבחירה בין צבע לשחור לבן. ייתכן שתראה אפשרויות לבחירת המגש שממנו תופס המדפסת את הנייר, בחירת כיוון המסמך (לאורך או לרוחב) ולשינוי הגדרות איכות ההדפסה. אל תחמיץ את כפתור "מתקדם", המציע הגדרות רבות נוספות.

תוכל גם לגשת להגדרות אלה בזמן ההדפסה. פשוט בחר מדפסת בחלון ההדפסה ואז לחץ על כפתור "העדפות". שים לב שליישומים מסוימים יש דיאלוגים להדפסה משלהם, כך שלא תמיד אפשרות זו קיימת או שהחלון עשוי להיראות אחרת

כיצד לשנות את הגדרות התקן המדפסת

להגדרת תצורת התקן המדפסת שלך, לחץ על "מאפייני מדפסת" במקום על "העדפות הדפסה" מתפריט ההקשר לאחר לחיצה ימנית על מדפסת.

הכרטיסייה כללי בחלון המאפיינים מספקת מידע על תכונות המדפסת ואילו מנהלי התקנים היא משתמשת. באפשרותך לשנות את שם המדפסת או להוסיף פרטי מיקום והערות. לדוגמה, ייתכן שתרצה להזין מיקום כמו "משרד ראשי" או "חדר העתקה בקומה השנייה" כדי שאנשים יוכלו לראות בדיוק היכן מדפסת רשת משותפת. כפתור "הדפסת דף בדיקה" כאן מאפשר לך להדפיס במהירות דף בדיקה.

בחלונית "מתקדם" תראה אפילו אפשרות המאפשרת לך לבחור מתי המדפסת תהיה זמינה. לדוגמא, אם ברצונך להשתמש במדפסת רק בשעות העבודה, תוכל לבחור כאן בין השעות 9: 00-17: 00. אנשים לא יוכלו להדפיס למדפסת מחוץ לשעות שבחרת, וזה שימושי במיוחד אם הגדרת אותה כמדפסת רשת ולא רוצים שאנשים ידפיסו אליה בשעות מחוץ.

כיצד להדפיס דף מבחן

תוכל לבדוק במהירות אם המדפסת שלך פועלת ומוגדרת כהלכה על ידי הדפסת דף בדיקה. אתר את המדפסת ב הגדרות> התקנים> מדפסות וסורקים, לחץ עליה, לחץ על כפתור "נהל" ולחץ על הקישור "הדפסת דף בדיקה".

מממשק לוח הבקרה, לחץ לחיצה ימנית על מדפסת ובחר "מאפייני מדפסת". לחץ על כפתור "הדפסת דף בדיקה".

כיצד להגדיר את מדפסת ברירת המחדל שלך

כברירת מחדל, Windows 10 מנהל באופן אוטומטי איזו מדפסת היא ברירת המחדל. הוא מגדיר את מדפסת ברירת המחדל שלך כמדפסת האחרונה בה הדפסת לאחרונה - במילים אחרות, בכל פעם שתבחר מדפסת ותדפיס אליה, Windows 10 הופך אותה למדפסת ברירת המחדל שלך.

כדי לשנות זאת, עבור אל הגדרות> התקנים> מדפסות וסורקים ובטל את הסימון של האפשרות "תן ל- Windows לנהל את מדפסת ברירת המחדל שלי".

לבחירת מדפסת ברירת המחדל שלך, לחץ על מדפסת ברשימת המדפסות והסורקים, לחץ על "נהל" ולחץ על כפתור "הגדר כברירת מחדל".

תוכל גם ללחוץ לחיצה ימנית על מדפסת בחלון התקנים ומדפסות בלוח הבקרה ולבחור באפשרות "הגדר כמדפסת ברירת מחדל" כדי להגדיר אותה כברירת המחדל.

כיצד לנהל את תור ההדפסה שלך

לכל מדפסת במערכת שלך יש תור הדפסה. כאשר אתה מדפיס מסמך, עבודת ההדפסה הזו נשמרת בתור ההדפסה לפני שהיא נשלחת למדפסת ומסיימת את ההדפסה.

במקרים מסוימים, יתכן שתצטרך להשהות את תור ההדפסה כדי להפסיק באופן זמני את ההדפסה, להסיר עבודות בודדות מתור ההדפסה כדי לבטל את הדפסתן או לבדוק שהכל הודפס. אתה יכול לעשות את כל זה מחלון תור ההדפסה.

כדי לפתוח זאת, עבור אל הגדרות> התקנים> מדפסות וסורקים, לחץ על המדפסת שעבורה ברצונך להציג את התור, ואז לחץ על "פתח תור הדפסה". בממשק לוח הבקרה, אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על מדפסת ולבחור "ראה מה מודפס". ייתכן שתראה סמל מדפסת באזור ההודעות בזמן ההדפסה; לחיצה על הסמל פותחת גם את תור ההדפסה.

כל עבודת הדפסה בהמתנה מופיעה בתור. אם לא מודפסים מסמכים, הרשימה תהיה ריקה. אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על עבודה כדי לבטל אותה, להשהות אותה או להפעיל אותה מחדש. לפעמים עבודות הדפסה יכולות להיתקע "וייתכן שתצטרך למחוק אותן ולנסות שוב.

ניתן גם ללחוץ על תפריט המדפסת ולהשתמש באפשרויות השונות לניהול התור כולו. לדוגמה, תוכל ללחוץ על מדפסת> השהה הדפסה כדי להשהות זמנית את כל עבודות ההדפסה עד שתבטל את השהייתן, או לחץ על מדפסת> ביטול כל המסמכים כדי לבטל את כל עבודות ההדפסה בהמתנה.

קשורים: כיצד לבטל או למחוק עבודת הדפסה תקועה ב- Windows

כיצד ליצור פרופילי מדפסת מרובים

בדרך כלל, עליך להיכנס להעדפות המדפסת או לתכונותיה כדי לשנות הגדרות שונות. עם זאת, זה יכול להיות לא נוח כשיש לך קבוצות מרובות של הגדרות שברצונך לעבור ביניהן. לדוגמא, אולי יש לך מדפסת צבעונית עליה לפעמים מדפיסים תמונות צבעוניות באיכות גבוהה ולעיתים מדפיסים מסמכים בשחור-לבן בפירוט נמוך יותר.

במקום להחליף את ההגדרות קדימה ואחורה בכל פעם שאתה משתמש במדפסת, אתה יכול להוסיף מספר התקני מדפסת שמפנים לאותה מדפסת פיזית בסיסית. חשוב על אלה כעל פרופילי מדפסת מרובים שתוכל לבחור בין הדפסת מסמכים.

קשורים: כיצד להתקין את אותה מדפסת פעמיים (עם הגדרות שונות) ב- Windows

כיצד להתקין מדפסת משותפת

עדכון Windows 10 באפריל 2018 הסיר את תכונת HomeGroup, שהוצגה ב- Windows 7 לשיתוף קבצים ומדפסות ברשת מקומית. עם זאת, עדיין ניתן לשתף מדפסות ברשת המקומית שלך.

זה שימושי בעיקר אם יש לך מדפסת מחוברת ישירות למחשב האישי שלך, אך ברצונך להדפיס אליה ממחשבים אחרים ברשת שלך. אם יש לך מדפסת רשת שמתחברת ישירות לרשת שלך באמצעות Wi-Fi או כבל אתרנט, זה לא צריך להיות נחוץ.

כדי לשתף מדפסת, פתח את דו-שיח המאפיינים של המדפסת. לשם כך דרך הממשק החדש, עבור אל הגדרות> התקנים> מדפסות וסורקים, לחץ על שם המדפסת, לחץ על "נהל", ואז לחץ על "מאפייני מדפסת". כדי לעשות זאת בדרך הישנה, ​​עבור אל לוח הבקרה> חומרה וצליל> התקנים ומדפסות, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המדפסת ואז בחר "מאפייני מדפסת". לחץ על הכרטיסייה "שיתוף", בדוק את האפשרות "שתף מדפסת זו" ותן למדפסת שם.

עם הגדרות ברירת המחדל, אנשים ברשת המקומית שלך יכולים למצוא את המדפסת - אך הם זקוקים לשם המשתמש והסיסמה של חשבון במחשב שלך כדי להתחבר אליו. יש לזהות את המדפסת באופן אוטומטי כמדפסת זמינה בממשק הוסף מדפסת הרגיל. זכור כי המדפסת לא תהיה זמינה בזמן שהמחשב שלך ישן.

קשורים: כיצד להגדיר מדפסת רשת משותפת ב- Windows 7, 8 או 10

כדי לשתף מדפסת דרך האינטרנט - למשל, כדי להדפיס למדפסת הביתית שלך כשאתה מחוץ לבית - הגדר את Google Cloud Print.

כיצד לפתור בעיות במדפסת

אם אתה מתקשה במדפסת, ייתכן שתצטרך לבצע פתרון בעיות. היסודות ברורים למדי: ודא שהמדפסת מופעלת ומחוברת למחשב שלך - או לרשת ה- Wi-Fi או אתרנט שלך, אם מדובר במדפסת רשת. ודא שיש במדפסת מספיק נייר ובדוק אם יש די דיו או טונר. מצב דיו וטונר עשוי להופיע בחלון ההגדרות של המדפסת, או יתכן שתצטרך להציג מידע זה על ידי קריאת מסך במדפסת עצמה. ייתכן שיהיה עליך להתקין מנהלי התקנים של מדפסת מיצרן המדפסת שלך.

כדי לפתור את המדפסת מתוך Windows 10, עבור אל הגדרות> התקנים> מדפסות וסורקים, לחץ על המדפסת, לחץ על "נהל" ולחץ על "הפעל פותר בעיות". תוכל גם לאתר את המדפסת בחלון התקנים ומדפסות בלוח הבקרה, לחץ עליה לחיצה ימנית ובחר "פתרון בעיות".

קשורים: כיצד לפתור בעיות של מדפסות במחשב Windows

פותר הבעיות של המדפסת בודק מגוון בעיות שעלולות לגרום לבעיות הדפסה במחשב שלך וניסה לתקן את כל מה שהוא מוצא.

אם למדפסת יש תצוגה מובנית, בדוק בתצוגה אם היא מדווחת על הודעת שגיאה. אם אינך בטוח מה המשמעות של הודעות השגיאה, נסה לחבר אותן למנוע חיפוש באינטרנט או לחפש אותן במדריך המדפסת שלך.

ייתכן שיהיה עליך להפעיל פונקציות אבחון שונות במדפסת עצמה. עיין במדריך של המדפסת שלך למידע נוסף על מאפייני האבחון שלה.