כיצד להשתמש בהיסטוריית הקבצים של Windows כדי לגבות את הנתונים שלך

היסטוריית הקבצים היא כלי הגיבוי הראשי של Windows 10, שהוצג במקור ב- Windows 8. למרות השם, היסטוריית הקבצים היא לא רק דרך לשחזר גרסאות קודמות של קבצים - זה כלי גיבוי מלא.

לאחר שתגדיר את היסטוריית הקבצים, תוכל פשוט לחבר כונן חיצוני למחשב ו- Windows יגבה אליו באופן אוטומטי את הקבצים שלך. השאר אותו מחובר ו- Windows יגבה אוטומטית לפי לוח זמנים.

כיצד להפעיל את היסטוריית הקבצים

קשורים: כיצד להשתמש בכל כלי הגיבוי והשחזור של Windows 10

היסטוריית הקבצים נועדה להיות מהירה וקלה להפעלה, בניגוד לכלי גיבוי מורכבים אחרים. כדי לאפשר זאת, חבר תחילה כונן קשיח חיצוני למחשב שלך. לאחר מכן, פתח את אפליקציית ההגדרות מתפריט התחל. נווט אל עדכון ואבטחה> גיבוי.

לחץ או הקש על האפשרות "הוסף כונן" תחת גיבוי באמצעות היסטוריית הקבצים כדי להוסיף כונן חיצוני שאליו יגבה היסטוריית הקבצים. זה יפרט כוננים חיצוניים וייתן לך אפשרות לגבות אותם.

אתה יכול גם להשתמש בלוח הבקרה לשם כך, אך אנו נסקור כאן את ממשק ההגדרות החדש. אם תרצה להשתמש בלוח הבקרה במקום זאת (לדוגמה, אם אתה עדיין נמצא ב- Windows 8), פתח את לוח הבקרה ונווט אל מערכת ואבטחה> היסטוריית קבצים.

בחר כונן, ו- Windows ישתמש בו להיסטוריית הקבצים. האפשרות "גבה את הקבצים שלי באופן אוטומטי" תופיע ותופעל אוטומטית. Windows תגבה אוטומטית את הקבצים שלך לכונן בכל פעם שתחבר אותו למחשב שלך.

כיצד להגדיר את היסטוריית הקבצים

בחר "אפשרויות נוספות" כדי להגדיר את התדירות שבה היסטוריית הקבצים מגבה, כמה זמן היא שומרת על עותקי הגיבוי הללו, והכי חשוב - על אילו קבצים הוא מגבה.

היסטוריית הקבצים מגבה אוטומטית את הקבצים שלך מדי שעה כברירת מחדל, אך תוכל לבחור זמן אחר כאן. אתה יכול לבחור אחת ל -10 דקות, 15 דקות, 20 דקות, 30 דקות, שעה אחת, 3 שעות, 6 שעות, 12 שעות, או פעם ביום.

בדרך כלל זה ישמור את הגיבויים שלך לנצח, אך אתה יכול למחוק אותם כשהם הופכים לחודש, 3 חודשים, 6 חודשים, 9 חודשים, שנה אחת או שנתיים. אתה יכול גם שהיסטוריית הקבצים תמחק באופן אוטומטי גיבויים לפי הצורך בכדי לפנות מקום בכונן היסטוריית הקבצים שלך.

כברירת מחדל, היסטוריית הקבצים תוגדר לגיבוי תיקיות חשובות בתיקיית הבית של חשבון המשתמש שלך. זה כולל את התיקיות Desktop, Documents, Downloads, Music, Pictures, Videos. זה כולל גם את תיקיית הנדידה שבה תוכניות רבות מאחסנות נתוני יישומים, תיקיית OneDrive שלך ​​ותיקיות אחרות.

תוכלו לבדוק את רשימת התיקיות המלאה בחלון זה ולהוסיף תיקיות נוספות. בחר "הוסף תיקיה" ותוכל לבחור כל תיקיה במחשב שלך לגיבוי. תוכל גם לבחור תיקיה כאן ולהשתמש בלחצן "הסר" כדי למנוע מגיבוי של Windows.

הערה: ב- Windows 8, אין לך אפשרות להוסיף תיקיות מהיסטוריית הקבצים - במקום זאת, עליך להוסיף תיקיות לספריה כדי שייכללו.

תוכלו למצוא גם קטע "אל תכלול את התיקיות הללו" המאפשר לכם לא לגבות תיקיות משנה ספציפיות. לדוגמה, ייתכן ש- Windows יגבה באופן אוטומטי כל תיקיה בתיקיית המסמכים שלך, אך תתעלם מתיקיה מסוימת. ב- Windows 8 תמצא זאת בצד שמאל של חלון היסטוריית הקבצים.

כדי להתחיל בגיבוי לכונן אחר, השתמש בלחצן "הפסק להשתמש בכונן". זה מאפשר לך להפסיק לגבות את הכונן הנוכחי ולהתחיל לגבות לכונן חדש. הגיבויים לא יימחקו, אך ניתן להגדיר את Windows רק לגיבוי לכונן אחד בו זמנית.

הקישור "ראה הגדרות מתקדמות" כאן מביא אותך ללוח הבקרה, שמציע ממשק אחר שבו תוכל להשתמש כדי להגדיר את היסטוריית הקבצים. לחץ כאן על "הגדרות מתקדמות" ותמצא עוד כמה אפשרויות, כולל האפשרות להציג שגיאות אחרונות במציג האירועים, לנקות גרסאות ישנות של קבצים ולאפשר למחשבים אחרים שהם חלק מהקבוצה הביתית שלך לגבות אל שלך. נהיגה.

כיצד לשחזר קבצים מהגיבוי שלך

לשחזור קבצים מהכונן החיצוני שלך, פתח את אפליקציית ההגדרות, בחר "עדכן ואבטחה", בחר "גיבוי", בחר "אפשרויות נוספות", גלול מטה לתחתית החלון ובחר "שחזר קבצים מגיבוי נוכחי. ”

ניתן גם לפתוח את לוח הבקרה, לבחור "מערכת ואבטחה", לבחור "היסטוריית קבצים" וללחוץ על "שחזר קבצים אישיים".

(אם יש לך גיבויים של היסטוריית קבצים שיצרת במחשב אחר, פשוט הגדר את היסטוריית הקבצים במחשב החדש ובחר בכונן המכיל את הגיבויים הישנים של היסטוריית הקבצים. לאחר מכן הם יופיעו בממשק שחזור קבצים כדי שתוכל לשחזר קבצים, פשוט כפי שאתה יכול אם הגיבוי נוצר במחשב הנוכחי.)

ממשק זה יאפשר לך להציג את הגיבויים שלך ולשחזר קבצים. עיין בקבצים הזמינים ובחר קובץ או תיקיה אחד או יותר. תוכל להציג אותם בתצוגה מקדימה על ידי לחיצה ימנית עליהם או לבחור בהם וללחוץ על הכפתור הירוק כדי לשחזר אותם למחשב שלך.

לבחירת פרק זמן, לחץ על לחצני החץ או על החלונות שבצד החלון. כמו כן, תקבל הודעה כמה פרקי זמן שונים לגיבוי זמינים. לדוגמה, בצילום המסך למטה, "2 מתוך 3" בחלק העליון של החלון מציין שיש שלושה גיבויים זמינים, ואנחנו צופים בשני. יש גיבוי ישן יותר, כמו גם אחד חדש יותר.

כיצד לשחזר קבצים מתוך סייר הקבצים

תוכל גם לשחזר במהירות גרסה קודמת של קובץ מסייר הקבצים. פתח את סייר הקבצים, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הקובץ שברצונך לבטל ולחץ על "שחזר גרסאות קודמות". אתה יכול גם ללחוץ על "מאפיינים" ואז לבחור בכרטיסייה "גרסאות קודמות".

כל הגרסאות הקודמות הזמינות של הקובץ מהיסטוריית הקבצים יהיו זמינות כאן. אתה יכול להציג אותם בתצוגה מקדימה, להחזיר אחת למיקומה המקורי או לשחזר גרסה קודמת למיקום אחר במחשב שלך.

ניתן גם להציג גרסאות קודמות וקבצים שנמחקו שהיו בתיקיה ספציפית. לשם כך, נווט לתיקיה בסייר הקבצים, לחץ על הכרטיסייה "בית" בסרגל הכלים בראש החלון ולחץ על "היסטוריה".

תוצג בפניך רשימת קבצים שתוכל לשחזר שהיו פעם בתיקיה. זהו אותו ממשק שבו השתמשת בעת שחזור קבצים כרגיל, אך סייר הקבצים מאפשר לך להתחיל מתוך תיקיה ספציפית כדי להאיץ את העניינים.

היסטוריית קבצים היא אפשרות גיבוי פשוטה ושימושית ביותר, ובשביל זה לגמרי בחינם. Windows 10 מאפשר לך גם ליצור גיבוי של תמונת מערכת אם אתה רוצה עותק גיבוי מלא של מצב מערכת ההפעלה שלך. זה לא הפיתרון האידיאלי לגיבוי הקבצים שלך - גם אם אתה מבצע גיבויים של תמונת מערכת, אתה אמור ליצור גיבויים תכופים יותר של הקבצים החשובים שלך באמצעות היסטוריית הקבצים - אך כמה גיקים עשויים למצוא את זה שימושי אם הם משחקים עם רישום או קבצי מערכת אחרים.