כיצד להפעיל ולהשתמש בפקודות SSH המובנות החדשות של Windows 10

מיקרוסופט הודיעה שהיא מביאה לקוח OpenSSH משולב ל- Windows בשנת 2015. הם סוף סוף עשו זאת, ולקוח SSH מוסתר בעדכון יוצרי הסתיו של Windows 10. כעת תוכל להתחבר לשרת Secure Shell מ- Windows מבלי להתקין את PuTTY או כל תוכנת צד שלישי אחרת.

עדכון :  לקוח SSH המובנה מופעל כעת כברירת מחדל בעדכון של Windows 10 באפריל 2018. כך תוכל להשיג את העדכון אם עדיין אין לך אותו במחשב האישי שלך.

ל- PuTTY עדיין יש תכונות נוספות. על פי מעקב אחר באגים של הפרויקט ב- GitHub, לקוח SSH המשולב תומך כרגע רק במפתחות ed25519.

כיצד להתקין את לקוח ה- SSH של Windows 10

קשורים: מה חדש בעדכון יוצרי הסתיו של Windows 10, זמין כעת

לקוח SSH הוא חלק מ- Windows 10, אך זהו "מאפיין אופציונלי" שאינו מותקן כברירת מחדל.

להתקנתו, עבור אל הגדרות> אפליקציות ולחץ על "נהל תכונות אופציונליות" תחת אפליקציות ותכונות.

לחץ על "הוסף תכונה" בראש רשימת התכונות המותקנות. אם כבר התקנת את לקוח SSH, הוא יופיע ברשימה כאן.

גלול מטה, לחץ על האפשרות "לקוח OpenSSH (בטא)" ולחץ על "התקן".

Windows 10 מציע גם שרת OpenSSH, אותו תוכלו להתקין אם ברצונכם להריץ שרת SSH במחשב האישי שלכם. עליך להתקין זאת רק אם ברצונך להריץ שרת במחשב שלך ולא רק להתחבר לשרת הפועל במערכת אחרת.

כיצד להשתמש בלקוח SSH של Windows 10

כעת תוכל להשתמש בלקוח SSH על ידי הפעלת sshהפקודה. זה עובד בחלון PowerShell או בחלון שורת פקודה, אז השתמש בכל מה שאתה מעדיף.

כדי לפתוח במהירות חלון PowerShell, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על לחצן התחל או לחץ על Windows + X ובחר "Windows PowerShell" מהתפריט.

כדי להציג את התחביר של הפקודה ssh, פשוט הפעל אותה:

ssh

אם אתה רואה הודעת שגיאה שאומרת שהפקודה לא נמצאה, יהיה עליך לצאת ולהיכנס שוב. אתחול מחדש של המחשב יעבוד. זה לא צריך להיות נחוץ, אבל זו תכונת בטא.

קשורים: כיצד להתחבר לשרת SSH מ- Windows, macOS או Linux

פקודה זו פועלת זהה לחיבור לשרת SSH באמצעות sshהפקודה במערכות הפעלה אחרות כמו MacOS או Linux. התחביר שלה, או אפשרויות שורת הפקודה, זהים.

לדוגמה, כדי להתחבר לשרת SSH בכתובת ssh.example.com עם שם המשתמש "bob", תפעיל:

ssh [email protected]

כברירת מחדל, הפקודה מנסה להתחבר לשרת SSH הפועל ביציאה 22, שהוא ברירת המחדל. עם זאת, ייתכן שיהיה עליך להתחבר לשרת הפועל ביציאה אחרת. אתה עושה זאת על ידי ציון יציאה באמצעות -pהמתג. לדוגמה, אם השרת מקבל חיבורים ביציאה 7777, היית מפעיל:

ssh [email protected] -p 7777

כמו אצל לקוחות SSH אחרים, תתבקש לקבל את המפתח של המארח בפעם הראשונה שאתה מתחבר. לאחר מכן תקבל סביבת שורת פקודה שבה תוכל להשתמש להפעלת פקודות במערכת המרוחקת.