כיצד להתקין את Windows ב- Mac עם Boot Camp

הודות למעבר מ- PowerPC לאינטל לפני שנים רבות, מק הוא פשוט מחשב נוסף. בטח, מחשבי מקינטוש מגיעים עם MacOS, אבל אתה יכול להתקין בקלות את Windows לצד MacOS באמצעות התכונה המובנית של Boot Camp.

Boot Camp מתקין את Windows בתצורת אתחול כפול, כלומר שתי מערכות ההפעלה יותקנו בנפרד. אתה יכול להשתמש רק אחד בכל פעם, אבל אתה מקבל את מלוא העוצמה של המחשב בכל אחד מהם.

האם אתה באמת צריך להשתמש ב- Boot Camp?

קשורים: 5 דרכים להפעלת תוכנת Windows ב- Mac

לפני התקנת Windows, עצור וחשוב אם Boot Camp היא הבחירה הטובה ביותר לצרכים שלך או לא. יש לקחת בחשבון כמה חסרונות.

כאשר אתה משתמש ב- Boot Camp כדי להתקין את Windows ב- Mac שלך, תצטרך לחלק מחדש את הכונן שלך, מה שייקח לא מעט שטח הכונן הזמין שלך. מכיוון שאחסון ב- Mac הוא די יקר, זה משהו שעליכם לחשוב עליו באמת. בנוסף, תצטרך להפעיל מחדש בכל פעם שאתה רוצה להשתמש ב- Windows, ולהפעיל מחדש כשתרצה לחזור ל- macOS. היתרון של Boot Camp, כמובן, הוא שאתה מפעיל את Windows ישירות על החומרה, כך שזה יהיה הרבה יותר מהיר ממכונה וירטואלית.

אם כל מה שאתה צריך לעשות זה להריץ כמה יישומי Windows ב- Mac שלך, ויישומים אלה אינם משאבים רבים (כמו משחקי תלת מימד), תוכל לשקול להשתמש במכונה וירטואלית כמו Parallels (יש ניסיון בחינם), VMware Fusion , או VirtualBox להפעלת התוכנה במקום. ברוב המוחלט של הזמן אתה לא באמת צריך להשתמש ב- Boot Camp, ויהיה לך טוב יותר להשתמש במכונה וירטואלית. עם זאת, אם אתה מחפש לשחק במשחקי Windows ב- Mac שלך, Boot Camp עשוי להיות בחירה טובה.

קשורים: כיצד להפעיל בצורה חלקה תוכניות Windows ב- Mac שלך במקביל

אולם עבור רוב האנשים, Parallels הופך את הפעלת Windows ב- Mac למאוד פשוטה. זה משהו שאנו משתמשים בו ב- How-To Geek מדי יום לבדיקת תוכנה ולהפעלת Windows. האינטגרציה עם MacOS כל הכבוד להפליא, והמהירות מעיפה את Virtualbox. בטווח הארוך, המחיר שווה את זה. אתה יכול אפילו להשתמש במקביל כדי לטעון את מחיצת Boot Camp כמכונה וירטואלית בזמן שאתה נמצא ב- macOS, מה שמספק לך את המיטב משני העולמות.

איזו גרסה של Windows אוכל להריץ?

איזו גרסת Windows אתה יכול להפעיל תלויה ב- Mac שלך: הדגמים האחרונים תומכים רק ב- Windows 10, בעוד שחלק ממחשבי Mac ישנים יותר פועלים רק עם גרסאות ישנות יותר של Windows. הנה מתווה מהיר, יחד עם קישורים לרשימות הרשמיות הרשמיות של אפל של דגמים נתמכים.

  • חלונות 10  נתמכים ברוב מחשבי המק המיוצרים בשנת 2012 ואילך.
  • חלונות 8.1  נתמכים ברוב מחשבי Mac שנעשו בין 2010 ל -2016, למעט יוצאים מן הכלל.
  • חלונות 7  נתמכים, לרוב, רק על מחשבי מקינטוש המיוצרים בשנת 2014 ולפני כן, ותזדקק למחשב מקשי ישן עוד יותר להפעלת Windows Vista או XP.

שים לב שמחשבי מקינטוש יכולים להריץ רק גירסאות 64 סיביות ולא ארגוניות של Windows.

קשורים: היכן ניתן להוריד את Windows 10, 8.1 ו- 7 ISO באופן חוקי

כדי להתקין את Windows, תזדקק לקובץ ISO של המתקין. אתה יכול להוריד מדיה התקנה של Windows בחינם אם כבר יש לך מפתח מוצר, אם כי אתה לא באמת צריך מפתח מוצר כדי להריץ את Windows 10. אם אתה מתקין את Windows 7, תצטרך גם כונן USB לפחות 16GB. בגודל המתקין והנהגים. Windows 8.1 ו- Windows 10 אינם מכניסים כונן חיצוני להתקנה.

כיצד להתקין את Windows ב- Mac שלך

מוכן להתקנה של Windows? זה כנראה רעיון טוב לגבות את ה- Mac שלך לפני שתתחיל, למקרה שיהיה. רוב הסיכויים ששום דבר לא ישתבש, אבל בכל פעם שאתה מחלק דברים תמיד יש סיכוי. בוצע? בוא נתחיל.

תשתמש ביישום Boot Camp Assistant שמגיע ב- Mac שלך. פתח אותו על ידי לחיצה על Command + Space, הקלדת  Boot Camp ולחץ על Enter.

ה- Boot Camp Assistant ידריך אותך דרך מחיצות, הורדת מנהלי התקנים והפעלת המתקין עבורך. לחץ על "המשך" ותישאל באיזה קובץ ISO ברצונך להשתמש ובאיזה גודל תרצה מחיצת Windows שלך.

קשורים: חנון מתחיל: הסבירו מחיצות דיסק קשיח

כיצד עליכם להקצות את השטח תלוי בכמה שטח אתם רוצים למערכת Windows שלכם וכמה מקום אתם רוצים למערכת ה- MacOS שלכם. אם תרצה לשנות את גודל המחיצות שלך לאחר תהליך זה, תצטרך להשתמש בכלי צד שלישי, אז בחר בזהירות כעת.

שים לב שאם אתה מתקין את Windows 7, הסדר כאן שונה במקצת: תחילת Boot Camp תנחה אותך בהגדרת דיסק ה- USB המתקין שלך, ואז תשאל אותך לגבי מחיצה.

כשתהיה מוכן, לחץ על "התקן" ואז Boot Camp יתחיל להוריד מנהלי התקנים, שהוא מכנה "תוכנת תמיכה של Windows".

המתקין יחלק גם את הדיסק שלך, יעתיק את המתקין לאותה מחיצה, ויניח את מנהלי ההתקנים כך שיפעלו לאחר ההתקנה. אתה יכול להמשיך להשתמש ב- Mac שלך בזמן שכל זה פועל, אם כי הדברים יאטו מאוד בשלב החלוקה.

בסופו של דבר, ה- Mac שלך יאתחל מחדש ותראה את מתקין Windows הרגיל.

בחר במחיצה שכותרתה BOOTCAMP אם תתבקש - אל תתקין לשום מחיצה אחרת, אחרת אתה עלול בסופו של דבר להסיר את MacOS ולאבד את כל הנתונים שלך. (גיבית, נכון?) כעת Windows יסיים להתקין כרגיל.

תהליך העלייה למטוס של Windows עשוי לבקש ממך להתחבר לאינטרנט, אך לא תוכל לעשות זאת ללא מנהלי התקנים: פשוט דלג על שלבים אלה עד שתגיע לשולחן העבודה שלך, ובשלב זה יופיע מתקין Boot Camp.

המשך עם המתקין כדי להגדיר את מנהלי ההתקנים שלך, ואתה צריך להיות מסודר!

כיצד לבצע אתחול ל- Windows ב- Mac שלך

כברירת מחדל, ה- Mac שלך עדיין יאותחל ל- MacOS. כדי לגשת ל- Windows, עליך לכבות את ה- Mac שלך ואז להפעיל אותו תוך כדי לחיצה על מקש Option. תישאל מאיזה כונן שתרצה לאתחל.

אם ברצונך לבצע אתחול ל- Windows כברירת מחדל, הגדר זאת במצב התאוששות, או באמצעות לוח הבקרה של Boot Camp ב- Windows. תמצא זאת במגש המערכת לאחר התקנת Windows, אם כי ייתכן שיהיה עליך ללחוץ על החץ למעלה כדי למצוא אותו.

לוח בקרה זה מאפשר לך לבחור את מערכת ההפעלה המוגדרת כברירת מחדל שאליה מתחיל ה- Mac שלך, וכן לשנות את הגדרות המקלדת והמשטח.

בעוד ב- Windows, מקש הפקודה של Mac מתפקד כמפתח Windows, ואילו מקש Option מתפקד כמקש Alt. אם יש לך סרגל מגע, תראה קבוצה מלאה של כפתורים, בדומה לרצועת הבקרה המורחבת ב- macOS.

כדי לראות את מקשי הפונקציה (F1, F2 וכו ') פשוט החזק את מקש Fn לחוץ. אין דרך להפוך את זה לברירת המחדל ב- Windows.

כיצד להסיר את Windows מ- Mac שלך

אם ברצונך להסיר את Windows מה- Mac שלך ולפנות מקום, אתחל מחדש ל- MacOS ופתח שוב את Boot Camp Assistant. תראה את האפשרות שחזר דיסק לאמצעי אחסון יחיד.

Boot Camp Assistant יסיר את Windows באופן אוטומטי וירחיב עבורך את מחיצת ה- MacOS, ויחזיר לעצמו את כל השטח הזה. אזהרה : פעולה זו תמחק את כל הקבצים במחיצת Windows שלך, אז ודא שיש לך עותקי גיבוי תחילה!