כיצד להשתמש ב- Rainmeter להתאמה אישית של שולחן העבודה של Windows

Rainmeter הוא יישום קל להתאמה אישית של שולחן העבודה של Windows. Rainmeter עובד על ידי התקנת 'עורות' המיוצרים על ידי הקהילה, שרבים מהם יכולים לשנות את אופן העבודה של שולחן העבודה עם ווידג'טים כמו משגרי אפליקציות, קוראי RSS ודואר אלקטרוני, לוחות שנה, דוחות מזג אוויר ורבים אחרים. זה קיים מאז חלונות XP, שם הוא שימש ככלי להצגת מידע בסיסי על שולחן העבודה, אך מאז צבר קהילה גדולה בעקבותיה ייצר עורות באיכות גבוהה שיכולים לשנות את כל חוויית שולחן העבודה.

התקנת מד הגשם

Rainmeter היא תוכנית קוד פתוח וניתן להוריד אותה מהאתר הרשמי שלהם. אם אתה רוצה את העדכונים האחרונים, אתה יכול גם לבנות אותו מקוד המקור במאגר Github שלהם.

ניתן להתקין גם מד גשם נייד, אך זה לא מומלץ. ההתקנה הסטנדרטית עובדת בסדר גמור.

ההתקנה היא פשוטה, אך וודא כי "הפעל Rainmeter בעת ההפעלה" מסומן, אחרת יהיה צורך להפעיל אותו מחדש באופן ידני לאחר אתחול מחדש.

לאחר התקנת Rainmeter, אתה אמור לראות כמה דברים חדשים על שולחן העבודה שלך, המציגים דברים בסיסיים כמו שימוש בדיסק ובמעבד. זהו עור ברירת המחדל של Rainmeter.

כדי להגיע להגדרות Rainmeter, לחץ לחיצה ימנית על כל אחד מהעורות ולחץ על "נהל עור". יופיע חלון המפרט את כל העורות המותקנים שלך. לחיצה על "Skins Active" תאפשר לך לנהל כל אחד מהם בנפרד.

ניתן לערוך את המיקום וההגדרות של כל עור. אם ברצונך להפוך לא ניתן לגרירה, לחץ על "גרירה" ולחץ על "לחץ דרך". זה גם ישבית את תפריט הקליק הימני, אך למרבה המזל Rainmeter מוסיף סמל בסרגל הכלים של Windows, המאפשר גם לך לגשת לתפריט.

איתור והתקנת עורות

עור ברירת המחדל של Rainmeter שימושי, אך משעמם למדי. קיימים אתרים רבים להצגת עורות של Rainmeter, כולל DeviantArt, Customize.org ו- subreddit של Rainmeter. מיון לפי "למעלה - כל הזמנים" בתת-העריכה מעלה כמה מהעורות והפריסות הטובים ביותר. ניתן להוריד עורות מאתרים אלה ולערבב ולהתאים לבחירתך. כמה עורות, כמו אניגמה, הם בעצם סוויטות שלם של Rainmeter.

להתקנת עור, פשוט לחץ לחיצה כפולה על קובץ ה- rmskin. החלון של Rainmeter יופיע ותאפשר לך להתקין ולאפשר את העור. עבור חלק מהעורות יש הרבה תכונות שונות, כך שאם אינך רוצה שהכל נטען בבת אחת, בטל את הסימון של "טען עורות כלולים", ו Rainmeter פשוט פשוט יוסיף אותם לרשימת העור שלך.

מד גשם מתכוונן

מד הגשם מאפשר כמות התאמה אישית מדהימה. אם אתה רוצה ללכלך את הידיים עם הקוד מאחורי העורות, זה לא מורכב מדי. לחץ לחיצה ימנית על עור ולחץ על "ערוך עור", שיעלה קובץ תצורה עם הרבה הגדרות משתנות.

לדוגמא, אם רצית לשנות את צבע השפה החיצונית של שעון זה, תוכל לערוך את ערכי המשתנה השולט בו. ברוב העורות יש הערות בקובץ התצורה, כך שקל לדעת מה שולט במה.

אלטרנטיבות לגשם מד

אם אתה משתמש ב- Mac או Linux, לרוע המזל אין לך מזל, מכיוון שאין בניית Rainmeter עבור OS X או Linux. עבור משתמשי מקינטוש קיימת Geektool, שמבצעת רבות מאותן פונקציות בסיסיות כמו הצגת מידע על שולחן העבודה וכמה ווידג'טים בסיסיים, אם כי אין קהילה גדולה כל כך שעומדת מאחוריה, כך שהאפשרויות לעורות מוגבלות. Geektool מכוונת הרבה יותר לאנשים שמכירים את שורת הפקודה, מכיוון שהיא פועלת כמעט כולה על סקריפטים bash.