כיצד להעתיק תיקיות של כונן Google

אם אתה צריך להעתיק תיקיית Google Drive מדפדפן אינטרנט, Google לא מקלה עליך. אבל אתה יכול להשתמש בפתרון דרך או להוריד את אפליקציית שולחן העבודה לגישה יעילה יותר.

העתק תיקיות באמצעות כונן Google (סוג של)

כונן Google אינו מציע דרך להעתיק תיקיה ואת כל תוכנה כשאתה משתמש באפליקציה מבוססת האינטרנט. במקום זאת, עליך להעתיק את תוכן התיקיה, ליצור תיקיה חדשה ולאחר מכן להדביק הכל בתיקיית היעד.

כדי לעקוף את כל זה, הפעל את הדפדפן שלך, עבור אל Google Drive ופתח את התיקיה שברצונך להעתיק. לחץ על Ctrl + A ב- Windows או Command + A ב- Mac כדי לבחור את כל הקבצים, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ואז לחץ על "צור עותק".

Google Drive יוצר עותק של כל קובץ שבחרת, ממקם אותו בתיקיה הנוכחית ומוסיף "העתק" לפני שם כל פריט.

כעת בחר את כל עותקי הקובץ, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ואז לחץ על "העבר אל".

בחר בספרייה שבה ברצונך לשמור את העותקים, ואז לחץ על הסמל "תיקיה חדשה" בפינה השמאלית התחתונה.

תן לתיקיה החדשה שם ולחץ על סמל סימן הביקורת.

לבסוף, לחץ על "העבר לכאן" כדי להעביר את כל הקבצים שנבחרו לספריה זו.

כל הקבצים שלך צריכים לעבור לתיקיה שיצרת זה עתה.

זו שיטה מסובכת וזה אמור להיות הרבה יותר קל.

העתק תיקיות באמצעות גיבוי וסנכרון

לחלופין, אם התקנת גיבוי וסנכרון במחשב שלך, תוכל להעתיק תיקיות של כונן Google ישירות מיישום שולחן העבודה מבלי שתצטרך לפתוח דפדפן אינטרנט. גישה זו, בניגוד לעקיפה בשיטה הקודמת, היא פשוטה. אתה פשוט מעתיק תיקיה וכל תכולתה ליעד אחר - אין דרך מטופשת ועשייה לעשות דברים.

עבור מדריך זה אנו משתמשים בגיבוי וסנכרון עבור Windows, אך הוא פועל באופן זהה ב- macOS.

הפעל את אפליקציית שולחן העבודה גיבוי וסנכרון ותן לכל הקבצים והתיקיות שלך להסתנכרן בענן לפני שתתחיל. הסמל אמור להיראות כך כשהוא הושלם.

לאחר השלמת הסנכרון, פתח את סייר הקבצים ב- Windows או ב- Finder ב- Mac, פתח את תיקיית Google Drive שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התיקיה שברצונך לשכפל ואז לחץ על "העתק".

לחלופין, אתה יכול ללחוץ לחיצה אחת על התיקיה ואז ללחוץ על Ctrl + C ב- Windows או Command + C ב- Mac כדי להעתיק אותה.

לאחר מכן, נווט לספריית היעד - או לאן שאתה רוצה להעתיק תיקיה זו - לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ואז לחץ על "הדבק", או לחץ על Ctrl + V ב- Windows או Command + V ב- Mac.

בדיוק ככה, התיקיה מועתקת לספרייה הנוכחית.

גיבוי וסנכרון מסנכרן מיד את התיקיה ל- Google Drive כדי שתוכל לגשת אליה מכל מקום.

עד שגוגל תשלב פקודות העתקה והדבקה ב- Drive, שתי השיטות לעיל הן הדרכים היחידות להעתיק תיקיה. גיבוי וסנכרון היא האפשרות הכי פשוטה וידידותית למשתמש, אך עליך להתקין ולהגדיר נכון את היישום על שולחן העבודה שלך תחילה.