כיצד לשרת את המחשב שלך: 7 דברים קלים שעושים מקומות לתיקון מחשבים

מקומות לתיקון מחשבים כמו כיתת החנון של בסט ביי עושים הרבה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם בקלות. במקום לשלם עבור הסרת תוכנות זדוניות יקרות או כיוונון מחשב, אתה יכול לעשות זאת בעצמך.

מדריך זה לא ידריך אותך בזיהוי רכיב כושל ותיקונו ביד. זה מתמקד בדברים הקלים - למרות שזה קל, אנשים משלמים מאות דולרים כדי שזה ייעשה עבורם.

קרדיט תמונה: פורט מיד בפליקר

הסר וירוסים ותוכנות זדוניות

אנשים רבים עדיין נאבקים במחשבי Windows נגועים. אם המחשב שלך נגוע ואינו פועל כראוי, אינך צריך לשלם למישהו אחר כדי לתקן אותו. לחוליית החנון אין כלי קסם - הם משתמשים ברבים מכלי האנטי-וירוס הסטנדרטיים שתוכלו להשתמש בעצמכם.

כדי למצוא מוצר אנטי-וירוס שמציע למעשה הגנה טובה, עיין באתר בדיקת אנטי-וירוס ובדוק כיצד האנטי-וירוס שבחרת מסתדר. אם לא בא לך לעשות את כל המחקר בעצמך, למזלנו עשינו את זה בשבילך.

קספרסקי ו- Bitdefender מדורגים באופן עקבי בראש הדירוג של AV-Test ו- AV-Comparatives, והשתמשנו בשני המוצרים עם תוצאות טובות. הם לא בחינם, אבל רוב האנטי-וירוסים החינמיים שיש שם מביאים שטויות נוספות או מנסים להפנות את מנוע החיפוש שלך לפיתרון ה"מאובטח "שלהם שאינו באמת מאובטח ורק מראה לך יותר מודעות או מרגלים על הרגלי הקנייה שלך.

עבור זיהום עמוק באמת, מקום תיקון טוב עשוי לחפור את ערכי ההפעלה האוטומטית והרישום שלך ביד ולהסיר ידנית תוכנות זדוניות שלא נלכדות על ידי כלים. עם זאת, זה יכול לקחת זמן רב - ואם המחשב כבר נגוע כל כך, אין שום ערובה לכך שכל התוכנות הזדוניות יוסרו. במקרים כאלה, לעתים קרובות הם רק יתקינו מחדש את Windows. אתה יכול לעשות זאת גם בעצמך.

התקן מחדש את מערכת ההפעלה

יש אנשים שחושבים שמחשבים הופכים איטיים יותר עם הזמן ובסופו של דבר צריך להחליף אותם - זה עצוב, אבל נכון. אנשים אחרים עשויים לקחת את המחשב למקום תיקון כאשר הוא מתחיל להאט. כאשר מטפלים במחשב שנתקע בתוכניות הפעלה ובסרגלי כלים, התקנה מחדש פשוטה של ​​Windows היא לרוב הפתרון המהיר והקל ביותר.

זה יכול לעזור גם אם אתה נתקל בבעיות אחרות במחשב שלך, כגון שחיתות קבצים או שגיאות מוזרות. למרות שלעתים קרובות ניתן לפתור את הדברים הללו על ידי החלפת קבצים פגומים ומנהלי התקנים גרועים, בדרך כלל מהיר יותר לאפס את Windows בחזרה למצב היצרן.

רוב המחשבים החדשים מגיעים עם מחיצות שחזור מפעל, אליהן תוכל לגשת על ידי לחיצה על המקש הנכון במהלך תהליך האתחול (עיין במדריך של המחשב שלך). יתכן שיש לך גם תקליטורים או תקליטורי DVD מהם תוכל לשחזר את המחשב שלך. אם התקנת את Windows בעצמך, תוכל להשתמש בדיסק ההתקנה של Windows. ב- Windows 8, השתמש בתכונה Refresh או Reset כדי להתקין מחדש את Windows בקלות.

הקפד לגבות את הקבצים החשובים שלך לפני שתעשה זאת. מקומות מסוימים עשויים לגבות את הקבצים החשובים שלך עבורך, בעוד שחלקם עשויים לבקש ממך לגבות אותם מבעוד מועד - זה בגלל שהם פשוט יתקינו מחדש את Windows עבורך.

הסר Bloatware כלול

אם זה עתה רכשת מחשב חדש - או איפסת את המחשב הישן שלך למצב ברירת המחדל של היצרן - לעתים קרובות תמצא שהוא מלא בתוכנות חסרות תועלת. על יצרני מחשבים לשלם כלולים תוכניות אלה, המאטות את המחשב (במיוחד בתהליך ההפעלה) ומעמיסות על מגש המערכת.

כיתת החנונים של בסט ביי תחייב אתכם בהסרת התופעה הזו. אפילו מיקרוסופט נכנסת לפעולה - אם אתה מביא מחשב Windows לחנות של מיקרוסופט, הם יסירו את תוכנת ה- bloat תמורת 99 דולר.

אל תיפול על זה: אינך צריך לשלם שקל כדי להסיר את התוכניות המותקנות מראש. ישנן שלוש דרכים בהן תוכלו לעשות זאת:

 • השתמש בתוכנית כמו PC Decrapifier. זה יסרוק את המחשב שלך באופן אוטומטי לאיתור bloatware ויתיר את ההתקנה שלו באופן אוטומטי.
 • פתח את לוח ההתקנה של הסרת התקנה והתקנה ידנית של כל פיסת תוכנת bloatware, אחת-אחת. אם אתה עושה זאת במחשב חדש, הקפד לא להסיר את ההתקנה של מנהלי התקני חומרה. כל השאר צריכים להיות משחק הוגן.
 • התקן מחדש את Windows. גיקים רבים אוהבים לבצע התקנה חדשה של Windows במחשבים החדשים שלהם כדי להתחיל ממצב נקי. לעיתים קרובות תצטרך להוריד ולהתקין מנהלי התקני חומרה מאתר יצרן המחשב לאחר ההתקנה מחדש.

בנה מחשב משלך

אם אתה מחפש מחשב שולחני חדש (אתה לא באמת יכול לבנות מחשב נייד משלך), אתה לא צריך לקנות מחשב שנבנה מראש. באופן מפתיע קל לבנות מחשב משלך מרכיבים שניתן להזמין באינטרנט. זה בדרך כלל זול יותר מבניית מחשב חדש - אתה יכול לקבל חומרה טובה יותר ולבחור בדיוק את החומרה שאתה רוצה.

לקבלת הוראות שלב אחר שלב לכל דבר, החל מבחירת רכיבים ועד הרכבת המכונה החדשה שלך, עיין במדריכים שלנו:

 • בניית מחשב חדש - חלק 1: בחירת חומרה
 • בניית מחשב חדש - חלק 2: הרכבתו
 • בניית מחשב חדש - חלק 3: התקנתו
 • בניית מחשב חדש - חלק 4: התקנת חלונות וטעינה של מנהלי התקנים
 • בניית מחשב חדש - חלק 5: התאמת המחשב החדש שלך

שדרג את ה- RAM או את הכונן הקשיח

חלק משדרוגי המחשב פשוטים במיוחד. הוספת זיכרון RAM חדש למחשב שלך היא תהליך פשוט מאוד - כל עוד אתה קונה את ה- RAM המתאים למחשב שלך, ההתקנה שלו תהיה קלה (אפילו ברבים מהמחשבים הניידים). תוכל גם לשדרג את הכונן הקשיח (או להוסיף כונן קשיח חדש). כונן) כדי להגדיל את שטח האחסון שיש לך. זה קצת יותר מסובך, מכיוון שתצטרך להתקין מחדש את Windows או להעביר את מערכת ההפעלה הקיימת שלך אם אתה מחליף את הכונן הקשיח המקורי, אך הוא לא קשה מדי.

יש לנו מדריכים שיעזרו לכם לבצע את השדרוגים הפשוטים הבאים:

 • שדרוג חומרה: כיצד להתקין זיכרון RAM חדש
 • שדרוג חומרה: כיצד להתקין כונן קשיח חדש, נק '1
 • שדרוג חומרה: כיצד להתקין כונן קשיח חדש, נק '2, פתרון בעיות

RMA המחשב שלך

אם קנית מחשב נייד או מחשב שולחני שהורכב מראש, אינך צריך לקחת אותו למקום תיקון אם הוא מתקלקל. אם זה עדיין באחריות, תוכל ליצור קשר עם היצרן בכדי RMA למחשב ולתקן אותו. RMA מייצג "הרשאה להחזרת סחורה" - יהיה עליכם ליידע את מחלקת השירות של היצרן את הבעיה שלכם ולקבל מספר RMA לפני שתשלחו אותו למרכז השירות שלהם.

אם בנית מחשב משלך מאפס, זה יכול להיות קצת יותר מסובך כאן - תצטרך להצמיד איזה רכיב פגום ו- RMA לרכיב זה לבד.

לקבלת מידע על RMA בהחומרה שלך אם היא מתקלקלת, עיין בתיעוד האחריות של המחשב שלך. תוכל גם לבקר באתר התמיכה של יצרן המחשבים שלך באופן מקוון.

שחזר קבצים שנמחקו

אם מחקת בטעות קובץ חשוב, תשמח לדעת שאפשר יהיה לשחזר אותו. הסיבה לכך היא שקבצים שנמחקו לא נמחקים באופן מיידי.

אם אתה זקוק לשחזור נתונים משפטי מעמיק של מסמכים עסקיים קריטיים, כדאי ליצור קשר עם איש מקצוע לצורך כך. זהו שירות יקר, אז אלא אם כן מדובר בנתונים חשובים ביותר, אתה יכול פשוט לנסות לעשות זאת בעצמך.

קרא עוד:

 • HTG מסביר: מדוע ניתן לשחזר קבצים שנמחקו ואיך ניתן למנוע זאת
 • כיצד לשחזר את התצלום, התמונה או הקובץ שמחקת בטעות

כל אלה אתה יכול לעשות לבד די בקלות אם אתה יכול לעקוב אחר ההוראות. לא נגענו בדברים המסובכים יותר כאן, אך הרבה ממה שאנשים משלמים על מקומות לתיקון מחשבים הוא פשוט. זהו המקבילה המחשבית להחלפת נוזל המגבים שלך.