כיצד לפקח על ביצועי המחשב במשחק עם MSI Afterburner

MSI Afterburner היא אחת הדרכים הפופולריות ביותר לראות נתונים סטטיסטיים על ביצועי מחשב. וכן, זה עובד על כל המערכות, בין אם יש לך כרטיס מסך MSI ובין אם לא. הנה איך להגדיר את זה!

מה אתה צריך

MSI Afterburner הוא בעיקר כלי overclocking לסחיטת ביצועים רבים יותר מכרטיס המסך שלך. אבל זה עובד גם עם שרת הסטטיסטיקה RivaTuner של Guru3D.com כדי להציג ביצועים בזמן אמת בזמן המשחק.

כדי להתחיל, יהיה עליך להוריד ולהתקין את שתי היישומים במחשב Windows שלך.

תחילת העבודה עם הצרוב

לאחר שתוריד והתקן את MSI Afterburner, תראה את הממשק למעלה. אתה יכול לשנות את המראה הזה, אבל אנחנו לא נסקור את זה כאן. בממשק ברירת המחדל, ישנם שני חיוגים המציגים את המצב הנוכחי של כרטיסי המסך שלך, כולל תדרי ה- GPU ושעוני הזיכרון, המתח והטמפרטורה הנוכחית.

בין שתי החוגות יש מחוונים המאפשרים לך לצבוט את כל הנתונים האלה (כך תוכל להעביר את כרטיס המסך שלך יתר על המידה, אם אתה מעוניין).

לפני שנעלה את כל הנתונים הסטטיסטיים הטעימים האלה על המסך, רק אזהרה אחת: אל תסגור את החלונות של Afterburner או RTSS, כי זה גם סוגר את התוכניות. במקום זאת, למזער אותם והם ייעלמו משורת המשימות. במגש המערכת יופיעו שני סמלים: מטוס סילון (Afterburner) וצג מחשב ועליו "60" (RivaTuner Statistics Server).

עכשיו, בואו נתכונן למופע הגדול. פתח את Afterburner ואז לחץ על גלגל השיניים של ההגדרות. בחלון שמופיע, לחץ על "תצוגה על המסך". בקטע "מקשים חמים גלובליים לתצוגה על המסך", אתה יכול להגדיר את אלה לכל מה שתרצה או להשאיר את ברירות המחדל.

לאחר מכן לחץ על הכרטיסייה "ניטור"; זה המקום שבו אתה מחליט איזה סטטיסטיקות אתה רוצה לראות במשחק. ראשית, בואו נסתכל על הרשימה המאסיבית תחת "גרפים לניטור חומרה פעילה". כל המידע על המסך אינו מציאותי אם ברצונך לראות את המשחק שלך. למרבה המזל, אף אחת מהאפשרויות הללו לא מופיעה על המסך כברירת מחדל.

כדי לאפשר כל אחד מאלה, פשוט הדגיש את אלה שאתה רוצה. תחת "מאפייני גרפים לשימוש ב- GPU" בחר בתיבת הסימון "הצג בתצוגה על המסך". אנו ממליצים להשתמש בברירת המחדל עבור כל אחד, המציג אותו כטקסט, ולא כגרף, אך לשחק איתו.

לאחר שתבחר מאפיין שיופיע בתצוגה המוצגת על המסך (OSD), תראה את "ב- OSD" בכרטיסייה "מאפיינים" שמשמאל לכל שם.

אחד המאפיינים הנפוצים ביותר שאנשים רוצים להציג הוא קצב המסגרות כדי לוודא שהמכונה שלהם פוגעת באזור הזהב החשוב ביותר של 60 פריימים לשנייה. כדי לאפשר זאת, בחר בתיבת הסימון לצד "פריימרייט" ולאחר מכן בחר בתיבת הסימון לצד "הצג בתצוגה על המסך".

גיימרים מדברים לעתים קרובות על מספר המשחקים שאינם מותאמים למעבדים מעל ארבע ליבות. אם יש לך מעבד בעל שש או שמונה ליבות, כדאי לך לפקוח על ביצועי המעבד ואופן הפצת העבודה.

Afterburner מזהה באופן אוטומטי כמה שרשורים יש למעבד שלך ומציע אפשרויות בהתאם. אם יש לך מעבד אינטל עם ארבע ליבות עם Hyper-Threading, למשל, תראה: "שימוש במעבד", "שימוש במעבד CPU1", "שימוש במעבד CPU2", "שימוש במעבד CPU3" וכן הלאה, כל הדרך למעלה ל"שימוש ב- CPU8 ". שעוני מעבד, טמפרטורה, שימוש בזיכרון RAM והספק הם גם אפשרויות פופולריות.

כמובן שכולם גם אוהבים לראות את הביצועים של ה- GPU. הנתון העיקרי כאן הוא "שימוש ב- GPU", המוצג באחוזים. "טמפרטורת GPU" היא גם טובה לפקח אם אתה רוצה לראות עד כמה אוהדים אלה עובדים כדי לשמור על קריר ה- GPU.

הרשימה עשויה להתארך למדי אם אינך נזהר. ובכל זאת, נחמד שכל המידע הזה יהיה שימושי בזמן שאתה משחק. הרשימה שלנו כוללת טמפרטורה ושימוש ב- GPU, שימוש בזיכרון, שעון ליבה, טמפרטורת מעבד ושימוש בכל הנושאים, שעון מעבד, שימוש ב- RAM וקצב המסגרות.

זו לא תכונה שאתה רוצה להפעיל כל הזמן. עם זאת, זה יכול להיות שימושי במיוחד כאשר אתה משחק משחק חדש כדי שתוכל לראות כיצד המערכת שלך מטפלת בו. זה גם שימושי לראות כיצד עדכון מנהל התקן או משחק לאחרונה שיפרו את הביצועים.

אמנם עשינו את עיקר העבודה בכדי להפעיל את אפטר בורנר, אבל לא לגמרי סיימנו. במגש המערכת, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל שרת הסטטיסטיקה של RivaTuner ולאחר מכן לחץ על "הצג". שוב, ודא שהאפשרות "הצג תצוגה על המסך" מופעלת.

אנו מציעים גם לשנות את האפשרות "רמת זיהוי יישומים" ל"היי ", כך שרוב המשחקים יזוהו באופן אוטומטי ותצוגת המשחק תופיע. ייתכן שתקבל כמה תוצאות חיוביות כוזבות מדי פעם, אך בדרך כלל די טוב להופיע רק כשאתה משחק במשחק.

כברירת מחדל, Afterburner מציג את כל הנתונים הסטטיסטיים בפינה השמאלית העליונה. כדי לשנות זאת, פשוט לחץ על הפינות. אתה יכול גם להתאים את הקואורדינטות להלן לתנועה מדויקת יותר. אין מיקום נדרש לנתונים אלה. בחלק מהמשחקים, ייתכן שתצטרך להזיז אותו, תלוי במה שמופיע על המסך.

ניתן גם להתאים את הצבעים וגודל הטקסט בתצוגה שעל המסך. מעל האזור שבו אתה מתאים את מיקום הנתונים הסטטיסטיים, לחץ על "לוח תצוגה על המסך" ו / או על "זום תצוגה על המסך".

MSI Afterburner ו- RivaTuner Statistics Server הם צוות מצוין אם אתה רוצה לעקוב אחר ביצועי המערכת שלך.

ל- Windows 10 יש כמה לוחות ביצועים מובנים שתוכלו להפעיל גם כן. הם פחות חזקים ומציגים פחות מידע, אך קל להפעיל ולכבות במהירות.

קשורים: כיצד להציג את לוחות הביצועים הצפים הנסתרים של Windows 10