כיצד לרענן את דפדפן האינטרנט שלך קשה (לעקוף את המטמון)

לפעמים, אתר אינו מתנהג כצפוי או נראה תקוע ומציג מידע מיושן. כדי לתקן זאת, קל לאלץ את הדפדפן לטעון מחדש את העותק המקומי של הדף (מטמון) באמצעות קיצור מקשים פשוט. כך תעשה זאת.

מהו מטמון דפדפן?

כדי להאיץ את הגלישה, דפדפני האינטרנט שומרים עותקים של נתוני האתר במחשב שלך כמערכת קבצים הנקראת מטמון. כאשר אתה טוען אתר, לעתים קרובות אתה צופה בעותק מקומי של אלמנטים מהאתר (כגון תמונות) שנשלף מהמטמון שלך.

בדרך כלל, אם הדפדפן טוען אתר ומזהה שינוי, הוא יביא גרסה חדשה של האתר משרת האינטרנט המרוחק ויחליף את המטמון. אך התהליך אינו מושלם, ולפעמים הדפדפן שלך עלול בסופו של דבר לקבל עותק מקומי של נתוני האתר במטמון הדפדפן שלך שאינו תואם לגרסה האחרונה בשרת. כתוצאה מכך, דף אינטרנט עשוי להראות שגוי או שאינו פועל כהלכה.

כדי לתקן זאת, עלינו לאלץ את דפדפן האינטרנט להשליך את מה שכבר נמצא במטמון ולהוריד את הגרסה האחרונה של האתר. אנשים רבים מכנים זאת "רענון קשה".

כיצד לבצע רענון קשה בדפדפן שלך

ברוב הדפדפנים במחשב ובמקינט, אתה יכול לבצע פעולה פשוטה בכדי לכפות רענון קשה. לחץ לחיצה ממושכת על מקש Shift במקלדת ולחץ על סמל הטעינה מחדש בסרגל הכלים של הדפדפן.

ישנם גם קיצורי מקשים לביצוע הרענון הקשיח המקביל. מכיוון שישנן מספר דרכים לבצע את אותה פעולה, הן יפורטו להלן:

  • Chrome, Firefox או Edge עבור Windows: לחץ על Ctrl + F5 (אם זה לא עובד, נסה Shift + F5 או Ctrl + Shift + R).
  • Chrome או Firefox עבור Mac: לחץ על Shift + Command + R.
  • Safari עבור Mac: אין קיצור מקשים פשוט לאילוץ רענון קשה. במקום זאת, לחץ על Command + Option + E כדי לרוקן את המטמון, ואז החזק את מקש Shift לחוץ ולחץ על טען מחדש בסרגל הכלים.
  • ספארי לאייפון ולאייפד:  אין קיצור דרך לאילוץ רענון מטמון. יהיה עליך לחפור בהגדרות כדי למחוק את מטמון הדפדפן.

לאחר ביצוע הרענון הקשה, עליכם לראות את דף האינטרנט ריק, ותהליך הטעינה יימשך זמן רב מהרגיל. הסיבה לכך היא שהדפדפן מוריד מחדש את כל הנתונים והתמונות באתר.

אם אילוץ רענון לא פתר את הבעיה, תוכל לנסות לבצע רענון קשה שוב. אם זה לא עוזר, הבעיה עשויה להיות באתר עצמו - או שהדפדפן שלך זקוק לעדכון. בהצלחה!