כיצד לשדר את המשחקים שלך באופן מקוון באמצעות Steam

Twitch.tv הופכת במהרה לאחד היעדים המובילים להזרמת משחקים באינטרנט, כאשר אתרי וידיאו כמו YouTube עוקבים אחריהם מקרוב. אבל כנראה שכבר יש לך תוכנית זרימה ראויה במחשב שלך: Steam.

בהתחשב בהזדמנות להקים קהילת סטרימרים משלה, Valve הוסיפה אפשרות לשדר בקלות את המשחקים שלך לחברים או לכל מי שרוצה לצפות בשימוש בלקוח Steam כלקוח סטרימינג משלו. זה מקל על המשתמשים להעלות את עצמם במהירות ולזרום בעזרת כמה התאמות הגדרות, והנה כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתחיל.

הגדר את חשבונך לסטרימינג

כדי להתחיל, פתח את הגדרות חשבונך על ידי לחיצה על האפשרות "Steam" בתפריט ובחירה באפשרות "הגדרות" מהתפריט הנפתח.

לאחר מכן, מצא את הכרטיסייה "שידור" מחלון חשבונך, המודגש למטה.

כברירת מחדל, חשבונך יוגדר כ- "שידור מושבת". להפעלת סטרימינג, בחר אחת משלוש האפשרויות הבאות.

קשורים: כיצד להשתמש בסטרימינג של Steam בתוך הבית

האפשרות הראשונה לשיתוף השידור שלך היא "חברים יכולים לבקש לצפות במשחקים שלי". זה מגביל את השידור שלך כך שרק אנשים ברשימת החברים שלך יכולים לראות שאתה משדר, וגם אז הם יצטרכו להגיש איתך בקשה לראות את הזרם לפני שהוא ייפתח אצל הלקוח שלהם. הבא הוא האפשרות "חברים יכולים לצפות במשחקים שלי", כלומר כל אחד ברשימת החברים שלך יכול להיכנס לשידור מבלי לבקש תחילה גישה.

אחרון, יש אפשרות ל"כל אחד יכול לראות את המשחקים שלי. " אפשרות זו הופכת את השידור לציבורי באופן מלא בדף "מרכז הקהילה" של המשחק. כל מי שגלול בקטע "שידורים" במרכז הרכזת של המשחק יראה את הזרם שלך, ויכול להתכוונן מבלי להיכנס לרשימת החברים שלך או לבקש גישה תחילה.

שנה את הגדרות האיכות ורוחב הפס

עכשיו כשאתה מוגדר לשידור, הגיע הזמן להגדיר את הגדרות הזרם המתאימות בצורה הטובה ביותר לכוח ולמהירות הפס הרחב של המחשב. כדי להתאים את רזולוציית הווידאו של הזרם שלך, בחר בתפריט הנפתח עבור "ממדי וידאו".

ישנן ארבע אפשרויות, שנעות בין 360p עד 1080p, ואשר תבחרו תלויות בכוח המחשב המשחקי שלך. Valve לא פרסמה הנחיות קשות או דרישות מפרט שתצטרכו להפעלת שידורים, ככל הנראה בגלל המגוון הרחב של המשחקים ששירות Steam תומך בו.

לדוגמא, הזרמת משחק דו-ממדי בעל משאבים דלים כמו  Terraria  ב 1080p ייקח פחות ממשאבי המערכת שלך להניע גם את המשחק וגם את השידור בו זמנית, כך שניתן יהיה להזרים אותו ב 1080p על מכונה ישנה יותר מבלי להאט. כל דבר למטה. אם ניסית לעשות את אותו הדבר עם  The Division,  הזרמת 1080p עם הגרפיקה שהוגדרה לאולטרה עשויה להביא את אותו המחשב על ברכיו.

לאחר מכן, עליך לבחור את קצב הסיביות המרבי שאיתו ישדר הזרם שלך. זה שולט כמה רוחב הפס באינטרנט ישתמש בשידור שלך כדי להוריד וידאו מהמחשב שלך לאינטרנט, וזה גם יכתיב את האיכות הכוללת של מראה הזרם שלך לצופים אחרים. לדוגמא, אם אתה משדר בממד וידאו של 1080p אך מגביל את קצב הסיביות שלך ל- 750 קילו-ביט / שנייה בלבד, למרות שהצופים יראו את החלון ברזולוציה מלאה של 1920 x 1080 פיקסלים, איכות הסרטון עצמו עדיין תהיה גרגרית. ומפוקסלים.

אם יש לך חיבור פס רחב מהיר (בכל מקום מעל 60Mbps), קצב הסיביות המרבי של 3500 kbit / s יהיה בסדר. אם אינך בטוח אם החיבור שלך מהיר מספיק, נסה כמה קצב סיביות שונים כדי למצוא את החיבור המתאים ביותר לחיבור שלך.

ניתן לכוונן את ההגדרות הללו בעזרת התפריט "אופטימיזציה של קידוד עבור". הגדרה זו נותנת לך שתי אפשרויות: האיכות הטובה ביותר או הביצועים הטובים ביותר. שוב, Valve לא פרסמה פרטים לגבי האופן שבו שתי הגדרות אלה משנות את השידור שלך בצד התוכנה, ולכן הדרך היחידה לגלות מה עובד הכי טוב היא לנסות את שניהם ולראות איזו אפשרות המערכת שלך יכולה לטפל בעומס.

לאחר מכן, תוכלו לבחור היכן יופיע חלון הצ'אט של הצופה בחלון המשחק. ארבע האפשרויות מונחות בכל פינה במסך (שמאלה למעלה, ימנית תחתונה וכו '), או בחר "כבוי" כדי להשבית את הצ'אט לחלוטין.

אחרון, יש אפשרות לשלוט במה הצופים יכולים לראות בזמן שהשידור שלך בשידור חי. כברירת מחדל Steam תשדר רק את הווידאו והשמע המגיעים מהמשחק שלך, ותו לא. אם תלחץ מתוך חלון המשחק במהלך שידור, הצופים יראו את הודעת "בבקשה תעמוד לצד" שתיעלם ברגע שאתה חוזר למשחק.

כדי לתת לצופים את האפשרות לראות או לשמוע תוכן מחלונות אחרים הפעילים בשולחן העבודה שלך, סמן את התיבות "הקלט וידאו מכל היישומים במכונה זו" ו"הקלט אודיו מכל היישומים במחשב זה ", המודגשים לעיל. כאשר שתי אפשרויות אלה נבחרות, כל התנועות שתבצע על שולחן העבודה שלך בחלונות אחרים ייראו כחלק מהשידור.

הכינו את המיקרופון שלכם לשידור

כמובן שסטרימינג לא כל כך מרגש אם איננו יכולים לשמוע את המשתמש בצד השני של המשחק. כדי להגדיר את הגדרות המיקרופון שלך לשידור, התחל על ידי סימון התיבה "הקלט את המיקרופון שלי".

לאחר מכן לחץ על הקישור "הגדר מיקרופון" ליד התיבה. פעולה זו תעביר אותך לכרטיסייה "קול" בהגדרות.

קביעת התצורה של המיקרופון שלך ב- Steam זהה לתהליך קביעת התצורה שלו ב- Windows. כדי להתחיל, לחץ על כפתור "שנה התקן", שייקח אותך ללוח בקרת השמע שנמצא בבניית Windows הנוכחית שלך.

אם המיקרופון שלך מותקן כהלכה, הוא יופיע ברשימת התקני הקול הזמינים.

לחץ על המיקרופון שבו ברצונך להשתמש ובחר "בסדר, סיימתי לשנות הגדרות" לאחר שתסיים.

קשורים: כיצד לחבר אוזניות למחשב נייד, טאבלט או טלפון חכם עם שקע שמע יחיד

לבסוף, יש אפשרות לעבור בין העברה קולית אוטומטית, ושימוש במקש דחיפה לדבר כדי להפעיל את המיקרופון כשאתה רוצה לדבר. האפשרות הראשונה מזהה באופן אוטומטי כאשר היא שומעת רעש מהמיקרופון שלך, ומקליטה כל עוד עוצמת הקול המקבלת נדחקת מעבר לסף מסוים.

השני יפעיל את המיקרופון רק כאשר תלחץ על מקש. כדי לשנות באיזה מקש מדובר, לחץ על ההגדרה המודגשת למעלה, ואז הקש על המקש שבו ברצונך להשתמש. לחץ על כפתור "אישור" וכל ההגדרות שלך יישמרו אוטומטית. כעת כל משחק שתשיק בתוך Steam יתחיל לשדר באופן אוטומטי.

כדי לוודא שהגדרת הכל נכון, חפש סמל "חי" קטן שמופיע בפינה השמאלית העליונה של המשחק שלך בפעם הבאה שהוא יושק. זה גם המקום שבו תמצאו מידע על כמה צופים מכוונים, והאם אודיו המיקרופון שלכם נאסף או לא.

כיצד לצפות בשידורי משחק אחרים

כדי לצפות בשידור של חבר, פשוט מצא את שמו ברשימת החברים שלך, ולחץ לחיצה ימנית על שמו. אם הפעלת שידור, האפשרות "צפה במשחק" תופיע מהתפריט הנפתח. לחץ על זה, ותועבר לזרם שלהם בתוך לקוח Steam.

כדי להציג שידורים ציבוריים של אנשים אחרים שאינם ברשימת החברים שלך, קיימות שתי אפשרויות.

השיטה הנוחה ביותר היא להציג את הזרם בלקוח Steam עצמו. פתח את Steam, ולחץ על כפתור "קהילה" מהתפריט שבראש החלון.

בחר "שידורים" מהתפריט הנפתח, וכל הזרמים הפתוחים המשודרים יטענו ברשימה גלילה.

אם אינך בבית או שאין לך גישה ללקוח Steam שלך, Valve מארח גם שידורים באתר קהילת Steam. כדי לגשת לשידורים ציבוריים, לחץ על הקישור כאן או בקר בכתובת האתר "//steamcommunity.com/?subsection=broadcasts" בדפדפן אינטרנט.

לאחר טעינת השידור תוכלו לשנות את איכות הזרם על ידי לחיצה על סמל גלגל השיניים בפינה השמאלית התחתונה ולשוחח עם השדרן על ידי הקלדה בחלון הצ'אט המודגש.

מגבלות השידור של Steam

למרבה הצער, Steam עדיין לא הוסיפה תמיכה למשתמשים המריצים את הלקוח בלינוקס או OSX, אם כי החברה אומרת כי היא מתכננת לשלב תאימות עם מערכות ההפעלה הללו בעתיד הקרוב. כמו כן, משחקי שידור פועלים רק בחשבונות Steam שיש להם לפחות רכישה מאומתת ($ 5 ומעלה) הקשורה לשם המשתמש שלהם. זה מאמת אותך כחשבון "לא מוגבל", כלי שמשתמש בו Valve כדי לצמצם התעללות בקהילה.

לבסוף, בניגוד ל- Twitch.tv, אין אפשרויות להוסיף שכבות-על מותאמות אישית לזרם שלך. Steam מסוגל להקליט רק את המשחק ואת כל החלונות / יישומים שיש לך לרוץ לצד המשחק. כדי להזרים עם שכבות-על או עם מצלמת הרשת שלך במקום כלשהו על החלון, עדיף שתזרמי עם תוכנית כמו XSplit ל- Twitch במקום זאת.

למרות שצפייה בזרמים של אנשים שמשחקים במשחקי וידיאו אולי לא מתאימה לכולם, אין להכחיש שיש שוק עצום עבורו שרק ממשיך לגדול מיום ליום. בזכות Steam, קפיצה למגמה זו היא תהליך קל, ומעניקה לך את האפשרות לחלוק את רגעי המשחק האהובים עליך עם החברים הקרובים שלך או עם כל אחד אחר שעשוי לקפוץ לצפות.