מהי דחיסת זיכרון ב- Windows 10?

Windows 10 משתמש בדחיסת זיכרון כדי לאחסן יותר נתונים בזיכרון המערכת שלך מאשר אחרת. אם אתה מבקר במנהל המשימות ומסתכל על פרטי השימוש בזיכרון שלך, סביר להניח שתראה שחלק מהזיכרון שלך "דחוס". הנה מה זה אומר.

מהי דחיסת זיכרון?

דחיסת זיכרון היא תכונה חדשה ב- Windows 10, והיא אינה זמינה ב- Windows 7 ו- 8. עם זאת, גם לינוקס וגם MacOS של אפל משתמשים בדחיסת זיכרון.

קשורים: מהו קובץ הדף של Windows, וכדאי להשבית אותו?

באופן מסורתי, אם היה לך 8 GB של זיכרון RAM ויישומים היו 9 GB של דברים לאחסון ב- RAM הזה, לפחות 1 GB היה צריך להיות "דפדף החוצה" ולאחסן בקובץ הדף בדיסק המחשב שלך. הגישה לנתונים בקובץ הדף איטית מאוד בהשוואה ל- RAM.

עם דחיסת זיכרון, ניתן לדחוס חלק מאותם 9 ג'יגה-בתים (בדיוק כמו קובץ Zip או לכווץ נתונים דחוסים אחרים) ולהשאיר אותם בזיכרון. לדוגמה, ייתכן שיהיה לך 6 ג'יגה-בתים של נתונים לא דחוסים ו -3 GB של נתונים דחוסים שלוקחים למעשה זיכרון RAM של 1.5 ג'יגה-בתים. היית מאחסן את כל 9 GB של הנתונים המקוריים ב- 8 GB של זיכרון RAM שלך, מכיוון שזה ייקח רק 7.5 GB לאחר שחלקם דחוס.

האם יש חסרון? ובכן, כן ולא. דחיסה וניתוק דחיסה של הנתונים מצריכה כמה משאבי מעבד, ולכן לא כל הנתונים מאוחסנים דחוסים - הם דחוסים רק כאשר Windows חושב שזה הכרחי ומועיל. דחיסה וניתוק של דחיסת הנתונים במחיר זמן מסוים של המעבד הוא הרבה יותר מהיר מאשר להזין את הנתונים לדיסק ולקרוא אותם מקובץ הדף, לכן בדרך כלל כדאי לפצות.

האם זיכרון דחוס רע?

דחיסת נתונים בזיכרון טובה בהרבה מהאלטרנטיבה המעבירה את הנתונים לדיסק. זה מהיר יותר משימוש בקובץ הדף. אין חסרון בזיכרון דחוס. Windows ידחס אוטומטית נתונים בזיכרון כאשר הוא זקוק למרחב, ואינך צריך אפילו לחשוב על תכונה זו.

אך דחיסת זיכרון עושה שימוש במשאבי מעבד מסוימים. ייתכן שהמערכת שלך לא תבצע במהירות כמו שהיא לא תצטרך לדחוס נתונים בזיכרון מלכתחילה. אם אתה רואה זיכרון דחוס רב וחושד שזו הסיבה שהמחשב שלך איטי מעט, הפיתרון היחיד לכך הוא התקנת זיכרון פיזי יותר (RAM) במערכת שלך. אם למחשב שלך אין מספיק זיכרון פיזי ליישומים שבהם אתה משתמש, דחיסת זיכרון טובה יותר מקובץ הדף - אך זיכרון פיזי נוסף הוא הפיתרון הטוב ביותר.

כיצד להציג פרטי זיכרון דחוס במחשב

כדי להציג מידע על כמה זיכרון דחוס במערכת שלך, תצטרך להשתמש במנהל המשימות. כדי לפתוח אותו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת המשימות ובחר "מנהל המשימות", לחץ על Ctrl + Shift + Esc, או לחץ על Ctrl + Alt + מחק ואז לחץ על "מנהל המשימות"

אם אתה רואה את ממשק מנהל המשימות הפשוט, לחץ על האפשרות "פרטים נוספים" בתחתית החלון.

לחץ על הכרטיסייה "ביצועים" ובחר "זיכרון". תראה כמה זיכרון נדחס תחת "בשימוש (דחוס)". לדוגמא, בצילום המסך למטה מנהל המשימות מראה שהמערכת שלנו משתמשת כיום ב -5.6 ג'יגה זיכרון פיזי. 425 מגה-בייט מתוך אותם 5.6 ג'יגה-בתים הוא זיכרון דחוס.

תראה מספר זה משתנה לאורך זמן כשאתה פותח וסוגר יישומים. זה גם פשוט ישתנה כאשר המערכת אכן עובדת ברקע, כך שהיא תשתנה כאשר אתה בוהה בחלון כאן.

אם תעביר את העכבר מעל החלק השמאלי ביותר של הסרגל תחת הרכב זיכרון, תראה פרטים נוספים על הזיכרון הדחוס שלך. בצילום המסך למטה אנו רואים שהמערכת שלנו משתמשת ב -5.7 ג'יגה-בתים מהזיכרון הפיזי שלה. 440 מגהבייט זה הוא זיכרון דחוס, וזיכרון דחוס זה מאחסן כ -1.5 ג'יגה בייט של נתונים שאחרת היו מאוחסנים ללא דחיסה. התוצאה היא חיסכון בזיכרון בנפח 1.1 GB. ללא דחיסת זיכרון, במערכת שלנו יהיה 6.8 ג'יגה-בייט זיכרון בשימוש ולא 5.7 ג'יגה-בתים.

האם זה גורם לתהליך המערכת להשתמש בזיכרון רב?

במהדורה המקורית של Windows 10, "חנות הדחיסות" נשמרה בתהליך המערכת והייתה "הסיבה שתהליך המערכת נראה צורך יותר זיכרון מאשר מהדורות קודמים", על פי הודעה בבלוג של מיקרוסופט.

עם זאת, בשלב מסוים, מיקרוסופט שינתה את אופן הפעולה. זיכרון דחוס כבר לא מוצג כחלק מתהליך המערכת במנהל המשימות (כנראה בגלל שהוא היה מבלבל מאוד למשתמשים). במקום זאת, זה נראה תחת פרטי זיכרון בכרטיסיה ביצועים.

בעדכון היוצרים של Windows 10 אנו יכולים לאשר כי זיכרון דחוס מוצג רק תחת פרטי זיכרון, ותהליך המערכת נשאר בשימוש של 0.1 מגה בייט במערכת שלנו, גם כאשר במערכת יש זיכרון דחוס רב. זה חוסך בלבול, מכיוון שאנשים לא יתפלאו מדוע תהליך המערכת שלהם משתמש בזיכרון כה רב.