כיצד לנקות את האוזניות ואת האוזניות

אז ניקיתם את הטלפון, המקלדת והעכבר, אבל מה עם האוזניות? ניקוי שעוות אוזניים וחיטוי האוזניות לא רק טוב להיגיינה שלך, זה אפילו עשוי לשפר את איכות הצליל.

למה לנקות את האוזניות?

בין אם יש לך אוזניות מעל האוזן או אוזניות, עליך לנקות אותן באופן קבוע מסיבות היגיינה ותחזוקה. זה נכון במיוחד אם אתה משתמש באוזניות בזמן שאתה מתאמן, כפי שרבים מאיתנו עושים.

זיעה יכולה להצטבר ולגרום לכוסות האוזניים להריח רע. שעווה באוזניים יכולה לסתום נהגים ולהפחית לא רק נפח, אלא גם צלילות צליל. ואז יש את כל הלכלוך שאתה לא יכול לראות כמו חיידקים וחיידקים אחרים שעלולים לגרום לך לחלות. אוזניות נקיות הן פשוט יותר סניטריות.

אם אתה מכוון את האוזניות בזמן שאתה בחדר הכושר, אתה יכול להעביר אליהם כל מה שנגעת בו. הוכח כי וירוסים, כמו SARS-Cov-2, הגורמים ל- COVID-19, חיים עד שלושה ימים על פלסטיק ומשטחים קשים אחרים. אם אתה נוגע באוזניה מזוהמת, אתה יכול להפיץ את הנגיף למשטחים אחרים, או להידבק בו אם אתה נוגע בפה, באף או בעיניים.

מחקרים הראו כי אוזניות מגבירות את צמיחת החיידקים בתוך האוזן, וניתן להעביר אותן מאדם אחד לאחר אם האוזניות משותפות. גם אם אתה לא משתף את שלך, חשוב על מה נגעו האוזניות שלך והאם אתה רוצה לשים את זה בתוך האוזן שלך.

מגוון של סטפילוקוקים הוא אחד החיידקים הנפוצים ביותר שניתן להעביר מהאוזן שלך לאוזניות. גידול יתר של חיידקים מסוג זה עלול לגרום גם לדלקת אוזניים. ניקוי האוזניות יעזור לכם להפחית את הסיכון הזה.

קשורים: כיצד לחטא את הטלפון החכם שלך

ניקוי אוזניות מעל האוזן

האופן שבו תוכלו לנקות את האוזניות מעל האוזן ישתנה. מותגים רבים תוכננו עם ניקוי קל בחשבון, ויש להם כוסות אוזניים נשלפות וכבלים שניתן לנתק משני הקצוות.

קל לנקות מותגים אחרים, ולכן תצטרך לדאוג לא לפגוע בהם בזמן שאתה עושה זאת. במידת האפשר, עיין בהוראות הניקוי של היצרן. Apple, Beats ו- Bose הם רק כמה מהמותגים המציעים הוראות ניקוי בסיסיות.

כדי לנקות את האוזניות ביעילות, תזדקק לאספקה ​​הבאה:

 • מטלית לחה רכה
 • אלכוהול איזופרופיל (משפשף) המכיל 70 אחוז אלכוהול ומעלה
 • כדורי כותנה או טיפים Q
 • מגבת נייר, טישו או מטלית נקייה

אם אתה חושש לפגוע בבד כלשהו באוזניות שלך, בצע תחילה בדיקה על אזור לא בולט. סביר כי שפשוף אלכוהול לא יפגע לצמיתות בעור או ב- PVC (עור דמוי עור) בכמות בה תשתמש. אם האוזניות שלך כולן מפלסטיק או מתכת, אינך צריך לדאוג.

בצע את הצעדים הבאים כדי לנקות את האוזניות שלך מעל האוזן:

 1. אם אפשר, הסר את כוסות האוזניים מהאוזניות כדי לגשת ביתר קלות לרשת שמתחת.
 2. עם המטלית הלחה והרכה שלך, נגב את כל הלכלוך התקוע או הלכלוך הן מכוסות האוזן והן מיחידת האוזניות הראשית. תוריד כמה שאתה יכול כמו שחיידקים ונבזים אחרים ייצמדו לכלוך.
 3. הרטיבו מגבת נייר או מטלית נקייה באלכוהול משפשף. נקה את כל השטח של כוסות האוזניים ושאר האוזניות.
 4. הרטיב צמר גפן או Q- טיפ עם אלכוהול משפשף ונקה את כל הפינות. עשו זאת הן על כוסות האוזניים (באזורים כמו קיפולי בד) והן על יחידת האוזניות הראשית.
 5. הרחב את האוזניות לגודלן המקסימלי, ואז נקה אותן ביסודיות עם מגבת או מטלית וקצת אלכוהול משפשף. נקה כל לחצנים, חיוגי עוצמה או שלטים שבהם אתה משתמש. הקדיש זמן נוסף לאזור בו אוחזים באוזניות כשאתה לובש אותן ומוריד אותן.
 6. טבק מגבת נייר או Q- קצה באלכוהול כלשהו ונגב את הרשת ברמקולים הראשיים. וודא שלא תפספס אף מקום.
 7. אם באוזניות שלכם יש מיקרופון (כמו למשל אוזניות גיימינג), אל תשכחו לנקות גם את הרשת והזרוע המתכווננת עם אלכוהול.
 8. לבסוף, נגב את הכבלים, כולל אחיזת הגומי ליד השקע, עם מגבת נייר וקצת אלכוהול.

תן לאלכוהול להתייבש לחלוטין (הוא אמור להתאדות במהירות) לפני שאתה מרכיב מחדש ומשתמש באוזניות שלך שוב. אם אתה נותן לאלכוהול האיזופרופיל להתאדות, הוא לא צריך להשאיר שום סימני פסים או שאריות.

ניקוי אוזניות בתוך האוזן

אוזניות בתוך האוזן הן, ללא ספק, אפילו פחות היגייניות מהסוג מעל האוזן מכיוון שלמעשה אתה שם אותן בתוך האוזן. חלק מהאוזניות יושבות עמוק למדי בתעלת האוזן ויוצרות אטם, הודות לעצות סיליקון. בעוד שהצליל הוא ללא תחרות, הסיכון לחלות בדלקת אוזניים גדול יותר.

כבר סקרנו כיצד לנקות AirPods, ועצה זו חלה גם על רוב הדגמים האחרים באוזן.

כדי לנקות אוזניות בתוך האוזן ביעילות, תזדקק לאספקה ​​הבאה:

 • מטלית לחה רכה
 • אלכוהול איזופרופיל (משפשף) המכיל 70 אחוז אלכוהול ומעלה
 • מגבת נייר, טישו או מטלית נקייה
 • כדורי כותנה או טיפים Q
 • קיסם עץ
 • Blu-Tack או דבק דומה (אופציונלי)
 • מים וסבון חמים (לעצות סיליקון)

אם באוזניות האוזן יש עצות סיליקון נשלפות, הסר אותן ונקה אותן בנפרד. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא עם מים חמים וקצת סבון. הקפד לא לקרוע את הסיליקון בזמן שאתה עושה זאת. לאחר מכן, הגדר אותם במקום בטוח בו הם יתייבשו באוויר בזמן שאתה מנקה את הנהגים.

אם האוזניות שלך מכסות קצף, תוכל גם להסיר ולנקות אותן במים חמים וסבון. לחלופין, יש למרוח מעט אלכוהול איזופרופיל על הקצף ולתת לו להתאדות. זה יהרוג כל חיידק או חיידק שעלול להיות קיים.

בצע את הצעדים הבאים כדי לנקות את האוזניות בתוך האוזן:

 1. נגב את כל הנהגים בעזרת מטלית לחה רכה. הסר לכלוך, שעווה או לכלוך תקועים.
 2. הסר בעדינות כל שעוות אוזניים או לכלוך אחר מרשת הרמקולים בעזרת קיסם העץ שלך. היזהר שלא לפגוע ברשת בזמן שאתה עושה זאת.
 3. חממו בידיים מעט Blu-Tack (או דבק דומה) ואז לחצו אותו בעדינות לרשת הרמקולים. משוך אותו במהירות כדי להסיר לכלוך או שעווה, ואז חזור על כך עד שרשת הרמקול נקייה. רשת רמקולים נקייה תשפר ככל הנראה את איכות הצליל!
 4. הרטיבו מגבת נייר או מטלית נקייה באלכוהול משפשף. נקה את כל הנהג, ודאג גם לנקות את כל החיישנים (כמו חיישני איתור האוזניים ב- Apple AirPods).
 5. טבלו טיפ בקצת אלכוהול משפשף והשתמשו בו לחיטוי יסודי של רשת הרמקולים. זה אמור לעזור בשחרור כל הלכלוך העיקש שנותר.
 6. הרגיעו שוב מגבת נייר או מטלית נקייה באלכוהול, ונגבו את כל הכבלים, השלטים בשורה או את אחיזת הגומי ליד השקע.
 7. תנו לאלכוהול להתאדות לחלוטין לפני שתכניסו את האוזניות לאוזניים או למארז שלהן.

ניקוי התיק

כמה אוזניות אלחוטיות באוזן מגיעות עם נרתיקי טעינה. חשוב לנקות היטב גם את אלה; אחרת, האוזניות שלך ללא רבב פשוט יתלכלכו שוב ברגע שתניחו אותן.

עבור AirPods או דומים, מברשת שיניים רכה עם זיפים תעזור לך לעקור כל לכלוך בנוי סביב הציר. אתה יכול להשתמש באלכוהול משפשף ובמגבת נייר כדי לחטא את החלק הפנימי של המארז. השתמש בקצה Q המופחת באלכוהול כדי לנקות את כל מפרצי הטעינה שקשה להגיע אליהם.

רק זכרו להסיר לכלוך ולכלוך לפני שאתם מחטאים. חיידקים וחיידקים מזיקים אחרים עשויים להיאחז בזוהמה, גם לאחר ניקוי המארז עם אלכוהול.

למארזי אוזניות מעל האוזן, תוכלו להשתמש במעט סבון ומים חמים לניקוי נקודה מבלי להרוות אותם לחלוטין. שפשוף אלכוהול יחטא את הבד, אך כדאי שתבדוק במקום לפני שתעשה זאת, רק כדי לוודא שהאלכוהול לא יפגע בו.

לבסוף, יש אנשים שממליצים להשאיר ג'ל סיליקה בתיק האוזניות כדי לשמור על טריותו. התיאוריה היא כי הפחתת רמת הלחות במקרה מאפשרת פחות חיידקים לגדול. זה עשוי להיות רעיון טוב במיוחד אם לעתים קרובות אתה שם את האוזניות מיד לאחר מפגש כושר מיוזע.

קשורים: המדריך האולטימטיבי לניקוי אייר-פודי Icky שלך

טיפים להיגיינה שאתה צריך לשמוע

כדי לשמור על האוזניות במצב עליון, יש לנקות אותן באופן קבוע. אל תתנו שעוות אוזניים או לכלוך אחר להצטבר. אם אפשר, תן להם לנגב עם מגבוני חיטוי על בסיס אלכוהול לאחר כל שימוש.

שיתוף אוזניות (במיוחד מסוג האוזן) יכול להכניס חיידקים חדשים לאוזניים ולהפר את האיזון הטבעי שלהם. גידול יתר של סוג מסוים של חיידקים עלול לגרום לדלקת אוזניים כואבת. לכן, אם אפשר, אל תשתף את האוזניות או את האוזניות שלך עם אחרים.

לבסוף, שקול לנקות גם את האוזניים. אנשי מקצוע בתחום הרפואה ממליצים שלא להשתמש בעצות Q או בחפצים קטנים וחדים לשם כך, מכיוון שאלה עלולים לפגוע בעור התוף. אם הוא קטן מהמרפק שלך, אל תכניס אותו לאוזן.

במקום זאת, תוכלו לנגב את החלק החיצוני של תעלת האוזן בעזרת מטלית לחה נקייה. לצורך הצטברות שעוות אוזניים, תוכלו לרכוש טיפות אוזניים ללא מרשם בכדי לרכך אותה. עקוב תמיד אחר ההוראות שעל האריזה. אתה יכול גם לקנות ערכות מזרקי אוזניים ללא מרשם, המשתמשות במלח חם כדי לשטוף את תעלת האוזן.

עכשיו כשניקיתם את האוזניות (ואת האוזניים), למה לא לחטא את שאר הגאדג'טים שלכם?

קשורים: כיצד לנקות ולחטא את כל הגאדג'טים שלך