כיצד להפוך את ה- Nintendo DS למכונת משחקים רטרו

אם יש לך Nintendo DS אין צורך להגביל את עצמך רק למהדורות משחק מודרניות. המשך לקרוא כשאנחנו מראים לך כיצד להפוך את ה- NDS שלך לפלא למשחקי רטרו שמשחקים משחקי NES ישנים, Gameboy ואפילו ארקייד.

Nintendo DS אולי לא מערכת המשחקים הכף-ידית החזקה ביותר בשוק אבל היא חזקה למדי לחקות משחקי ארקייד רבים ומערכות קונסולות של פעם. אם אתה מוכן להשקיע סכום כסף קטן וזמן קטן, אתה יכול בקלות להפוך את ה- Nintendo DS שלך לסכין אמיתית של הצבא השוויצרי של טובת המשחק.

מה אני צריך?

ככל שאנחנו אוהבים פרויקטים בחינם כמו בירה, פרויקט זה ידרוש הוצאה כספית קטנה בכדי לגרום לדברים להתגלגל. תזדקק לדברים הבאים:

  • 1 Nintendo DS (עובד עם יחידות DS Lite, DSi, DSiXL ו- 3DS)
  • עגלת פלאש אחת (15-40 דולר; נסתכל בפירוט על עגלות הבזק בעוד רגע)
  • כרטיס MicroSD אחד (אנו ממליצים על 16GB זול בכדי לספק מקום לצמיחה)
  • אמולטורים תואמי NDS (חינם; נבדוק אותם בנפרד בהמשך ההדרכה)
  • ROMs עבור אמולטורים שהוזכרו

בהנחה שכבר יש לך נינטנדו DS, הוצאות המזומנים עבור הפרויקט כולו יהיו $ 25-50 בערך, תלוי בעגלת הפלאש שתבחר לבנות עליה את הפרויקט שלך. בואו נסתכל על עגלות פלאש שיעזרו לכם לבחור את הטובה ביותר.

הערה לגבי ROMs : זמינותם וחוקיותם של ROMs כפופים לחוקים ולתקנות מקומיים. ככזה איננו יכולים לקשר ישירות למקורות ROM כאן ולהציע לך לפנות למנוע החיפוש המועדף עליך לקבלת הנחיות.

מהי עגלת פלאש ולמה אני צריך אחת?

השימוש בעגלת פלאש הוא הבסיס להדרכה של היום. עגלת פלאש היא פשוט מתאם USB מותאם אישית שתוכנן כדי לאפשר לך לממשק כרטיס אחסון נפוץ מסוג microSD עם ה- Nintendo DS שלך. זהו, אם תרצו, מתאם אחסון שמתחזה כמחסנית נינטנדו לגיטימית. בלי עגלת פלאש שתחמיק אותנו מעבר למודול ההרשאה ב- DS, אין שום דרך שנוכל להפעיל את תוכנת ה- homebrew הנדרשת לשחק משחקים ביתיים וחיקויים.

מכיוון שכל השוק התומך בבישול ביתי / פריצת jail / modding של קונסולות המשחק נואם מתעשיית הקונסולות, אתה לא יכול פשוט להיכנס ל- Game Stop ולקנות מתאם. סביר להניח שתצטרך להזמין מבית אספקת אלקטרוניקה זרה ותצטרך להיזהר כדי להישרף מאתרי אתרים זבובים בלילה ומעגלות פלאש מזויפות.

על מנת לעזור לך להימנע מלהישרף אנו ממליצים לך לרכוש אחת משתי עגלות ההבזק הבאות מקמעונאי מכובד. אנו משתמשים ב- ModChipCentral מקנדה לכל צרכי השינוי בקונסולות שלנו בחמש השנים האחרונות והיינו מרוצים למדי מהשירות, מאיכות המוצר ומהמשלוח המהיר.

Acekard2i ($ 22): אם אתם מחפשים עגלת פלאש מוצקה סלעית המיוצרת על ידי מפתחים עם היסטוריה טובה של עדכונים ותמיכה, Acekard2i קשה לנצח. זה לא הרבה פעמונים ושריקות אבל זה עושה את העבודה. אמנם זה לא עגלת הפלאש שתשתמש בה לצורך ההדרכה, אך יש לנו ניסיון של כמה שנים עם המותג Acekard וממליץ בחום על הדגם למודרים מודעים לתקציב.

Supercard DSTwo ($ 38): ה- DSTwo עולה כמעט כפליים מכרכרות הפלאש החסכוניות יותר כמו Acekard, אך הוא מכיל יותר ממספיק תוספות כדי שיהיה שווה לשלם 16 $ נוספים. עגלת ההבזק של DSTwo כוללת מעבד נוסף ומעבד זיכרון RAM המשולבים מאוד באיכות הדמיית המשחק. עגלת הפלאש כוללת גם אמולטורים GameBoy Advance ו- Super NES מותאמים אישית שתוכננו על ידי יצרנית עגלות הפלאש כדי לנצל את מלוא יכולת העיבוד המשולב. אנו נשתמש בעגלת הבזק של המותג לצורך ההדרכה.

אם אתה בוחר להשתמש ב- Acekard2i, אנא עיין באתר האינטרנט של Acekard לקבלת הוראות התקנה ראשוניות שכן הם ישתנו מה- DSTwo.

הגדרת מערכת ההפעלה DSTwo

לאחר שקיבלת את ה- DSTwo בדואר, תבחין כי הוא אינו מגיע עם כרטיס MicroSD, ואם אתה מכניס את כרטיס הבזק ל- DS שלך לפני שתשלים את השלבים הבאים, ה- DS אפילו לא ירשום את עגלת פלאש ריקה.

הצעד הראשון הוא לעצב נכון את כרטיס ה- MicroSD שלך. כן, אתה יכול לברוח פשוט באמצעות פקודת הפורמט של מערכת ההפעלה שלך, אך אנו ממליצים בחום להשתמש בתעשיית Panasonic מזהה כלי עיצוב SD, SD Formatter. פעולה זו מבטיחה כי כרטיס ה- SD שלך מעוצב אך ורק בתקני התעשייה ומקטין את הסיכוי שתיתקל בשגיאות שקשה לפתור בהמשך.

על מנת לאפשר לעגלת הפלאש שלך לעבוד כראוי תצטרך להתקין את מערכת ההפעלה הבסיסית, המכונה DSTWO EOS, מאתר DSTwo. הקפידו לתפוס עותק של מערכת ההפעלה ולא את מעדכן הקושחה (הפעם היחידה בה יש צורך במעדכן הקושחה היא אם שינוי ניכר של תוכנת NDS שהופעלה על ידי נינטנדו מחייב אתכם לעדכן את הקושחה בעגלת ההבזק הפיזית).

לאחר שהורדת את ה- DSTWO_v. (Someversionhere) .ZIP, הוצא את תוכן התיקיה בתוך קובץ ה- ZIP לכרטיס ה- SD שלך. שורש כרטיס ה- SD שלך אמור להיראות כעת:

\ _dstwo \

ds2boot.dat

readme_eng.txt

בשלב זה אתה יכול להוציא את כרטיס ה- SD בבטחה, להכניס אותו לעגלת ההבזק של DST ולבצע אתחול ב- DS שלך, אך לא יהיה הרבה מה לעשות מלבד להתפעל מממשק ה- DSTWO EOS היפה. בואו נקדיש רגע להעלאת כמה אמולטורים ודברים אחרים על עגלת הפלאש.

אוכלוסיית ה- DSTwo עם אמולטורים

אמנם מגניב שיש עגלת פלאש פונקציונלית, אבל עד כה זה לא עושה הרבה. כדי שהזמנים הטובים יתגלגלו, אנו זקוקים לכמה אמולטורים. החלק הבא בנוי כדי להראות לך את הבחירה הטובה ביותר עבור ה- DSTwo, כמו גם אפשרויות חלופיות שיעבדו הן ב- DSTwo והן בעגלות פלאש אחרות שאין בהן מעבד / זיכרון RAM שה- DSTwo עושה. אמנם אנו נוטים להתקין את כל האמולטורים להנאה מרבית, אך חילקנו אותם לפי קונסולה / מקור כך שתוכלו לבחור ולבחור בקלות.

הערה : אנו נשתמש במבנה הספריה הבא כדי לשמור על הכרטיס מסודר, אלא אם כן צוין אחרת, תוכל להתאים אישית את מבנה הספריה כרצונך:

\ _dstwo \

\ EmulatorName \

\ ROMS - PlatformName \

ds2boot.dat

readme_eng.txt

מערכת הבידור של נינטנדו (NES)

nesDS: מכיוון שהדמיית NES אינה דורשת כוח סוסים רב, אין תוסף ספציפי ל- DSTwo. אנו מציעים לכל המשתמשים לבדוק את nesDS, אמולטור NES טוב יותר עבור ה- DS.

הורד את הגירסה האחרונה בקישור שלמעלה וחלץ את תוכן קובץ ה- zip אל \ nesDS \ בספריית הבסיס של הכרטיס שלך. צור תיקייה נלווית עבור ה- ROM, \ ROM - NES \

מערכת בידור סופר נינטנדו (SNES)

אמולטור DSTwo SNES: ל- DSTwo יש אמולטור SNES מותאם אישית משלו עם ערימה של פעמונים ושריקות כולל חיסכון בזמן אמת המאפשר לך להשהות ביעילות משחק בכל מקום בפעולה ולהתחדש מתי שתרצה.

הורד את הגרסה האחרונה בקישור שלעיל וחלץ אותה לשורש כרטיס ה- SD שלך. הוא ישליך קבצים לשתי תיקיות נפרדות \ NDSSFC \ ו- \ _dstwoplug \. צור תיקיה נלווית עבור ה- ROMs, \ ROMs - SNES \. אל תשנה את שם התיקיה עבור האמולטור.

SNEmulDS: עבור משתמשים שאינם DSTwo, האלטרנטיבה הטובה ביותר לתוסף המקורי היא SNEmulDS. בהשוואה לתוסף DSTwo המקורי, SNEmulDS הוא אמולטור מחוספס בהרבה, אך לא באשמת צוות הפיתוח שעומד מאחוריו. חיקוי ה- SNES ללא הגברת המעבד הנוספת DSTwo מספק מציג שיהוקים קטנים כמו עיבוד שמע גרוע ושכבות ספרייט גרועות. כדי להשתמש ב- SNEmulDS, פשוט לחלץ אל \ SNEmulDS \ בשורש הכרטיס שלך. צור תיקיה נלווית עבור ה- ROMs, \ ROMs - SNES \

SEGA בראשית

jEnesisDS: גם משתמשי DST וגם משתמשי כרטיסי פלאש אחרים שרוצים לשחק במשחקי Genesis צריכים לפנות ל- jEnesisDS, אמולטור בראשית מוצק. הורד אותו ממראה זופר והוצא אותו אל \ jEnesisDS \ בשורש כרטיס ה- SD שלך. צור תיקייה נלווית עבור ה- ROMs, \ ROMs - SEGA \

GameBoy של נינטנדו

Lameboy DS: כמו ה- NES, ה- GameBoy קל מספיק כדי לחקות שאין תוסף DSTwo מוגש בשבילו. כל שעליך לעשות הוא להוריד את הגרסה האחרונה, לחלץ אותה אל \ LameboyDS \ בשורש כרטיס ה- SD שלך וליצור תיקיה נלווית \ ROMs - GB \.

GameBoy Advance של נינטנדו

תוסף DSTwo GBA: שוב, זו זירה שבה ה- DSTwo זורחת. חיקוי ה- GameBoy Advance ב- DS היא משימה מסובכת מכיוון שב- DS / DS Lite יש חריץ GBA לחומרה ובדגמים המאוחרים יותר אין בכלל חריץ GBA. רוב האמולטורים דורשים עגלת פלאש נוספת כדי לחקות את ה- GBA. DSTwo משתמשת בחומרה מובנית כדי לשלוף אותה באופן שעגלות פלאש אחרות פשוט לא יכולות (ודורשות תוספות חומרה של צד שלישי עם בעיות תאימות קלות).

הורד את הגרסה האחרונה בקישור שלעיל וחלץ אותה לשורש כרטיס ה- SD שלך. הוא ישליך קבצים לשתי תיקיות נפרדות \ NDSGBA \ ו- \ _dstwoplug \. צור תיקיה נלווית עבור ה- ROMs, \ ROMs - GBA \. אל תשנה את שם התיקיה עבור האמולטור.

הדמיית ארקייד MAME

תוסף DSTwo MAME: MAME הוא חיקוי נוסף הדורש כמות נכבדה של סוסים למשחקים מורכבים יותר. ל- DSTwo יש תוסף משלו במיוחד עבור משחקי MAME 0.37b5 (אם אתה סקרן לגבי הספציפיות של המספר הזה, אמולטורי MAME הם בררניים ביותר לגבי מספרי גרסאות ומחייבים לרכוש את חבילות שחרור ה- ROM הספציפיות). הורד אותו (בהנחיית PortableDev) כאן. הורד את הגרסה האחרונה, וחלץ אותה אל \ MAME \ ו- \ _dstwoplug \ בשורש כרטיס ה- SD שלך; צור תיקיה נלווית \ ROMs - MAME \. אל תשנה את שם התיקיה עבור האמולטור.

MarcasDS: לכרטיסים חלופיים, MarcasDS מציע תמיכה מוגבלת ב- MAME. ללא כוח המעבד הנוסף הוא אינו יכול לשחק כמה שיותר משחקים, אך הוא יכול להתרסק באמצעות כמה מהדורות ארקייד פשוטות מוקדמות (עיין בקובץ ה- readme הכלול וברשימת המשחקים למידע נוסף על אילו משחקים הוא יכול להתמודד). הורד את הגרסה האחרונה, חלץ אותה אל \ MarcasDS \ בשורש כרטיס ה- SD שלך וצור תיקיית נלווה \ ROMs - MAME \.

כשתסיים להגדיר את התצורה של האמולטורים, תהיה לך ערכה מסודרת למשעי

האמולטורים שלעיל פשוט מתחילים לשרוט את פני השטח של אמולטורי מערכת DS DS הזמינים. לקבלת סקירה מלאה על כלי ההדמיה הקיימים - כולל חבילות למערכות מוקדמות כמו Atari ו- Colecovision - בדוק את המבחר המדהים בארכיון ההדמייה של Zophar's Domain.

האם יש לך חתיכת תוכנת בית DS של נינטנדו, אמולטור או אחרת, אתה רוצה לתת הנהון? נשמע בתגובות כדי לחלוק את העושר עם קוראיך האחרים.