מהו קובץ EPUB (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .epub הוא פורמט קובץ פופולרי המשמש לאחסון ספרים אלקטרוניים וסוגים אחרים של תוכן. EPUB, קיצור של פרסום אלקטרוני, זכה בתואר התקן הרשמי של פורום הדיגיטל הבינלאומי לפרסום דיגיטלי (IDPF) בספטמבר 2007.

מהו קובץ EPUB?

קבצי EPUB יכולים לאחסן מילים, תמונות, גיליונות סגנונות, גופנים, פרטי מטא-נתונים וטבלאות תוכן. הם נחשבים לאגנוסטיים של הפריסה, כלומר גודל המסך אינו משפיע על העיצוב - קבצי EPUB יכולים להציג תוכן במסכים קטנים עד 3.5 ″. זה והעובדה שזה תקן זמין באופן חופשי היא הסיבה שרוב הקוראים האלקטרוניים תומכים בקבצי EPUB.

כיצד אוכל לפתוח אחת?

בגלל השימוש הנרחב שלהם, יותר eReaders חומרה תומכים בקבצי EPUB מכל פורמט קובץ ספר אלקטרוני אחר. אתה יכול לפתוח קובץ EPUB בין אם אתה משתמש ב- Kobo, Barnes & Noble Nook, או אפילו בשולחן העבודה שלך באמצעות אחת מהתוכניות החינמיות הרבות, כגון Caliber או Stanza Desktop. היוצא מן הכלל הבולט כאן הוא קינדל. אינך יכול לקרוא קובץ EPUB ישירות ב- Kindle, אך ישנן דרכים להמיר קובץ למשהו שה- Kindle יכול להשתמש בו.

קשורים: כיצד לארגן את אוסף הספרים האלקטרוניים שלך עם קליבר

מכשירי אייפון ואנדרואיד נטענים מראש עם יישומים משלהם לפתיחת ספרים אלקטרוניים - iBooks ו- Google Play. אם אתה מנסה לפתוח אחד על שולחן העבודה שלך, סביר להניח שתרצה יישום של צד שלישי.

אם אתה משתמש ב- Windows 10, Microsoft Edge יכולה להציג קבצי EPUB באופן מקורי. אם Edge עדיין לא הוגדר כתוכנית ברירת המחדל לטיפול בקבצי EPUB, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הקובץ, הצבע על תפריט "פתח באמצעות" ולאחר מכן לחץ על האפשרות "Microsoft Edge".

עדכון : הגרסה החדשה ומבוססת Chromium של Microsoft Edge אינה תומכת בקבצי EPUB. אם עדכנת, תזדקק לתוכנית חדשה לפתיחת קבצי EPUB ב- Windows 10.

לאחר מכן Edge יפתח כרטיסייה חדשה כאשר הספר שלך יוצג באותו פורמט שבו הוא משתמש בתצוגת Reader .

כמובן ש- Edge לא מתכוון להעניק לך את חווית הקריאה הטובה ביותר. אנו עדיין ממליצים להשתמש במשהו כמו קליבר, שיכול לפתוח כל מספר של פורמטים של ספר אלקטרוני.

קשורים: כיצד לפתוח קבצי EPUB ב- Windows 10 (ללא Microsoft Edge)

כיצד ניתן להמיר אחד?

בדיוק כמו כל פורמט קובץ אחר, אתה זקוק לתוכנה מיוחדת כדי להתמודד עם המרת EPUB לפורמט אחר. אם תנסה לשנות את הסיומת, אתה יכול לסיים קובץ מושחת ולא שמיש.

אלא אם כן אתה משתמש בקינדל, המשתמשת בפורמט קבצים קנייני, סביר להניח שה- eReader שלך כבר תומך ב- EPUB, וכל שעליך לעשות הוא לפתוח את הקובץ במכשיר ה- eReader או הטלפון החכם שלך. אבל אתה יכול להשתמש בקובץ EPUB ב- Kindle שלך; אתה רק צריך להמיר את זה קודם.

לשם כך אנו ממליצים שוב על קליבר. זה לא רק מאפשר לך לפתוח ולהציג ספרים אלקטרוניים, אלא יש לו גם כלי רב עוצמה שיכול להמיר את הקובץ שלך לאחד מ -16 פורמטים שונים, כולל פורמט MOBI ש- Kindle שלך ​​יכול לפתוח.

אם אתה לא מתלהב יותר מדי להוריד תוכנות של צד שלישי, או שיש לך רק ספר או שניים להמיר ולא רוצה לטרוח, אתרים מסוימים יכולים לבצע את ההמרה עבורך.

כמה אתרי המרת קבצים מקוונים בחינם כוללים את DocsPal, Convertio, ConvertFiles ו- Zamzar. כל אלה עובדים בסדר, אם כי כנראה ש- DocsPal הוא הפשוט ביותר לשימוש.

פשוט עבור לאחד מאותם אתרים, העלה את הקבצים שלך, בחר את הפורמט שאליו ברצונך להמיר, והאתר יטפל בשאר! חלקם דורשים ממך להזין כתובת דוא"ל תקפה כדי שיוכלו לשלוח לך בדוא"ל את הקובץ לאחר סיום ההמרה.

קשורים: המקומות הטובים ביותר למצוא ספרי שמע בחינם (באופן חוקי)