כיצד לשתף את מסך ה- Mac שלך עם מק אחר

מכיוון שמחשבי מקינטוש יש שיתוף מסך מובנה, תוכלו לשתף את המסך עם מק אחר ברשת המקומית שלכם באמצעות שרת ה- VNC המשולב, או דרך האינטרנט באמצעות iMessage. אפליקציות של צד שלישי, כמו TeamViewer, עובדות גם על MacOS וגם על Windows.

איזו אפשרות מתאימה לך?

ישנן שלוש אפשרויות שתוכלו לבחור בהן כדי לשתף בהצלחה את המסך, להציג את המסך של אדם אחר או לשלוט ב- Mac מרוחק.

התכונה המובנית של שיתוף מסך ב- macOS אידיאלית לשיתוף המסך עם מק אחר ברשת המקומית שלך. אתה יכול גם להשתמש בשיטה זו כדי לשלוט באופן מלא על מק מרוחק, אם כי זה לא עובד באופן מקורי דרך האינטרנט.

אם אתה רוצה לשתף את המסך שלך עם מישהו אחר ב- Mac אחר דרך האינטרנט, תן ל- iMessage זריקה. זה יוזם בו זמנית שיחת FaceTime, כך שתוכל גם לדבר עם האדם בצד השני. אתה יכול לשתף את המסך שלך, לוותר על השליטה או להזמין את הצד השני לשלוט ב- Mac שלך. אם אתה מכיר את מזהה Apple של האדם האחר, תוכל גם להתחבר ישירות דרך אפליקציית שיתוף המסך.

לבסוף, יישומי צד שלישי, כמו TeamViewer, עובדים היטב ב- macOS, ויש להם גם לקוחות עבור Windows, Linux ופלטפורמות ניידות. אתה יכול להשתמש ב- TeamViewer כדי לחבר שתי מכונות כמעט מכל שילוב של מערכות הפעלה וחומרה מרחוק דרך האינטרנט. אם אתה רוצה לשתף את המסך שלך עם מחשב שאינו של אפל, זו האפשרות בשבילך.

שתף את המסך שלך באופן מקומי עם מק אחר

ישנן כל מיני סיבות שאולי תרצה להתחבר ל- Mac ברשת המקומית שלך. להלן רק כמה דוגמאות:

 • יש לך מקינטוש שמתפקד כשרת שקשה לגשת אליו.
 • אתה למטה על הספה וצריך לבדוק שוב משהו במכונת העבודה שלך למעלה.
 • לקחת על עצמך את התפקיד של תמיכה טכנית לכל המשפחה שלך ורוצה להקל על עצמך את החיים.
 • אתה מנהל עסק קטן, אבל הרשת המקומית שלך לא כל כך קטנה.

אם ברצונך לשתף את מסך ה- Mac שלך עם מק אחר ברשת המקומית שלך, זה קל ודורש שנייה בלבד להתקנה. לאחר שתגדיר את ה- Mac שלך כך שיאפשר שיתוף מסך ברשת המקומית שלך, תוכל להתחבר אליו בכל פעם שהוא מופעל.

הגדר את ה- Mac שלך לגישה מרחוק

בצע את השלבים הבאים להגדרת ה- Mac שלך:

 1. עבור אל העדפות מערכת> שיתוף.
 2. בתיבה משמאל, חפש את "שיתוף מסך" ואז בחר בתיבת הסימון שלידו.
 3. רשום את שם המחשב, את שם המארח שלו (למשל, Your-MacBook-Pro.local) ואת כתובת ה- VNC (למשל, vnc: //10.0.0.5).
 4. אתה יכול גם ללחוץ על "הגדרות מחשב", להפעיל את שתי ההגדרות ואז להגדיר סיסמה מאובטחת.

זכור אם אתה מפעיל ניהול מרחוק, אינך יכול להפעיל שיתוף מסך. אתה יכול להשאיר את ניהול מרחוק מופעל (ולהגדיר אותו באופן דומה) מכיוון שההוראות לגישה ל- Mac שלך זהות.

תחת "הגדרות מחשב", ייתכן שתרצה להפעיל את האפשרויות הבאות:

 • כל אחד רשאי לבקש הרשאה לשליטה במסך : פירוש הדבר שהאדם המתחבר לא יידרש להקליד את שם המשתמש והסיסמה שלך ב- Mac כדי לשלוט במחשב. הוא או היא יכולים פשוט לבקש שליטה ואז תוכלו להעניק לו ידנית.
 • צופי VNC עשויים לשלוט במסך עם סיסמה : אם תפעיל זאת, זה מאפשר לכל אחד להתחבר ל- Mac שלך דרך צופה VNC רגיל, כמו TigerVNC. עם זאת, הוא או היא יצטרכו לדעת את כתובת ה- VNC (למשל, vnc: //10.0.0.5) כדי להתחבר.

אתה יכול לשנות למי יש גישה לשיתוף מסך, אך למען הפשטות, אנו ממליצים להשאיר את ההגדרה הזו ל"כל המשתמשים ". כל עוד הגדרת סיסמה לבקרת VNC תחת "הגדרות מחשב", יש להגן על המחשב שלך.

גישה למסך המשותף שלך

כעת תוכל לגשת ל- Mac שלך ממכשיר אחר ברשת המקומית שלך. ישנן מספר דרכים בהן ניתן לעשות זאת:

 • הפעל את Finder, גלול למטה בסרגל הצד עד שתראה "מיקומים" (לחץ על "הצג", במידת הצורך). חפש את המחשב שאליו אתה רוצה לגשת (ייתכן שתצטרך ללחוץ על רשת כדי לראות אותו). לחץ (או לחץ פעמיים) על המחשב, לחץ על "שתף מסך" ואז המתן להתחבר.
 • הפעל את Finder ואז לחץ על Go> התחבר לשרת בשורת התפריטים. הקלד את כתובת ה- VNC או את שם המארח שציינת קודם לכן, ואז לחץ על התחבר.

אם אותו מזהה Apple מחובר בשני מחשבי המק (כלומר, שניהם שלך), מושב השיתוף מתחיל מיד ללא בקשה. אם אתה מתחבר למכונה שאינך מחובר אליה באמצעות מזהה Apple שלך ​​(כלומר, הוא שייך לבן משפחה אחר או לעבודה לעבודה), עליך להיכנס למחשב זה עם שם משתמש וסיסמא תקפים.

תכונת שיתוף המסכים של אפל משתמשת בשרת VNC מובנה, מה שאומר שתוכלו גם להשתמש כמעט בכל אפליקציית צופים VNC כדי להתחבר ולשלוט ב- Mac שלכם ממכשיר שאינו Apple. הקפד להפעיל את האפשרות "צופי VNC עשויים לשלוט במסך עם סיסמה", הגדר סיסמה ב"הגדרות מחשב "ואז השתמש באפליקציה כמו TigerVNC כדי להתחבר.

מכיוון שאתה משתף את המסך שלך באופן מקומי, עליך ליהנות מביצועים חלקים יחסית. רזולוציית המסך צריכה להיות גבוהה מספיק כדי שתוכלו לראות מה אתם עושים.

אפשר (אם פותחים יציאה 5900) להתחבר למחשב מרוחק דרך VNC דרך האינטרנט, אבל זה רעיון רע. כשאתה פותח את יציאת ה- VNC של ה- Mac לאינטרנט, אתה רק מבקש צרות. ישנן דרכים בטוחות ופשוטות יותר בהן ניתן לגשת מרחוק למחשב.

שתף את המסך שלך דרך האינטרנט באמצעות iMessage

הודות לפלאי iMessage ואפליקציית Messages של אפל, אתה יכול לשתף את המסך שלך בקלות עם מישהו אחר שיש לו Mac, iPad או iPhone. בצע את הצעדים הבאים כדי לעשות זאת:

 1. התחל צ'אט עם האדם שאתה רוצה לחלוק את המסך שלך.
 2. לחץ על "פרטים" בפינה השמאלית העליונה של חלון הצ'אט.
 3. בשכבת-העל שמופיעה, לחץ על כפתור שיתוף המסך (זה נראה כמו שני מלבנים חופפים) לצד שם האדם.
 4. לחץ על "הזמן לשתף את המסך שלי" כדי לשתף את המסך שלך, או על "בקש לשתף את המסך" כדי לראות את המסך של האדם האחר.

לאחר שהאדם האחר מקבל את בקשתך, שיחת שמע של FaceTime מתחילה. כדי לאפשר לצד השני לשלוט ב- Mac שלך, לחץ על הלחצן 'שיתוף מסך' בשורת התפריטים, ואז לחץ על 'אפשר [איש קשר] לשלוט במסך שלי'.

שים לב שלעולם אל תאפשר למישהו אחר לשלוט ב- Mac שלך, אלא אם כן אתה סומך לחלוטין על אותו אדם. לביטול השליטה בכל נקודה, לחץ על הלחצן 'שיתוף מסך' והשבית אפשרות זו.

שיתוף המסך (או בקשת גישה למישהו אחר) דרך האינטרנט יכול לבדוק את סבלנותכם. אם לשני הצדדים יש חיבורי אינטרנט מהירים, זה אמור להיות תהליך חלק. אם יש חיבור גרוע בתערובת, זה יכול להרגיש כמו מצגת.

התחבר ישירות ל- Mac אחר באמצעות שיתוף מסך

כדי להפעיל את האפליקציה המובנית של שיתוף המסך של ה- Mac שלך, לחץ על Command + Space כדי לפתוח את חיפוש הזרקורים, הקלד "Sharing Screen" ואז לחץ על Enter.

תתבקש להקליד שם מארח (כגון חיבור VNC או מק מק), או מזהה Apple. אם אתה יודע את מזהה Apple של האדם שאליו ברצונך להתחבר המחשב (ולהיפך), תוכל להתחבר ישירות.

הקלד את מזהה Apple של האדם השני בתיבה ואז הקש Enter. אפל מבינה את השאר מכתובת ה- IP הידועה האחרונה בה השתמשה מק. iMessage הוא חיסרון טוב לכך, במיוחד משום שהוא מאפשר לך לשוחח על הנושא בזמן אמת.

שתף את המסך שלך עם מחשב Windows או מכשיר אחר

מה אם אתה רוצה לשתף את המסך שלך עם מישהו שאין לו מק? למרבה המזל, זה די פשוט לעשות זאת באמצעות כלי שולחן עבודה מרוחק של צד שלישי. ישנם רבים כאלה, אך אנו ממליצים על TeamViewer. זה בחינם לשימוש אישי, קל לשימוש, זמין לרוב הפלטפורמות, ואינך צריך להירשם כדי להשתמש בו.

ראשית, הורד והתקן את הגישה מרחוק TeamViewer במחשב אתה רוצה לשלוט ו המכונה שממנו אתה מתחבר. כאשר תתבקש, הענק ל- TeamViewer הרשאה לשלוט ב- Mac שלך תחת הגדרות> אבטחה ופרטיות> פרטיות> נגישות.

כאשר אתה מפעיל את TeamViewer, אתה רואה מספר מזהה וסיסמה ייחודיים. אתה יכול להשתמש באישורים אלה כדי להתחבר, להציג את המסך של Mac ולשלוט בו ממכונת Windows או Linux, או אפילו ממכשיר נייד, כמו iPhone, כל עוד הוא מותאם לאפליקציית TeamViewer.

אם ברצונך להתחבר למכונה המרוחקת ללא השגחה, עליך להירשם ל- TeamViewer ולאחר מכן לבצע את ההוראות באפליקציה להגדרת גישה ללא השגחה. לאחר מכן, האפליקציה מפרטת את כל המחשבים המשותפים, ותוכל להתחבר בלחיצה אחת.

שיתוף המסך נעשה בקלות

שיתוף המסך מועיל כאשר אתה זקוק לעזרה בבעיה במחשב. אם יש לך גם גישה מרחוק למחשבי המק האחרים בביתך, תוכל לשלוט על הכל ממכשיר אחד.

אם אתה מגדיר תוכנת גישה מרחוק (כמו TeamViewer), תוכל לגשת למחשב העבודה שלך, גם אם אתה נמצא בצד השני של העולם.

אם יש לך מחשב Windows שתרצה להגדיר באותו אופן, למיקרוסופט יש גם חבילת כלים ספציפיים ל- Windows לשיתוף מסך ולשליטה על מחשבים מרוחקים.