כיצד לפקח ולשלוט באוהדי ה- Mac שלך

מעריצי ה- Mac שלך כנראה אינם משהו שאתה חושב עליו לעתים קרובות מאוד - עד שמשהו משתבש. אולי אתה שומע את המאוורר לעתים קרובות מדי, וזה משגע אותך. אולי הפסקת לשמוע את האוהד שלך לגמרי, אפילו כש- Mac מרגיש חם. כך או כך, כנראה שתבדוק את זה.

לשם כך אנו ממליצים על אפליקציה בשם Macs Fan Control. תוכנית חינמית זו מאפשרת לך לראות את הטמפרטורה של כל רכיבי ה- Mac שלך ואת מהירות המעריצים שלך בסל"ד (סיבובים לדקה.) אתה יכול אפילו לכוונן את המאווררים באופן ידני, אם כי זה כנראה לא רעיון טוב לעשות זאת לעתים קרובות מאוד.

תחילת העבודה עם בקרת מאווררי Mac

כדי להתחיל, עבור אל דף ההורדות של מאוורר מקינטוש של Mac ותפס את גרסת ה- Mac (יש גרסת Windows, אך מיועדת רק למחשבי Mac המריצים Windows עם Boot Camp - אוהדי מחשב אחרים אינם נתמכים.) ההורדה מגיעה ב- ZIP אתה יכול לבטל את הארכיון פשוט על ידי פתיחתו.

גרור את סמל היישום לתיקיית היישומים שלך ואז הפעל אותו. תראה רשימה של מאווררים בלוח השמאלי הגדול, וכל חיישני הטמפרטורה שלך מימין.

המעבד כמעט תמיד יהיה הדבר החם ביותר ב- Mac שלך, והטמפרטורה החשובה ביותר לבדוק - אבל יכול להיות מעניין לבדוק את החיישנים האחרים.

עם זאת, לרוב אנו מעוניינים במהירות הנוכחית של האוהד שלך. המהירות המינימלית, הנוכחית והמקסימלית מוצגות בסדר זה. אם אתה רואה טמפרטורות מעבד גבוהות - נניח, מעל 80 או 90 מעלות - ושהמאווררים לא פועלים, ייתכן שיש לך בעיה. כך גם אם אתה רואה טמפרטורת מעבד נמוכה - נניח בסביבות 45 - והאוורדים פועלים במלוא המהירות.

כדי לברר אם האוהדים שלך עובדים בכלל, אתה יכול ללחוץ על כפתור המהירות "מותאם אישית".

הגביר את המאוורר ובדוק אם אתה שומע משהו. אם לא, לאוהד שלך יש כמה בעיות. אני באמת לא ממליץ להשבית את בקרת המאווררים האוטומטית: השארת האוהדים שלך דולקים כל הזמן תבלה אותם ותבזבז אנרגיה, והשאיר אותם לא יתחמם יתר על המידה שלך עם הזמן. אבל למבחן מדי פעם, זה נחמד שיש לך שליטה - פשוט להחזיר דברים לאוטומטיים כשתסיים.

כיצד לפתור בעיות של מאוורר ה- Mac שלך

חושב שהאוהד שלך עשוי להיות שבור? הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להפעיל את Apple Diagnostics, אחת מאפשרויות ההפעלה הנסתרות ב- Mac שלך. כבה את המחשב ואז החזק את מקש "D" תוך כדי הפעלתו. ה- Mac שלך יבדוק את החומרה שלך ויידע אותך אם המאוורר שלך מקולקל.

אם יש לכם מאוורר שבור, עליכם להחליף אותו. עצתי: פנה לחנות אפל או לכל חנות תיקונים מורשית של אפל. הצלחתי להחליף את המאוורר השבור שלי ב- MacBook Pro משנת 2011, אך הפנימיות בתוך מחשבי Mac חדשים יותר הם פחות ידידותיים לתיקון ביתי. זה לא בלתי אפשרי, עם זאת: עיין במדריכים של iFixIt אם אתה רוצה לנסות לתקן בעצמך. אבל תסתכל היטב על כל השלבים והמשיך רק אם אתה בטוח לגמרי שתוכל לעשות זאת בעצמך.

אם בדוח החומרה כתוב שהכל בסדר עם המאוורר שלך, הבעיה שלך היא כנראה תוכנה. במקרים אלה, איפוס ה- SMC עובד לעיתים קרובות - זהו הבקר ברמה נמוכה שמנהל ניהול תרמי ודברים אחרים. אם זה לא פותר את הבעיה שלך, שקול לפנות לחנות אפל או לחנות תיקונים מורשית אחרת.

עקוב באופן פסיבי אחר מהירות המאוורר שלך

אם אתה רוצה להרשים את חבריך בשיחה, עליך לעקוב אחר מעריצי ה- Mac שלך ולהעביר אליהם כמה מהר הם נוטים להסתובב במהלך משימות מסוימות. אני בטוח שכולם יהיו מוקסמים מארוחת הערב הבאה שלך.

לשם כך, פתח את Mac Fan Control ואז לחץ על כפתור העדפות בפינה השמאלית התחתונה.

עבור לכרטיסייה תצוגת Menubar ולאחר מכן בחר מאוורר ו / או חיישן שיוצג בשורת התפריטים.

לחץ על "סגור" ותראה את המידע בשורת התפריטים שלך בכל עת.

מחוץ לשיחות מדהימות, מעקב אחר מהירות המאוורר בצורה פסיבית כזו יכול להועיל אם אתה חושד שיש בעיה. זה לא דבר שהייתי ממשיך כל הזמן, אבל כשהדברים מתנהגים מצחיק זה כלי נחמד לסביב.

קרדיט תמונה: כריסטוף באואר