כיצד מקשי הפקודה והאפשרויות עובדים על מק

למקלדות Mac יש מקשי אפשרות ופקודה כאשר במקלדות המחשב הרגילות יש מקשי Alt ו- Windows. המקלדות בדרך כלל די דומות, אך משתמשי מק חדשים יצטרכו להבין את המקשים השונים הללו.

למקלדות המק של אפל אכן יש מקש Control (Ctrl), אך מקש Control אינו מתפקד כמו מקש Control ב- Windows. קיצורי מקשים כמו Ctrl + C להעתקת טקסט לא יעבדו.

מקש הפיקוד

מקש הפקודה אינו עושה דבר בפני עצמו. זהו מקש שינוי שתוכל ללחוץ עליו כדי להנפיק קיצורי מקשים ליישומים. לדוגמה, בזמן שאתה לוחץ על Ctrl + C, Ctrl + X ו- Ctrl + V כדי להעתיק, לחתוך ולהדביק ב- Windows, לחץ על Command + C, Command + X ו- Command + V כדי לעשות את אותו הדבר ב- Mac.

על מקש זה מופיע סמל ⌘. סמל זה מופיע בכל תפריטי ה- Mac כדי לציין מתי ניתן ללחוץ על מקש Command יחד עם מקש אחר כדי להנפיק קיצור מקשים. במקור היה במקור לוגו של אפל, אך סטיב ג'ובס חשב כי הצגת הלוגו של אפל בכל התפריט המקורי של מקינטוש תהיה שימוש יתר בלוגו. מעצב בחר בסמל ⌘ כדי להחליף אותו. זהו סמל ישן המשמש במדינות נורדיות לציון מקומות מעניינים - בשוודיה, זה השלט הרשמי לאטרקציה תיירותית.

לסיכום, ב- Mac, כנראה שתלחץ על מקש Command כדי להנפיק קיצורי מקשים. מקש הבקרה (Ctrl) קיים גם כן, אך הוא אינו משמש לכל כך הרבה דברים.

מקש האופציה

מקש Option מתפקד באופן דומה למפתח AltGr במקלדות מחשב רבות, מה שמסביר מדוע מודפס עליו גם "Alt". החזקתו והחזקה של מקש אחר מאפשרת להקליד תו מיוחד שבדרך כלל אינו מופיע במקלדת. לדוגמה, לחיצה על Option + 4 עם פריסת המקלדת האמריקאית תייצר ¢, סימן הסנט שבדרך כלל לא מופיע במקלדת. כמו מקשי שינוי אחרים, הוא משמש גם כחלק מקיצורי מקשים מסוימים.

על מקש זה מופיע סמל ⌥. סמל זה משמש בכל תפריטי ה- Mac כדי לציין מתי אתה יכול ללחוץ על מקש Option, באותו אופן כמו הסמל של מקש Command. שלא כמו במקש הפקודה, אין לנו היסטוריה המציינת מדוע נבחר סמל זה.

לדוגמא, כאשר תלחץ על תפריט Apple תראה את קיצור המקשים המוקצה ל- Force Quit. אם אתה לא רגיל למקלדת Mac, הסמלים האלה עשויים להיראות כמו הירוגליפים - אבל הם באמת אומרים שאתה צריך ללחוץ על Option + Command + Escape כדי לפתוח את תיבת הדו-שיח שבה אתה יכול לכפות יישומים בכוח. זה כמו מנהל המשימות ב- Windows.

סמלי מפתח לשינוי

קשורים: כיצד להשבית Caps Lock ב- MacOS

כדי לבצע את קיצורי המקשים המוצגים בכל Mac OS X, יהיה עליך לדעת את הסמלים. מלבד ⌘ המייצג Command ו- ⌥ המייצג את Option, ^ מייצג את Control ואילו ⇧ מייצג את מקש Shift.

אם תרצה לשנות איזה מפתח עושה מה, אתה יכול להתאים אישית את זה על ידי לחיצה על תפריט Apple, פתיחת העדפות מערכת, בחירת סמל המקלדת ולחיצה על מקשי שינוי. אתה יכול גם להגדיר את מקש Caps Lock למצב "No Action" כאן, ובכך להשבית את מקש Caps Lock ב- Mac שלך.

מקשי אפשרות ופקודה ב- Windows

קשורים: ממפה כל מפתח לכל מפתח ב- Windows 10, 8, 7 או Vista

בעת הפעלת Windows ב- Mac באמצעות Boot Camp, מיפויי המקלדת משתנים כך שהם הגיוניים יותר ב- Windows. מקש Option מתפקד כ- Alt ומקש Command מתפקד כמפתח Windows.

זה יכול להיות קצת מבלבל כשמסתובבים הלוך ושוב בין OS X ל- Windows. לדוגמה, יהיה עליך ללחוץ על Command + C כדי להעתיק טקסט ב- OS X, אך יהיה עליך ללחוץ על Ctrl + C כדי להעתיק טקסט ב- Windows. מפתחות אלה נמצאים במקומות שונים, כך שהם עלולים להפריע לזיכרון השרירים שלך. כדי לפתור בעיה זו, אתה יכול להשתמש ב- SharpKeys כדי למפות מחדש את מקשי Command ו- Ctrl ב- Windows.

ב- Mac OS X, תוכל גם להשתמש בתיבת הדו-שיח מקשי שינוי כדי להחליף את הפונקציות של מקשי Ctrl ו- Command, אם תרצה. זה יגרום לקיצורי המקשים של מק שלך לעבוד יותר כמו קיצורי המקשים במחשב Windows.

מקשי הפקודה והאופציה אולי נראים מעט זרים, אבל הכל עובד די דומה ב- Mac. הסמלים ⌘ ו- ⌥ מודפסים על המקלדת כך שתוכלו להבין ביתר קלות את קיצורי המקשים המוצגים ברחבי Mac OS X.

קרדיט תמונה: ווסלי פרייר בפליקר