כיצד להבהב ROM חדש לטלפון האנדרואיד שלך

כשקנית את הטלפון שלך הוא היה חדשני, היה לו את הגרסה האחרונה של אנדרואיד, וגרם ללב שלך לשיר. כעבור שנה-שנתיים הוא לא מקבל עדכונים חדשים, והביצועים מעט איטיים. אתה יכול להפיח חיים חדשים בטלפון שלך - שלא לדבר על להוסיף המון תכונות שימושיות - על ידי הברקה עם ROM מותאם אישית חדש.

מדוע שארצה לעשות זאת?

ישנן סיבות רבות שמישהו עשוי לרצות להתקין (או "להבהב") ROM חדש לטלפון שלו. תקבל תכונות והתאמות אישיות חדשות, תיפטר מכל תוכנות ה- bloat שהותקנו מראש בטלפון שלך ותוכל להשיג אנדרואיד מלאי במקום ממשק המשתמש המותאם אישית הצולע של היצרן שלך (אני מדבר איתך, סמסונג) . אבל יותר מכל, אתה יכול לשדרג לגרסה העדכנית ביותר והמיטבית ביותר של אנדרואיד, גם אם הטלפון שלך ננטש על ידי היצרן.

המציאות העצובה היא שרוב היצרנים והספקים שוכחים במהירות מכשירים ישנים ומפסיקים להפיץ עדכונים עבורם. עכשיו, בעודנו מבינים את כלכלת המצב - לא משתלם לשלם לחברת החומרה כדי ליצור עדכונים חדשים ולתמוך בטלפונים מדור קודם - אנו עדיין חושבים שחבל כי טלפונים טובים לחלוטין מועברים במהירות כל כך לפח הזבל.

קחו למשל את Samsung Galaxy S III. כשהוא שוחרר בשנת 2012, זה היה טלפון פופולרי להפליא (וחזק). אבל Android 4.3 Jelly Bean היה העדכון האחרון שקיבלה אי פעם - והוא קיבל את זה 6 חודשים לאחר ששחררה Jelly Bean על ידי גוגל. בטח, הטכנולוגיה צעדה הלאה והיא רחוקה מלהיות חדשנית, אבל היא עדיין מכשיר קטן ומסוגל. מעצבי טלפון והתאמה אישית התאפשרו למכשיר בן שלוש שנים לקבל את הגרסה האחרונה של Android – Marshmallow באמצעות ROM מותאמים אישית כמו CyanogenMod. ובזכות עליות ביצועים בגרסאות מאוחרות יותר של Android, אנשים מדווחים שהוא פועל טוב מתמיד.

קשורים: האם השתרשות או הנעילה מבטלות את האחריות של טלפון ה- Android שלך?

אז אם יש לך טלפון שהיצרן כבר לא אוהב, אבל שאתה עדיין אוהב, להבהב ROM חדש לטלפון שלך זו דרך נהדרת לשמור על תחושת חדש ומצחיק.

הערה: בכל פעם שאתה קוף עם הפנימי של הטלפון, הטאבלט או המכשיר האחר שלך באופן שהיצרן ו / או הספק הספק לא התכוון עבורך, אתה מבטל מבחינה טכנית את האחריות שלך - לפחות חלקים מסוימים ממנו - ו אתה מסתכן בלבנות את המכשיר לצמיתות. עם זאת, אנחנו כבר שורשים, שוררים jailbreak, פותחים, מטפלים מחדש ומודלים חכמים אחרים של טלפונים, טאבלטים, קונסולות ומוצרי אלקטרוניקה מוקפים אחרים במשך שנים בלי כל כך שיהוק אחד, שלא לדבר על מכשיר לבנים. קרא את ההוראות בעיון ויהיה בסדר.

מה אתה צריך

אתה לא יכול פשוט לקחת טלפון חדש לגמרי ולהתחיל להבהב ROM. תחילה עליך לפתוח את נעילת האתחול ולהתקין סביבת התאוששות מותאמת אישית כמו TWRP. אז אם עדיין לא עשיתם את אחד מאלה, תצטרכו לעקוב אחר המדריכים האלה ואז לחזור לכאן.

קשורים: כיצד לפתוח את נעילת האתחול של טלפון ה- Android שלך, הדרך הרשמית

שנית, תזדקק ל- ROM כדי להבהב. יש אינספור ROMs שונים ממפתחים ועצבים עצמאיים רבים. חלקם פופולריים מאוד - כמו CyanogenMod - וזמינים למכשירים רבים. אחרים עשויים להיווצר על ידי מפתחים עצמאיים יותר לטלפון אחד או שניים. כדי לגלות אילו סוגי ROM זמינים למכשיר שלך, עבור אל מפתחי XDA ועיין בפורום עבור דגם הטלפון הספציפי שלך.

זכור כי תרצה להיצמד למוביל המדויק של הטלפון שלך וכל זה. זה עוזר ללמוד את מספר הדגם ואת "שם הקוד" עבור המכשיר שלך, שיעזרו להפריד אותו מהאחרים. לדוגמא, ה- GSM Galaxy Nexus (GT-i9250) היה ידוע בכינוי "maguro", ואילו גרסת Verizon (SCH-i515) נודעה בשם "טורו". משתמשי Verizon Galaxy Nexus צריכים להבהב ROMs הבנויים לטלפון שלהם, ואינם יכולים להבהב ROMs שנבנו עבור גרסת ה- GSM AT&T.

טלפונים אחרים עשויים להשתמש באותו דגם בין ספקים, כך שזה לא משנה. אך הקפד לבצע את המחקר שלך ולהוריד ROM תואם למכשיר המדויק שלך.

עבור מדריך זה, אנו מהבהבים את CyanogenMod 12.1 ל- Moto X 2013 שלנו, שמגיע בצורה של קובץ ZIP מהבהב. לכן, אנו הולכים להוריד את הגרסה היציבה האחרונה לטלפון שלנו מדף ההורדות של CyanogenMod. (אתה יכול לראות רשימה של מכשירים בסרגל הצד השמאלי, שתוביל אותך להורדות הזמינות שלהם). אם אתה רוצה גרסה חדשה יותר של אנדרואיד מאשר למהדורות היציבות להציע, אתה יכול ללחוץ על "לילה" בסרגל הצד השמאלי לקבלת גרסאות פחות יציבות, אך יותר מדממות.

לא משנה באיזה ROM תבחרו, כנראה שתזדקקו גם לקובץ ה- ZIP "Google Apps", שמאגד את האפליקציות הקנייניות של גוגל כמו חנות Play, Gmail ומפות, מכיוון שלא ניתן לאגד את אלה עם ROM. אתה יכול לתפוס אותם מ- OpenGApps.org. הקפד להוריד את הגרסה המתאימה למעבד הטלפון שלך ולגירסת Android (אם אינך בטוח באיזה סוג מעבד הטלפון שלך משתמש, תוכל לחפש אותו בגוגל). במקרה שלנו, אנו זקוקים ל- Google Apps ל- Android Lollipop 5.1 (מכיוון שזה מה שמבוסס על CyanogenMod 12.1) עבור מעבד ARM (מכיוון שבכך מוטו X 2013 משתמש).

בסדר, אתה איתי עד כה? יש לך טלפון לא נעול, עם התקנת TWRP, וגם קובצי ה- ZIP שלך וגם קובצי ה- ZIP של Google Apps? נהדר, בוא נתחיל.

כיצד להבהב ROM עם התאוששות TWRP

על מנת להבהב את ה- ROM שלנו, עלינו לשים את שני קבצי ה- zip האלה לטלפון שלנו. חבר את הטלפון באמצעות כבל USB וגרור את קבצי ה- ZIP לאחסון הפנימי של הטלפון או לכרטיס ה- SD.

אנו נמחק את רוב הנתונים בטלפון שלך. על האחסון הפנימי שלך להישאר שלם (במקום שבו מאוחסנים התמונות, המוסיקה והקבצים האחרים שלך), אך תאבד את רוב הגדרות האפליקציה שלך ונתונים אחרים. אם ברצונך לשמור נתונים כלשהם, השתמש בפונקציות הגיבוי או הייצוא של היישומים האלה כעת. זה כנראה רעיון טוב לגבות גם את האחסון הפנימי שלך, לכל מקרה.

לאחר מכן, כבה את הטלפון והפעל אתחול לשחזור TWRP. פעולה זו שונה במקצת בכל טלפון - לדוגמא, ייתכן שתצטרך להחזיק את לחצני ההפעלה והגברת עוצמת הקול בו זמנית, ואז להשתמש במקשי עוצמת הקול כדי לאתחל את "מצב שחזור". הוראות Google עבור המודל הספציפי שלך כדי לראות כיצד זה נעשה.

לאחר שתעשה זאת, תתקבל במסך הבית המוכר TWRP.

הערה: ככל הנראה עליך לבצע גיבוי ב- TWRP לפני שתמשיך בתהליך זה.

ממסך הבית, הקש על לחצן 'מחק' והחלק את הסרגל בתחתית לבצע איפוס להגדרות היצרן. עליך לבצע איפוס להגדרות היצרן לפני שתבהב ROM חדש. אם אתה רק משדרג את ה- ROM הקיים שלך, ייתכן שלא תצטרך, אבל אם אי פעם תתקל בבעיות לאחר ההבהוב, איפוס להגדרות היצרן עשוי לעזור.

לאחר מכן, חזור למסך הבית TWRP ולחץ על כפתור ההתקנה.

המסך הבא יופיע. גלול מטה ונווט אל קובץ ה- ZIP של ה- ROM שהעברת קודם לכן.

הקש על קובץ ה- zip ותראה מסך זה. החלק כדי לאשר את ההבזק.

ייתכן שיידרשו כמה דקות להבהב את ה- ROM, אז תן לו זמן.

כשזה מסתיים, הגיע הזמן להבהב את קובץ ה- zip השני. חזור למסך הבית והקש על כפתור ההתקנה. הפעם, בחר את קובץ ה- zip שלך ב- Google Apps וחזור על התהליך. זה עשוי לקחת גם זמן מה, אז היה סבלני.

בסיום, הקש על הלחצן "מחק מטמון / דלוויק" שמופיע והחלק כדי לאשר.

לאחר שנמחק המטמון, הקש על כפתור "מערכת אתחול מחדש" כדי לאתחל שוב ל- Android.

קשורים: כיצד לשרש את טלפון האנדרואיד שלך עם SuperSU ו- TWRP

אם TWRP שואל אם ברצונך להתקין את SuperSU כעת, בחר "אל תתקין". בחלק מכלי ה- ROM, כמו CyanogenMod, כבר תהיה גישה לשורש בהגדרות, ולכל מי שאינו מושרש, כנראה שעדיף להבהב את SuperSU בעצמך.

יתכן שייקח זמן לאתחל את הטלפון בפעם הראשונה - זכרו, זו הפעם הראשונה שאתם מבצעים אתחול של מערכת הפעלה חדשה, ולכן צריך להכין את הכל בשבילכם. תן לזה זמן. אם משהו משתבש או שהטלפון לא יאתחל לאחר זמן משמעותי, אתחל מחדש ל- TWRP ושחזר מהגיבוי שלך, או נסה להבהב שוב. ודא שהורדת גם את קבצי ה- ROM הנכונים.

קשורים: תשכח מ- ROMs מהבהבים: השתמש במסגרת Xposed כדי לצבוט את אנדרואיד שלך

זה כל מה שיש בזה! שחקו עם ה- ROM החדש שלכם, ואם אתם אוהבים אותו, שמרו עליו. אם אתה רוצה עוד ... ואז פגע בקהילות המודרניות והפורומים השונים כמו מפתחי XDA כדי לראות מה עוד נמצא שם. אתה יכול אפילו לנסות להיצמד למלאי אנדרואיד ולהשתמש ב- Xposed Framework כדי להוסיף תכונות אחת-אחת - למעשה ליצור "ROM" משלך. העולם הוא הצדפה שלך, אז צא ותהנה ממנו.

קרדיט תמונה: iunewind / BigStockPhoto