כיצד ליצור אזעקה חוזרת ב- Windows 7 ללא תוכנה נוספת

אם אתה עובד על מחשב כל היום, אולי תשכח לקום מדי פעם ולהתמתח. כדי להימנע מלהתקרב מהצוואר ועיניך מתפקעות, אתה יכול להגדיר אזעקה שתזכיר לעצמך לקום כל כמה זמן.

ישנם כל מיני כלים של צד שלישי המאפשרים לך להגדיר תזכורות לעצמך, אך תוכל גם להשתמש במתזמן המשימות המובנה של Windows.

כדי לפתוח את מתזמן המשימות, פתח את תפריט התחל והקלד "מתזמן משימות" (ללא מרכאות) בתיבת החיפוש. לחץ על Enter כאשר מתזמן המשימות מודגש בתוצאות, או לחץ עליו.

בתזמון המשימות, לחץ על צור משימה בחלונית הפעולות בצד ימין.

תיבת הדו-שיח צור משימה מוצגת. בכרטיסיה כללי, הזן שם למשימה.

ראשית, ניצור טריגר שיגרום למשהו לקרות שמתריע בפנינו. לחץ על הכרטיסיה טריגרים ולחץ על חדש בתחתית הכרטיסייה.

תיבת הדו-שיח טריגר חדשה מוצגת. ראשית, בחר מתי להתחיל במשימה. אנו נקבע לוח זמנים שיתריע בפנינו בכל שעה במהלך יום העבודה שלנו, לכן אנו בוחרים בתזמון מהרשימה הנפתחת. ניתן גם להגדיר משימות שתתחילו בזמנים ספציפיים, כמו מתי המחשב מופעל, כאשר משתמשים מסוימים נכנסים לחשבון, או כאשר תחנת העבודה ננעלת או נעילה.

בתיבה הגדרות נגדיר את הימים ואת זמן ההתחלה של המשימה. כדי להגדיר את המשימה להפעלת כל יום חול, בחר שבועי מתוך קבוצת כפתורי הבחירה משמאל. לאחר מכן, אם אתה עובד בימים שני עד שישי, בחר בתיבות הסימון עבור הימים ההם והזן 1 בתיבה עריכה חוזרת. פעולה זו תפעיל את המשימה בכל שבוע בכל יום חול.

עלינו גם לציין באיזו שעה להפעיל את המשימה בפעם הראשונה בכל יום. לשם כך בחר תאריך להתחיל מלוח השנה הקופץ התחל והזן זמן בתיבת העריכה בזמן. אתה יכול גם להשתמש בחצים למעלה ולמטה בתיבת העריכה בזמן כדי לבחור זמן.

בקטע הגדרות מתקדמות, בחר בתיבת הסימון חזור על כל משימה ובחר זמן מהרשימה הנפתחת. אם השעה הרצויה אינה רשומה, הזן את השעה בתבנית התואמת לפורמט האפשרויות הנוכחיות. בחרנו באפשרות "שעה אחת", אך אם ברצונך לקבל התראה כל שעתיים, הזן "שעתיים" (ללא הצעות מחיר) בתיבת העריכה. כברירת מחדל, המשימה תפעל כל שעה ביום שלם. כדי לגרום למשימה לפעול שוב ושוב רק עד סוף יום העבודה, בחר אפשרות מתוך הרשימה הנפתחת למשך זמן. שוב, אם האפשרות הרצויה אינה זמינה, הזן אותה ידנית. במקרה שלנו, רצינו לציין 8 שעות, שלא הייתה אפשרות. לכן, הזנו "8 שעות" (ללא הצעות מחיר) בתיבת העריכה.

ודא שתיבת הסימון מופעלת מסומנת בתחתית תיבת הדו-שיח טריגר ולחץ על אישור.

הטריגר החדש מוצג ברשימה בכרטיסייה טריגרים.

כעת עלינו לבחור את הפעולה שתתרחש בכל פעם שהמשימה מופעלת כדי להתריע בפנינו. לחץ על הכרטיסייה פעולות ולחץ על חדש בתחתית הכרטיסייה.

תיבת הדו-שיח פעולה חדשה מוצגת. אתה יכול לבחור להפעיל תוכנית, לשלוח דואר אלקטרוני או להציג הודעה. אנו רוצים להציג הודעה על המסך, לכן אנו בוחרים להציג הודעה מהרשימה הנפתחת פעולה. הזן כותרת עבור תיבת ההודעות שתוצג בשורת הכותרת של תיבת הדו-שיח. לאחר מכן, הזן הודעה שתוצג בתיבת הדו-שיח. לחץ על אישור.

הפעולה החדשה מוצגת ברשימה בכרטיסייה פעולות. אתה יכול לבצע פעולות מרובות כאשר מופעלת משימה, ואתה יכול להשתמש בלחצני החצים בצד ימין כדי לציין את הסדר שבו הם מתרחשים.

לדוגמה, אתה יכול לנעול את תחנת העבודה באופן אוטומטי כאשר המשימה מופעלת, מה שיאלץ אותך להפסיק את העבודה. לשם כך, בחר הפעל תוכנית מהרשימה הנפתחת פעולה. הזן את השורה הבאה בתיבת העריכה של תוכנית / סקריפט.

c: \ windows \ system32 \ rundll32.exe

לאחר מכן, הזן את השורה הבאה בתיבת העריכה הוסף ארגומנטים.

user32.dll, LockWorkStation

לחץ על אישור.

הערה: החלטנו שלא להחזיק אותנו באופן אוטומטי בתחנת העבודה. זה יכול להיות מבהיל ומתסכל להפריע בכוח ככה. תיבת דו-שיח קצת פחות פולשנית. עם זאת, זה תלוי בך.

לאחר שהוספת את כל הפעולות שברצונך לקרות כאשר המשימה מופעלת, לחץ על אישור.

המשימה החדשה שלך אמורה להופיע ברשימה במרכז תיבת הדו-שיח מתזמן המשימות כאשר אתה לוחץ על ספריית מתזמן המשימות בחלונית השמאלית. כדי לבדוק את המשימה, לחץ לחיצה ימנית עליה ובחר הפעל.

תיבת הדו-שיח שלנו מוצגת עם כפתור אישור כדי לסגור אותה. זה מה שנראה כל שעה כדי להזכיר לנו לקום משולחנו.

כדי לסגור את מתזמן המשימות, בחר יציאה מתפריט הקובץ.

טריק זה יכול להיות שימושי מאוד אם אתם נוטים לעבוד שעות על גבי שעות בלי לקום. עם זאת, יש חסרון בשימוש במתזמן המשימות. אין פונקציית נודניק. אם אתה מעורב מאוד בעבודה שלך, אתה יכול לסגור את תיבת הדו-שיח, או אפילו להיכנס חזרה ממסך הנעילה ולהמשיך לעבוד, תוך התעלמות מהתזכורת לקחת הפסקה.