מהי תיקיית AppData ב- Windows?

לעתים קרובות יישומי Windows מאחסנים את הנתונים וההגדרות שלהם בתיקיית AppData, ולכל חשבון משתמש של Windows יש משלו. זו תיקייה מוסתרת, כך שתראה אותה רק אם תראה קבצים מוסתרים במנהל הקבצים.

היכן תמצאו AppData

לכל חשבון משתמש יש תיקיית AppData משלה עם תוכן משלה. זה מאפשר לתוכניות Windows לאחסן קבוצות הגדרות מרובות אם משתמשים במחשב על ידי אנשים רבים. תיקיית AppData הוצגה ב- Windows Vista והיא עדיין בשימוש ב- Windows 10, 8 ו- 7 כיום.

קשורים: כיצד להציג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Windows 7, 8 או 10

תוכלו למצוא את תיקיית ה- AppData של כל חשבון משתמש - קיצור של נתוני יישומים - בספריה של אותו משתמש. לדוגמה, אם שם המשתמש שלך הוא "בוב", תמצא את תיקיית נתוני היישום שלך C:\Users\Bob\AppDataכברירת מחדל. אתה יכול פשוט לחבר כתובת זו לסרגל הכתובות כדי להציג אותה, או להציג תיקיות נסתרות ולעיין בספריית חשבונות המשתמש שלך בכתובת C:\Users\NAME. (אתה יכול גם להקליד %APPDATA%בשורת הכתובת של סייר הקבצים כדי לעבור ישירות לתיקיית AppData \ Roaming, עליה נדבר עוד רגע.)

מה הם מקומיים, מקומיים נמוכים ונודדים?

למעשה יש שלוש תיקיות בתוך AppData, ותוכניות שונות מאחסנות סוגים שונים של הגדרות בכל אחת מהן. פתח את תיקיית AppData שלך ותראה תיקיות Local, LocalLow ו- Roaming.

נתחיל עם נדידה. תיקיית הנדידה מכילה נתונים אשר "יסתובבו" עם חשבון משתמש ממחשב למחשב אם המחשב האישי שלך היה מחובר לדומיין עם פרופיל נדידה. זה משמש לעתים קרובות עבור הגדרות חשובות. לדוגמה, Firefox מאחסן כאן את פרופילי המשתמשים שלו, ומאפשר לסימניות ולנתוני גלישה אחרים לעקוב אחריך ממחשב למחשב.

התיקיה המקומית מכילה נתונים ספציפיים למחשב יחיד. זה מעולם לא מסונכרן ממחשב למחשב, גם אם אתה נכנס לדומיין. נתונים אלה בדרך כלל ספציפיים למחשב, או מכילים קבצים גדולים מדי. נתונים אלה עשויים לכלול קבצי מטמון שהורדו וקבצים גדולים אחרים, או סתם הגדרות שמפתח אינו חושב שצריך לסנכרן בין מחשבים אישיים. על כל מפתח להחליט מה הולך לאן.

אם אינך מחובר לדומיין, אין הבדל אמיתי בין התיקיה נדידה לתיקייה מקומית. הכל פשוט מאוחסן במחשב האישי שלך. עם זאת, מפתחי יישומים עדיין מחלקים סוגים שונים של נתונים בין תיקיות שונות לכל מקרה.

התיקיה LocalLow זהה לתיקיה Local, אך מיועדת ליישומים "בעלי שלמות נמוכה" הפועלים עם הגדרות אבטחה מוגבלות יותר. לדוגמא, ל- Internet Explorer כאשר הוא פועל במצב מוגן יש גישה לתיקיית LocalLow בלבד. ההבדל לא ממש משנה לשימושך האישי, אך יש יישומים פשוט זקוקים לתיקיה כדי לכתוב אליה מכיוון שאין להם גישה לתיקיה המקומית הראשית.

קשורים: מהי תיקיית ProgramData ב- Windows?

אם תוכנית רוצה לקבל קבוצה אחת של הגדרות או קבצים המשמשים מספר משתמשים, עליה להשתמש בתיקייה ProgramData במקום זאת. זה היה ידוע בתור תיקיית AppData "כל המשתמשים" בגירסאות קודמות של Windows. לדוגמה, יישום אנטי-וירוס עשוי לשמור את יומני הסריקה וההגדרות שלו ב- ProgramData ולשתף אותם עם כל המשתמשים במחשב האישי.

לא תמיד מקפידים על הנחיות אלה. לדוגמה, גוגל כרום שומר את כל ההגדרות שלו ואת נתוני המשתמש שלך בתיקיה המקומית, בעוד אנו עשויים לצפות שהוא ישמור במקום זאת הגדרות אלה בתיקיית הנדידה.

יישומים מסוימים עשויים לאחסן את ההגדרות שלהם בתיקיית חשבון המשתמש הראשי שלך ב C:\Users\NAME\, או בתיקיית המסמכים שלך ב C:\Users\NAME\Documents. אחרים עשויים לאחסן נתונים ברישום, או בתיקיה במקום אחר במערכת שלך. ב- Windows, מפתחי יישומים יכולים לאחסן נתונים בכל מקום שתרצה.

האם עליך לגבות את תיקיית AppData?

קשורים: אילו קבצים עליך לגבות במחשב Windows שלך?

רוב משתמשי Windows לעולם לא צריכים להזדקק לדעת שהתיקיה הזו קיימת. לכן זה מוסתר כברירת מחדל. תוכניות שומרות כאן את נתוני היישומים שלהן, ואתה יכול להסתובב אם תרצה - אך לעתים רחוקות יהיה לך צורך בכך.

אתה לא צריך לגבות את התיקייה כולה, אם כי ייתכן שתרצה לכלול אותה בגיבויים רק כדי שיהיה לך הכל, אם תצטרך לשחזר אותה.

אך אם ברצונך לגבות הגדרות של תוכנית מסוימת או לשמור קבצים של משחק מחשב, ייתכן שתוכל לעשות זאת על ידי חפירה בתיקיית AppData, מציאת ספריה של התוכנית והעתקתה למיקום אחר. יתכן שתוכל להעתיק תיקייה לאותו מקום במחשב חדש והתוכנית תשתמש באותן הגדרות. אם זה יעבוד באמת תלוי בתוכניות - תוכניות מסוימות שומרות את ההגדרות שלהם ברישום, למשל או במקום אחר במערכת.

תוכניות רבות מספקות דרך לסנכרן את הנתונים שלהם בין מחשבים, או לפחות לייצא אותם. נדיר שתצטרך לחפור בתיקיית AppData, אך ייתכן שתרצה לעשות זאת מדי פעם.