מה ההבדל בין מגה-ביט ומגה-בייט?

למרות העובדה שמדובר במילים דומות עם קיצורים דומים, מגה-ביט (Mb) ומגה-בתים (MB) הן יחידות מדידה שונות. הנה מה שהם מודדים ומתי משתמשים בהם.

ביטים לעומת בתים

אם חיפשתם תוכנית מספקית אינטרנט לאחרונה (ISP), אולי שמתם לב שהחברה קידמה את מהירויות הפס הרחב שלה במונחים של מגה או ג'יגה לשניה. מצד שני, מרבית תוכניות הסלולר או האינטרנט עם מכסי נתונים מודדות את השימוש המרבי שלכם במונחים של מגה או ג'יגה.

אתה עשוי לחשוב ששתי הדמויות האלה זהות. עם זאת, "קצת" ו"בת "הם יחידות מידה נפרדות המשמשות לדברים שונים. כל בת מורכב משמונה ביטים. לכן, מגה אחד שווה לשמונה מגה, שמונה מגה שווה ל 64 מגה, וכן הלאה.

יתר על כן, הם מקוצרים אחרת. מקוצר קצת באמצעות אות קטנה "b" (Mb או Mbit), ואילו בית מקוצר באותיות רישיות "B" (MB). כאשר מציינים את אלה במונחים של מהירות, מגה ביט לשנייה מקוצר כ- "Mbps", ואילו מגה-בייט לשנייה מקוצר כ- "MB / s".

קשורים: מדוע ככל הנראה אינך מקבל את מהירויות האינטרנט שאתה משלם (ואיך לדעת)

המרת ביטים לבתים

כדי להמחיש את ההבדל טוב יותר, נשתמש בתרחיש בעולם האמיתי. נניח שנרשמת לאחרונה לחיבור פס רחב סיבי שמבטיח מהירויות אינטרנט מרביות של 400 מגה לשנייה. אתה עומד להוריד קובץ וידאו של 800 מגה. בהנחה שהאינטרנט שלך עובד בצורה מושלמת והשרתים שלו מהירים, כמה זמן ייקח להשלמת ההורדה הזו?

מכיוון ש -1 מגה-בית שווה ל- 8 מגה-ביט, אנו מחלקים 400 מגה-ביט לשנייה כדי לקבל מהירות הורדה מקסימלית של 50 מגה-בייט. לכן ייקח 16 שניות לסיים את הורדת הקובץ.

מדידה עם הביט

ביטים משמשים בעיקר ספקי האינטרנט למדידת רוחב הפס. מספרים אלה מכונים "קצב סיביות".

אנשים רבים תוהים מדוע זמן ההורדה של קובץ תואם לעיתים רחוקות את קצב הסיביות המובטח של חיבוריהם. זאת בשל ההבדל בין רוחב הפס למהירות. רוחב הפס של הרשת שלך מתייחס לכמות הנתונים המרבית שהיא יכולה להעביר תוך פרק זמן מסוים, כמו שנייה אחת.

מצד שני, מהירות הרשת שלך היא קצב העברת הנתונים בפועל משרת מקוון למכשיר שלך, או להיפך. זה יכול להשתנות באופן משמעותי בין ספקים, סוגי חיבורים ומיקומים.

לכן, לשני משקי בית עשויים להיות חיבורי ג'יגה ביט, אך מכיוון שהם ממוקמים בערים שונות, מהירויות ההנמכה וההעלאה שלהם עשויות להשתנות. בעוד שמהירויות האינטרנט ה"פוטנציאליות "שלהם יכולות להיות זהות, ככל הנראה הן שונות מאוד במציאות.

קשורים: האם לשלם יותר עבור חיבור מהיר יותר לאינטרנט?

שימוש בבייט

בתים משמשים כמעט לכל מה שקשור לגודל הקובץ ולאחסון. כל צורות האחסון - מכונני מצב מוצק וכלה בשירותי ענן, כמו Dropbox - מכונות במונחי קיבולת בתים. הקבצים במחשב שלך נמדדים גם בתים.

הסיבה שאנו משתמשים בתים במקום ביטים למדידת קבצים חוזרת לימי המחשוב הראשונים. לכל ביט יכול להיות ערך של אפס או אחד. בשילוב הם מייצרים בתים, שהיה כמות הזיכרון המינימלית שהמחשב יכול לקרוא ולעבד. כל בייט יתאים לתו טקסט.

מאז, קבצים הפכו מורכבים יותר, ובית הפרט הפך ליחידת מידה קטנה להפליא. רוב הקבצים במחשב שלך הם לפחות קילובייט, או 1,024 בתים.

קשורים: בלבול מונחי טק: "זיכרון" פירושו זיכרון RAM, לא אחסון

מגה, גיגה, טרה ועוד

כאשר מודדים נתונים במונחים של ביטים או בתים, חשוב לדעת את קידומות היחידות הנפוצות הבאות:

  • 1,024 קילובייט = 1 מגה
  • 1,024 מגה = 1 ג'יגה
  • 1,024 ג'יגה = טרה-בייט אחד

(זוהי למעשה הצורה הבינארית המסורתית - על פי מערכת היחידות הבינלאומית, מגה-בייט אחד הוא למעשה 1000 קילו-בתים, ג'יגה-בייט הוא למעשה 1000 מגה-בייט וכן הלאה. מכשירים ותוכנות שונות לא תמיד חולקים את אותה הגדרה. .)

רוב החומרה נמדדת עד טרה-בייט, בעוד שרוב מהירויות החיבור נמדדות עד גיגה-ביט.

זה גם שימושי לדעת כמה המרות מהירות למספרים המשמשים לתוכניות אינטרנט. להלן מספר נתונים שימושיים למדידת מהירות ההורדה המרבית הפוטנציאלית שלך:

  • 25 מגה לשניה = 3.125 מגה לשנייה
  • 100 מגה לשניה = 12.5 מגה לשנייה
  • 1 ג'יגה לשניה = 125 מגה לשניה

זכור להיזהר תמיד מרוחב הפס שהבטיחו ספקי האינטרנט. אם יש לך ספק, חפש באינטרנט כדי לברר מה הם מהירויות האינטרנט הממוצעות באזור שלך.

קשורים: מדוע ככל הנראה אינך מקבל את מהירויות האינטרנט שאתה משלם (ואיך לדעת)