כיצד לשנות הגדרות מתקדמות נסתרות בכל דפדפן

הדפדפנים עמוסים בהגדרות ואפשרויות, שרבות מהן מוסתרות. לכל דפדפן יש מקום בו ניתן לשנות הגדרות מתקדמות שאינן זמינות בחלון האפשרויות הסטנדרטי שלו.

שים לב ששינוי חלק מהגדרות אלה עלול להשפיע לרעה על ביצועי הדפדפן, יציבותו או אבטחתו. רבות מההגדרות הללו מוסתרות מסיבה כלשהי.

גוגל כרום

ההגדרות היציבות של Google Chrome נחשפות בדף ההגדרות שלו. עם זאת, ל- Chrome יש דף שבו ניתן לשנות את הגדרות הניסוי ולהפעיל תכונות ניסיוניות. אפשרויות אלה עשויות להשתנות או להיעלם בכל עת ואינן צריכות להיחשב יציבות. הם עלולים לגרום לבעיות חמורות, לכן אתה משתמש בהם על אחריותך בלבד.

אם ברצונך להציג ולהתאים הגדרות אלה, הקלד chrome: // flags או about: flags בסרגל הכתובות של Chrome ולחץ על Enter.

לדוגמה, חלק מההגדרות שתמצאו כאן כרגע כוללות את האפשרות להפעיל משגר אפליקציות בסגנון מערכת ההפעלה של Chrome בשורת המשימות של Windows ("הצג משגר יישומי Chrome"), סנכרן את האפליקציות שלך כחלק מסנכרון הכרטיסיות הפתוחות של Chrome ("אפשר סנכרון של כרטיסיות favicon"), ושמור דפי אינטרנט שלמים כקבצי MTHML בודדים ("שמור דף כ- MHTML").

לאחר שינוי הגדרה, תצטרך להפעיל מחדש את Chrome כדי שהשינוי ייכנס לתוקף.

Mozilla Firefox

כדי לגשת להגדרות המתקדמות של Firefox, הקלד בערך: config בשורת הכתובת שלו ולחץ על Enter. תראה דף אזהרה. התייחס ברצינות לאזהרה - אתה עלול לגרום לבעיות חמורות בפרופיל Firefox שלך אם אינך יודע מה אתה עושה.

דף ה- about: config של Firefox מאחסן למעשה כל הגדרת Firefox, כולל הגדרות שניתן להגדיר בממשק הגרפי והגדרות עבור התוספים המותקנים שלך. הגדרות לא מוגבלות הן הגדרות ברירת המחדל, ואילו הגדרות מודגשות שונו.

עם זאת, תמצאו כאן גם הגדרות נסתרות מעניינות. דוגמה מעניינת אחת היא הגדרת browser.ctrlTab.previews .

כאשר הגדרה זו מופעלת, תראה רשימת תמונות ממוזערות של כרטיסיות פתוחות כאשר אתה משתמש במקש הקיצור Ctrl + Tab כדי להחליף כרטיסיות. רשימת תצוגה מקדימה זו מופיעה רק כאשר יש לך מספיק כרטיסיות פתוחות. זה מוגדר למינימום 7 כברירת מחדל, אבל אתה יכול לשנות את זה על ידי שינוי הגדרת browser.ctrlTab.recentlyUsedLimit .

אתה יכול לעיין בדף about: config עם שדה החיפוש, אך עדיף שתמצא רשימות מעניינות בנושא: tweaks config באופן מקוון. אם אתה מוצא טוויק שתרצה לבצע, זה קל לשנות.

אינטרנט אקספלורר

ל- Internet Explorer יש הגדרות שלא ניתן לשנות מממשק המשתמש שלה, אך הן לא קלות לגישה. הגדרות אלה יכולות להתאים מתוך הרישום של Windows או דרך עורך המדיניות הקבוצתית. מרבית האפשרויות הללו מיועדות למנהלי מערכות לנעול ולהתאים אישית פריסות IE ברשת.

אם יש לך את עורך המדיניות הקבוצתית, שאינו זמין בגרסאות הבית של Windows, תוכל להשתמש בו כדי להציג ולשנות הגדרות IE מתקדמות. כדי לפתוח אותו, לחץ על מקש Windows, הקלד gpedit.msc בתפריט התחל (או במסך התחל, אם אתה משתמש ב- Windows 8), ולחץ על Enter. (אם עורך המדיניות הקבוצתית אינו מופיע, סביר להניח שיש לך גרסת דף הבית של Windows ללא עורך המדיניות הקבוצתית.)

הגדרות IE תמצאו תחת תבניות ניהול \ Windows Components \ Internet Explorer.

לדוגמא, אם אתה מתגעגע לתפריט הקובץ / עריכה / תצוגה ישן, תוכל להפעיל אותו כברירת מחדל על ידי הגדרת שורת התפריטים הפעלת כברירת מחדל כמופעלת.

אוֹפֵּרָה

כדי לגשת להעדפות המתקדמות של אופרה, הקלד opera: config בשורת הכתובת של Opera ולחץ על Enter. עורך ההעדפות של אופרה מתפקד כמו ידידותי למראה: config.

כמו בדפדפנים אחרים, תוכלו למצוא מגוון הגדרות בעורך ההעדפות של אופרה, כולל הגדרות הזמינות בממשק הסטנדרטי והגדרות נסתרות שתוכלו לשנות רק מדף זה. ניתן לחפש הגדרות באמצעות תיבת החיפוש המהירה בדף. בשונה מדף ה- config של פיירפוקס, האופרה: config של אופרה כוללת טיפים מובנים של עזרה המסבירה כל הגדרה.

נראה כי ל- Safari אין מקום שווה ערך להתאמה אישית של הגדרות מתקדמות ונסתרות. אם הגדרה שברצונך לשנות אינה זמינה בחלון האפשרויות של Safari, אין לך מזל - אלא אם כן תוכל למצוא סיומת לשינוי, כמובן.