5 חלופות ל- Windows Media Center ב- Windows 8 או 10

Windows 8 (ועכשיו 10) כבר לא מגיע עם Windows Media Center כברירת מחדל. כדי להשיג זאת, תוכל לשדרג ל- Windows 8 Pro ולרכוש את Media Center Pack. ול- Windows 10 אין את זה בכלל.

אם אתה משתמש ב- Windows 8 או 10 ואתה לא רוצה לקנות שני שדרוגים נפרדים רק כדי להשתמש בתוכנית שהגיעה פעם כסטנדרט עם Windows, אתה יכול לנסות את אחד מיישומי מרכז המדיה האלטרנטיביים האלה עבור ה- HTPC שלך.

אפליקציות מודרניות

יישומים מודרניים ראויים לאזכור מכובד. אפליקציות עבור Netflix, Hulu ושירותי מדיה אחרים נראות דומות לממשקי מרכז המדיה. אם אתה מעוניין בממשק להפעלת וידיאו זורם מהספה שלך, האפליקציות המודרניות הללו עשויות להוות חלופה נוחה ליישום מרכז מדיה חדש.

Kodi (לשעבר XBMC)

Kodi היא כנראה החלופה הפופולרית ביותר ל- Windows Media Center שם בחוץ. Kodi היה ידוע בעבר בשם XBMC, והוא נוצר במקור עבור Xboxes מעוצב. כיום, Kodi פועלת על מגוון מערכות הפעלה, כולל Windows, Mac OS X, Linux - אפילו אנדרואיד ו- iOS. בנוסף לממשק עם כרטיס לכידת טלוויזיה לטלוויזיה בשידור חי והקלטה, הוא תומך בכל סוג של פורמט מדיה שתרצה. זה יכול גם להזרים את YouTube, פנדורה ועוד באמצעות תוספות. בעבר סיקרנו התקנת תוספות Kodi.

מקלעת

Plex, שמבוסס על XBMC, הוא עוד נגן מדיה פופולרי למדי. הוא מכיל שני רכיבים - שרת ה- Plex Media, שהוא ה- backend ו- Plex Media Center, שהוא ה- frontend. באמצעות Plex תוכל להפוך מחשב אחד בביתך לשרת מדיה ולגשת אליו באמצעות Plex Media Center במחשב הקולנוע הביתי שלך. תוכל גם להשתמש באפליקציות למכשירי iOS ואנדרואיד כדי להזרים מדיה לכל המכשירים שלך מהשרת המרכזי.

בניגוד ל- XBMC ו- MediaPortal, Plex אינה תומכת בצפייה או בהקלטת טלוויזיה בשידור חי.

קרא עוד על הגדרת Plex: כיצד להזרים וידאו גם למכשירי iOS וגם ל- Android באמצעות Plex

מדיה פורטל

במקור, MediaPortal הייתה נגזרת של XBMC, אך היא שוכתבה לחלוטין. אם אתה לא מרוצה מהממשק של XBMC, כדאי לך לנסות את MediaPortal. בדומה ל- XBMC, הוא מכיל את תכונות ה- PVR הסטנדרטיות להפעלה, הקלטה והשהיית טלוויזיה בשידור חי, הנחת תקליטורי DVD וצפייה בשירותי וידאו מקוונים.

מובידה

עדכון:  נראה שתוכנה זו אינה נתמכת כעת.

Moovida היא האפשרות הפחות מוכרת ברשימה זו. מתקין Windows ארוז בתוכנות ריגול וזבל אחר שאתה מצטרף אליו כברירת מחדל. אם אתה מנסה את זה, הקפד לבטל את הסימון של הכל. בכנות לא נמליץ על אפשרות זו - אין שום סיבה להשתמש במתקינים מלאי תוכנות ריגול כשיש ברשימה זו כל כך הרבה אפשרויות טובות אחרות. זה גם לא מספק שום הקלטת טלוויזיה משולבת, בניגוד ל- XBMC ו- MediaPortal.

עם זאת, אם אינך מרוצה מהאפשרויות שלעיל, כדאי לך לתת למובידה אפשרות. יש לו שני ממשקים שונים - אחד מותאם לניהול קבצים במחשב ואחד מותאם לחיפוש ולהפעלה של תוכן בטלוויזיה. Moovida מחייב את הממשק המותאם לטלוויזיה כ"ממשק תלת ממדי ", כך שהוא יכול לספק ממתק עיניים נוסף.

רבות מהתוכניות הללו ינגנו גם תקליטורי DVD. סקרנו גם כמה דרכים אחרות להפעלת תקליטורי DVD ב- Windows 8. גם אינך זקוק לחבילת Media Center.

איזה פתרון מרכז מדיה אתה מעדיף למחשב הקולנוע הביתי שלך? השאירו תגובה והודיעו לנו.