לא, סגירת אפליקציות רקע ב- iPhone או ב- iPad שלך לא תעשה את זה מהר יותר

למרות מה ששמעת, סגירת אפליקציות ב- iPhone או ב- iPad שלך לא תאיץ זאת. אבל iOS מאפשר לאפליקציות לרוץ לפעמים ברקע, ואתה יכול לנהל את זה בצורה אחרת.

המיתוס הזה למעשה מזיק. לא רק שזה יאט את השימוש שלך במכשיר שלך, אלא שהוא יכול להשתמש בכוח סוללה רב יותר בטווח הארוך. פשוט השאר את היישומים האחרונים האלה לבד!

המיתוס

קשורים: 8 טריקים ניווט כל משתמש ב- iPad צריך לדעת

המיתוס קובע כי האייפון או האייפד שלך שומרים על יישומים שהגישה אליהם לאחרונה פתוחים ופועלים ברקע. כדי להאיץ את העניינים, עליך לסגור את היישומים האלה כמו במחשב. בגירסאות קודמות של iOS, הדבר נעשה על ידי לחיצה כפולה על כפתור הבית והקשה על ה- X באפליקציות שהגישה אליהן לאחרונה.

בגרסאות הנוכחיות של iOS, ניתן להשיג זאת על ידי לחיצה כפולה על כפתור הבית והחלקת אפליקציות ששימשו לאחרונה לראש המסך, שם הן מוסרות מתצוגת ריבוי המשימות. אתה יכול גם להחליק למעלה עם ארבע אצבעות באייפד כדי לפתוח את המתג.

זה יכול לתקן יישומים קפואים

החלקה של אפליקציה מעלה ומסך ריבוי המשימות עוזרת את היישום ומסירה אותו מהזיכרון. זה באמת יכול להיות נוח. לדוגמא, אם אפליקציה נמצאת במצב קפוא או באגי מוזר, פשוט לחיצה על הבית ואז חזרה שוב לאפליקציה עשויה לא לעזור. אך ביקור במסך ריבוי המשימות, הפסקתו בעזרת החלקה כלפי מעלה ואז הפעלה מחדש של האפליקציה תאלץ אותה להתחיל מאפס.

כך תוכל להפסיק ולהפעיל מחדש יישום ב- iOS, וזה עובד אם אי פעם תצטרך לעשות זאת.

אתה לא רוצה להסיר אפליקציות מהזיכרון

קשורים: מדוע טוב שזיכרון ה- RAM של המחשב שלך מלא

עם זאת, זה לא ממש יאיץ את המכשיר שלך. היישומים שאתה רואה ברשימת היישומים האחרונים שלך לא ממש משתמשים בכוח עיבוד. הם צורכים זיכרון RAM, או זיכרון עבודה - אבל זה דבר טוב.

כפי שהסברנו בעבר, טוב שזיכרון ה- RAM של המכשיר שלך מלא. אין חסרון בכך שה- RAM שלך מתמלא. iOS יכול ומסיר יישום מהזיכרון אם לא השתמשת בו זמן מה ואתה זקוק ליותר זיכרון למשהו אחר. עדיף לתת ל- iOS לנהל זאת לבד. אין שום סיבה שתרצה שיהיה לך זיכרון ריק לחלוטין, מכיוון שזה פשוט יאט את הכל.

אפליקציות אלה אינן פועלות ברקע, בכל מקרה

הסיבה לאי הבנה זו היא הבנה שגויה של אופן הפעולה של ריבוי משימות ב- iOS. כברירת מחדל, אפליקציות מושעות אוטומטית כאשר הן נכנסות לרקע. לכן, כשאתה עוזב משחק שאתה משחק על ידי לחיצה על כפתור הבית, iOS שומרת את נתוני המשחק ב- RAM, כך שתוכל לחזור אליו במהירות. עם זאת, המשחק הזה לא משתמש במשאבי מעבד ומרוקן את הסוללה כשאתה רחוק ממנה. זה לא ממש פועל ברקע כשאתה לא משתמש בו.

כאשר אתה משתמש ביישום במחשב השולחני שלך - Windows, Mac או Linux - או פותח דף אינטרנט בדפדפן האינטרנט שלך, קוד זה ממשיך לפעול ברקע. ייתכן שתרצה לסגור תוכניות שולחן עבודה וכרטיסיות דפדפן שאינך משתמש בהן, אך הדבר אינו חל על אפליקציות iOS.

כיצד למעשה למנוע מהאפליקציות לפעול ברקע

קשורים: כיצד לראות אילו אפליקציות מרוקנות את הסוללה שלך ב- iPhone או iPad

אפליקציות מסוימות פועלות ברקע הודות לשיפורים האחרונים של iOS ברב-משימות. תכונה הנקראת "רענון אפליקציות ברקע" מאפשרת לאפליקציות לבדוק אם קיימים עדכונים - למשל, מיילים חדשים באפליקציית דואר אלקטרוני - ברקע. כדי למנוע מאפליקציה לפעול ברקע בצורה כזו, אינך צריך להשתמש בתצוגת ריבוי המשימות. במקום זאת, פשוט השבת רענון רקע לאפליקציות כאלה.

לשם כך, פתח את מסך ההגדרות, הקש על כללי והקש על רענן אפליקציית רקע. השבת רענון רקע לאפליקציה ולא תהיה לה הרשאה לרוץ ברקע. אתה יכול גם לבדוק עד כמה כוח הסוללה משתמש באפליקציות האלה.

מקרים אחרים של אפליקציות הפועלות ברקע ברורים יותר. לדוגמה, אם אתה משדר מוזיקה מאפליקציית Spotify או Rdio ועוזב את האפליקציה, המוסיקה תמשיך להזרים ולהשמיע. אם אינך רוצה שהאפליקציה תפעל ברקע, תוכל להפסיק את השמעת המוסיקה.

בסך הכל, אפליקציות הפועלות ברקע אינן משהו שאתה צריך לדאוג לו כל כך הרבה ב- iOS. אם אתה רוצה לחסוך חיי סוללה ולמנוע מהאפליקציות לרוץ ברקע, המקום לעשות זאת הוא במסך רענון אפליקציות ברקע.

תאמינו או לא, הסרת אפליקציות מהזיכרון באמצעות ממשק ריבוי המשימות יכולה למעשה להוביל לפחות חיי סוללה בטווח הארוך. כאשר אתה פותח יישום כזה מחדש, הטלפון שלך יצטרך לקרוא את הנתונים שלו בזיכרון ה- RAM מאחסון המכשיר ולהפעיל מחדש את האפליקציה. זה לוקח זמן רב יותר ומשתמש יותר כוח מאשר אם היית נותן לאפליקציה להשעות בשלום ברקע.

קרדיט תמונה: קרליס דמברנס בפליקר