מדוע אופטימיזציית זיכרון ומאיצי זיכרון RAM הם גרועים יותר מבלתי תועלת

חברות רבות רוצות למכור לך "מיטבי זיכרון", לעתים קרובות כחלק מתוכניות "אופטימיזציה למחשבים אישיים". תוכניות אלה גרועות יותר מבלתי שימושיות - לא רק שהן לא יאיצו את המחשב, אלא יאטו אותו.

תוכניות כאלה מנצלות משתמשים לא מנוסים, ומבטיחות הבטחות כוזבות לגבי שיפור הביצועים. במציאות, המחשב שלך יודע לנהל RAM בעצמו. הוא ישתמש בזיכרון RAM כדי להגדיל את ביצועי המחשב שלך - אין טעם ש- RAM יושב ריק.

האם זיכרון RAM של המחשב שלך מתמלא? זה טוב!

מיטבי זיכרון מבוססים על אי הבנה. אתה יכול להסתכל על זיכרון ה- RAM של המחשב שלך ולראות אותו מתמלא - לדוגמה, ייתכן שיש לך 4 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ולראות ש -3 ג'יגה-בתים מלאים עם 1 ג'יגה-בתים בלבד. זה יכול להפתיע אנשים מסוימים - תראו עד כמה גרסאות מודרניות של חלונות נפוחות! כיצד אי פעם אתה מתכוון להריץ תוכניות נוספות עם כל כך מעט זיכרון זמין?

במציאות, מערכות הפעלה מודרניות די טובות בניהול זיכרון בכוחות עצמן. 3 GB של זיכרון RAM משומש לא בהכרח מעיד על בזבוז. במקום זאת, המחשב שלך משתמש בזיכרון RAM שלך במטמון נתונים לגישה מהירה יותר. בין אם מדובר בעותקים של דפי אינטרנט שפתחת בדפדפן שלך, יישומים שפתחת בעבר או כל סוג אחר של נתונים שתזדקק להם שוב בקרוב, המחשב שלך נתקע בזיכרון ה- RAM שלו. כאשר אתה זקוק לנתונים שוב, המחשב שלך לא צריך להכות את הכונן הקשיח שלך - הוא יכול פשוט לטעון את הקבצים מה- RAM.

קשורים: מדוע טוב שזיכרון ה- RAM של המחשב שלך מלא

באופן מכריע, אין טעם שיהיה RAM ריק. גם אם ה- RAM שלך מלא לחלוטין והמחשב שלך זקוק ליותר ממנו להפעלת יישום, המחשב שלך יכול להשליך באופן מיידי את הנתונים השמורים מהזיכרון שלך ולהשתמש במרחב זה ליישום. אין טעם ש- RAM יושב ריק - אם הוא ריק, הוא מבוזבז. אם הוא מלא, יש סיכוי טוב שהוא יכול לעזור להאיץ את זמני טעינת התוכניות וכל דבר אחר שישתמש בכונן הקשיח של המחשב שלך.

שימו לב שמעט מאוד זיכרון RAM למעשה "בחינם" בצילום המסך למטה. ה- RAM משמש כמטמון, אך הוא עדיין מסומן כזמין לכל תוכנית הזקוקה לשימוש בו.

בעבר, זיכרון RAM מלא הצביע על בעיה. אם הפעלת את Windows Vista במחשב עם חצי ג'יגה זיכרון RAM, היית יכול להרגיש שהמחשב מאט כל הזמן - הוא היה צריך לקרוא ולכתוב כל הזמן לכונן הקשיח, ולהשתמש בקובץ העמודים של הכונן הקשיח כתחליף לא יעיל ל- RAM. עם זאת, בדרך כלל יש למחשבים מודרניים מספיק זיכרון RAM לרוב המשתמשים. אפילו מחשבים נמוכים נשלחים בדרך כלל עם 4 גיגה זיכרון RAM, וזה אמור להספיק אלא אם כן אתה מבצע משחקים אינטנסיביים, מפעיל מספר מכונות וירטואליות או עורך קטעי וידאו.

גם אם זיכרון RAM היה בעיה עבורך, אין שום סיבה להשתמש במיטוב הזיכרון. מיטבי זיכרון הם שמן נחשים חסר תועלת במקרה הטוב ומזיק במקרה הרע.

כיצד מייעלים זיכרון

כאשר אתה משתמש במיטוב זיכרון, תראה את השימוש ב- RAM במחשב שלך יורד. זה אולי נראה כמו ניצחון קל - בכל זאת הפחתת את השימוש ב- RAM רק לחיצה על כפתור. אבל זה לא כל כך פשוט.

מיטבי זיכרון פועלים למעשה באחת משתי דרכים:

  • הם קוראים לפונקציית ה- API של Windows EmptyWorkingSet, ומכריחה יישומים פועלים לכתוב את זיכרון העבודה שלהם לקובץ עמוד Windows.
  • הם מקצים במהירות לעצמם כמות גדולה של זיכרון, ומכריחים את Windows להשליך נתונים במטמון ולכתוב נתוני יישומים לקובץ הדף. לאחר מכן הם מתמקמים בזיכרון ומשאירים אותו ריק.

שני הטריקים הללו אכן ישחררו זיכרון RAM ויהפכו אותו לריק. עם זאת, כל זה עושה הוא להאט את המצב - כעת היישומים שבהם אתה משתמש יצטרכו לקבל את הנתונים שהם צריכים מקובץ הדף, לקרוא מהכונן הקשיח ולקחת זמן רב יותר לעבודה. כל זיכרון שמשמש למטמון עשוי להיות מושלך, כך ש- Windows יצטרך להשיג את הנתונים הדרושים מהכונן הקשיח.

במילים אחרות, תוכניות אלה מפנות זיכרון מהיר על ידי אילוץ נתונים שאתה זקוק לזיכרון איטי יותר, שם יהיה צורך להחזיר אותו שוב לזיכרון המהיר. זה לא הגיוני! כל מה שהוא משיג זה למכור לך תוכנית ייעול מערכת נוספת שאתה לא צריך.

קשורים: יישומי ניקוי מחשבים הם תרמית: הנה הסיבה (וכיצד לזרז את המחשב האישי שלך)

אם Windows זקוק ל- RAM, הוא ממילא ידחוף נתונים לקובץ הדף או יזרוק נתונים במטמון. כל זה קורה באופן אוטומטי כשצריך - אין טעם להאט את הדברים על ידי אילוץ זה לקרות לפני שזה נחוץ.

כמו אפליקציות לניקוי מחשבים, מיטבי זיכרון הם תרמית. נראה שהם עושים משהו חיובי לאנשים שלא מבינים איך ניהול זיכרון עובד, אבל הם באמת עושים משהו מזיק.

כיצד למעשה "לייעל" את הזיכרון שלך

אם אתה רוצה שיהיה לך יותר זיכרון RAM, דלג על מייעל הזיכרון. במקום זאת, נסה להיפטר מריצה של יישומים שאינך זקוק להם - טהר תוכניות מיותרות ממגש המערכת שלך, השבת תוכניות הפעלה חסרות תועלת וכן הלאה.

אם אתה צריך יותר זיכרון RAM עבור מה שאתה עושה, נסה לקנות קצת יותר זיכרון RAM. זיכרון RAM הוא די זול וזה לא קשה להתקין אותו בעצמך באמצעות אחד המדריכים להתקנת זיכרון RAM הזמינים באינטרנט. רק וודא שאתה קונה את סוג ה- RAM הנכון למחשב שלך.

קשורים: הטיפים הטובים ביותר לזרז את מחשב Windows שלך

כן, מיטבי זיכרון יכולים לפנות חלק מה- RAM של המחשב האישי שלך. עם זאת, זה דבר רע - אתה רוצה שהמחשב ישתמש בזיכרון RAM שלו כדי להאיץ את העניינים. אין טעם שיהיה לך זיכרון פנוי.