מה קן מודע, ועליך לשלם עבור מנוי?

אם אתה רוצה ש- Nest Cam שלך תאחסן הקלטות וידאו בענן כדי שתוכל לאחזר אותן בהמשך, עליך להירשם לשירות המנויים של Nest Aware של החברה. אך האם כדאי לקנות בטווח הארוך?

עדכון : במקור כתבנו מאמר זה בשנת 2017. במאי 2020, גוגל הפכה את Nest Aware ליותר יקרה.

מה קן מודע?

קשורים: כיצד להגדיר את מצלמת הקן

Nest Aware הוא שירות המנויים של Nest למשתמשי Nest Cam המאפשר לכם לאחסן הקלטות וידאו בענן עד 30 יום, בין היתר. כשאתה רוכש Nest Cam, תקבל תקופת ניסיון בחינם למשך 30 יום, אך לאחר מכן עליך להתחיל לשלם עבורו אם ברצונך להמשיך להשתמש בו.

המאפיין הגדול ביותר של Nest Aware הוא ההקלטה 24/7 - ללא Nest Aware, אתה יכול להציג רק תמונות שצולמו בכל פעם שמתגלה תנועה, וגם אז הן נשמרות עד שלוש שעות בלבד.

Nest Aware הוא גם די הכרחי אם יש לכם את ה- IQ החדש של Nest Cam ורוצים לנצל את טכנולוגיית זיהוי הפנים שלו, מכיוון שזו הדרך היחידה להשיג את התכונה.

כמו כן, תוכל גם לנצל את "אזורי הפעילות", המאפשרים לך להדגיש חלק מסוים ממה ש- Nest Cam יכול לראות ולקבל התראות תנועה אם מתגלה משהו בתוך אותו אזור ספציפי. זה יכול להיות נהדר אם ברצונך לכוון מכוניות חולפות ולהתמקד רק בחניה או במסלול ההליכה שלך.

ישנן שתי חבילות מנוי שונות שתוכלו לבחור בהן. שניהם מגיעים עם אותן תכונות, כאשר ההבדל היחיד הוא כמה זמן הקלטות נשמרות בענן. יש תוכנית זולה, שחוסכת הקלטות וידאו עד 10 ימים. זה עולה 10 דולר לחודש (או 100 דולר לשנה), וכל תוספת של Nest Cam עולה 5 דולר לחודש (או 50 דולר לשנה).

התוכנית היקרה יותר מאפשרת לך לאחסן הקלטות וידאו עד 30 יום, והיא עולה 30 דולר לחודש (או 300 דולר לשנה) כאשר מצלמות נוספות עולות 15 דולר לחודש (או 150 דולר לשנה).

האם כדאי לקנות?

אני אהיה כנה: Nest Aware הוא די יקר. וגם אם זה היה זול יותר, יש הרבה חברות אחרות שמציעות אחסון ענן כלשהו בחינם להקלטות וידאו עם מצלמות Wi-Fi משלהן, כמו מעגל לוגי, Netgear Arlo ו- Blink.

עם זאת, 8.33 דולר לחודש לא כל כך גרוע (אם אתה הולך עם האופציה של 100 דולר לשנה) - סביר להניח שאתה מוציא כל כך הרבה על שירותי סטרימינג שונים כמו Spotify, Netflix ו- YouTube Red. אז אם הקלטה 24/7 היא משהו שאתה באמת רוצה או זקוק לך, אין באמת להתווכח שם, במיוחד אם תמונות תנועה שנשמרות רק לשלוש שעות פשוט לא יחתכו אותו בכלל.

קשורים: מצלמות אבטחה קוויות לעומת מצלמות Wi-Fi: מי צריך לקנות?

מצד שני, אם אי פעם תוסיף עוד מצלמות Nest להתקנה שלך, העלות של Nest Aware יכולה להסתכם במהירות. אם בסופו של דבר תגיעו לשלוש מצלמות נסט עם כולן להקליט 24/7, בסופו של דבר תוציאו בסביבות 16.50 דולר לחודש עבור Nest Aware, לכל הפחות, בסופו של דבר 200 דולר לשנה. אחרי כמה שנים, עלות הבעלות מסתכמת במהירות ביותר מ- $ 700, שבאותה נקודה תרכוש לכם מערכת מעקב עצמאית נחמדה עם יותר משלוש מצלמות בלבד.

ואז שוב, אינך יכול באמת להתווכח עם כמה קל להתקין את Nest Cam ולהשתמש בו, כך שאתה בהחלט משלם עבור הנוחות. אבל אם אתם מחפשים אפשרות ידידותית יותר לתקציב, אולי עדיף להשיג מצלמת Wi-Fi שמגיעה עם הקלטת ענן בחינם.