כיצד להפעיל ולהשתמש בקבוצות כרטיסיות ב- Google Chrome

האם יותר מדי כרטיסיות עמוסות בדפדפן Chrome שלך? גוגל עובדת על פיתרון שיסייע בארגון כל הכרטיסיות שפתוחות. התכונה 'קבוצות כרטיסיות' מספקת תיוג מקודד בצבעים לכל הכרטיסיות שלך. זה זמין היום מאחורי דגל.

עדכון : קבוצות הכרטיסיות יהפכו יציבות ותופעלו כברירת מחדל עם שחרורו של Chrome 83 ב -19 במאי 2020. גוגל תאפשר לאט לאט קבוצות כרטיסיות לעוד ועוד אנשים לאורך זמן. לא כולם יקבלו את זה בבת אחת, אבל אתה יכול להשתמש בדגל הניסוי כאן כדי להפעיל אותו אם הוא עדיין לא מופעל בדפדפן Chrome שלך.

כיצד להפעיל קבוצות כרטיסיות בכרום

עדכון : כדי לראות אם קבוצות כרטיסיות כבר מופעלות ב- Chrome, לחץ לחיצה ימנית על כרטיסיית דפדפן וחפש את האפשרות "הוסף לקבוצה חדשה". אם אתה רואה את זה, קבוצות הכרטיסיות מופעלות ואינך צריך להפעיל את הדגל.

כדי להפעיל קבוצות כרטיסיות, פתח כרטיסיית דפדפן Chrome חדשה, הקלד את הדברים הבאים בסרגל הכתובות שלה (סרגל כתובות) ואז לחץ על מקש Enter:

כרום: // דגלים

בסרגל החיפוש בראש העמוד, הקלד "קבוצות כרטיסיות" ובחר "מופעל" מהתפריט הנפתח שליד הדגל.

לחץ על הלחצן "הפעל מחדש כעת" כדי להפעיל מחדש את Chrome ולהחיל את דגל הניסוי שהופעל. הקפד לשמור כל עבודה בכרטיסיות הפתוחות. Chrome יפתח מחדש את כל הכרטיסיות שפתחת, אך טקסט שהוקלד בשדות בדף עלול להיעלם.

אזהרה:  תכונה זו עומדת מאחורי דגל ניסיוני בגרסאות ישנות יותר של Chrome, מה שאומר שמפתחי גוגל עדיין עבדו על זה ולא מובטח שהוא יציב לחלוטין. כמו תכונת שיתוף הלוח של גוגל כרום, היא עשויה להיות מטומטמת. במקור בדקנו תכונה זו ב- Google Chrome 80.

כיצד להשתמש בקבוצות כרטיסיות ב- Chrome

ברגע ש- Chrome יופעל מחדש, בהתחלה לא תבחין בשום דבר אחר. כדי להשתמש בתכונת קיבוץ הכרטיסיות, יהיה עליך לפתוח כמה כרטיסיות כדי להשתמש בה במלואה.

פתח כמה מדפי האינטרנט המועדפים עליך כדי להתחיל לקבץ את הכרטיסיות שלך.

כעת לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כרטיסייה ובחר "הוסף לקבוצה חדשה" מתפריט ההקשר.

עיגול צבעוני יופיע לצד הכרטיסייה, וכאשר תלחץ על הכרטיסייה או על המעגל, תפריט קבוצת הכרטיסיות יופיע. זה המקום שבו אתה יכול לתת שם לקבוצה, לשנות את קידוד הצבעים, להוסיף כרטיסייה חדשה לקבוצה, לבטל קבוצה של כל הכרטיסיות בקבוצה או לסגור את כל הכרטיסיות שנמצאות בקבוצה.

כשאתה נותן לקבוצה שם, המעגל נעלם ומוחלף בתווית שנתת לה.

כדי להעניק לקבוצות הכרטיסיות שלך יותר אישיות, אתה יכול לבחור אחד משמונת הצבעים הזמינים. זה גם עוזר קצת להבחין בין קבוצות אם אתה לא רוצה לתת להן שם.

כדי להוסיף דף כרטיסייה חדשה בתוך קבוצה קיימת, לחץ על "כרטיסייה חדשה בקבוצה", והיא תופיע לצד כל מה שקיים בקבוצה.

כדי להוסיף כרטיסיות לקבוצה קיימת כבר, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כרטיסייה, לחץ על "הוסף לקבוצה קיימת", ואז בחר את הקבוצה שאליה תרצה להוסיף אותה.

לחלופין, גרור כרטיסייה לקבוצת הכרטיסיות הקיימת עד שהצבע עוטף אותה ושחרר אותה. כעת הכרטיסייה תהיה חלק מהקיבוץ.

אם אינך אוהב את סדר ארגון הקבוצות, קל מספיק לארגן אותן מחדש. גרור את התווית / העיגול הצבעוני סביב סרגל הכרטיסיות עד שאתה מרוצה ממיקומו.

אם אינך רוצה עוד כרטיסייה ספציפית בקבוצה, תוכל להסיר אותה. לחץ לחיצה ימנית על הכרטיסייה ובחר "הסר מהקבוצה". ניתן גם לגרור את הכרטיסייה מהקבוצה ולמקם אותה בקטע ריק.

אך אם ברצונך לפרק את הקבוצה לחלוטין, תוכל לבטל קבוצה מהירה באותה מהירות כמו שיצרת אותה. לחץ על שם הקבוצה ואז לחץ על "בטל קבוצה".

אם סיימת עם כל מה שנמצא בתוך הקבוצה, תוכל לסגור את כל הלשוניות בבת אחת, להרוס את הקבוצה ואת כל מה שיש בה. לחץ על שם הקבוצה המיועד ולאחר מכן לחץ על "סגור קבוצה" בתפריט.

למרות שבתכונת קיבוץ הכרטיסיות של Chrome חסרים כמה דברים - כמו היכולת למזג קבוצות - דגל קבוצות הכרטיסיות הוא דרך נהדרת לארגן, לקבץ ולתייג את כל הכרטיסיות שפתחת בדפדפן שלך.

קשורים: דגלי Chrome הטובים ביותר שניתן לאפשר גלישה טובה יותר