5 סיבות להתקין ROM מותאם אישית של Android (ולמה אולי לא תרצו)

אנדרואיד הוא קוד פתוח, כך שמפתחים יכולים לקחת את הקוד שלו, להוסיף תכונות ולבנות תמונות מערכת הפעלה משלהם לטלפונים וטאבלטים של Android. הרבה גיקים של אנדרואיד מתקינים ROM כאלה בהתאמה אישית - אבל למה?

"ROM" מייצג "זיכרון לקריאה בלבד". ROM מותאם אישית מחליף את מערכת ההפעלה אנדרואיד של המכשיר - המאוחסנת בדרך כלל בזיכרון לקריאה בלבד - עם גרסה חדשה של מערכת ההפעלה אנדרואיד. מכשירי ROM מותאמים אישית שונים מרכישת גישה לשורש.

קבל את הגרסה האחרונה של Android

זו ללא ספק הסיבה הפופולרית ביותר להתקנת ROM מותאם אישית. יצרנים רבים לעולם לא מעדכנים את הטלפונים והטאבלטים הישנים יותר של Android, או שעדכונים עשויים לארוך חודשים עד לטלפונים הודות לעיכובים של ספקים ויצרנים. אם יש לך מכשיר ישן יותר שאינו מקבל עדכונים ואתה רוצה להריץ את הגרסה האחרונה של Android, ROM מותאם אישית הוא רק הכרטיס. CyanogenMod הוא ה- ROM הפופולרי ביותר למטרה זו - יש לו שינויים משלו, אך מערכת הבסיס דומה לגרסת המניות של Android שיצרה גוגל. הודות ל- CyanogenMod ול- ROM מותאם אישית אחר, מכשירים ישנים רבים שלעולם לא יעודכנו רשמית יוכלו להריץ את הגרסה האחרונה של Android.

אם המכשיר שלך עדיין מקבל עדכונים בזמן - במיוחד אם מדובר במכשיר Nexus שגוגל מעדכנת באופן קבוע - ROMs מותאמים אישית לא יהיו כמעט משכנעים.

קשורים: מדוע טלפון האנדרואיד שלך לא מקבל עדכוני מערכת הפעלה ומה אתה יכול לעשות בקשר לזה

החלף את יצרן העור בגרסת מלאי של אנדרואיד

קשורים: מדוע אנדרואיד גיקים קונים מכשירי Nexus

יצרנים כמו סמסונג ו- HTC "עורים" את הגרסאות שלהם לאנדרואיד, ומחליפים את המראה הנקי שיצרה גוגל במראה משלהם שלעתים קרובות יותר עמוס ופחות מגובש. אנשים רבים לא אוהבים את זה אך עדיין רוצים להשתמש בטלפון דגל כמו Samsung Galaxy S4 או HTC One.

אתה לא יכול רק לעבור מעור היצרן למראה אנדרואיד מלאי - בטח, אתה יכול להחליף את המשגר ​​מבלי להתקין ROM מותאם אישית ואפילו ללא השתרשות, אבל אין מחיקה של כל ההתאמות האישיות המפוקפקות שהיצרן ביצע למערכת ההפעלה. כדי לקבל את מראה אנדרואיד המלאי ולהחליף את כל ההתאמות האישיות של היצרן במערכת אנדרואיד הנקייה, יהיה עליך להתקין ROM מותאם אישית.

אם לא אכפת לך מהעור של המכשיר שלך או שאתה משתמש במכשיר Nexus שכבר מגיע עם מערכת אנדרואיד מלאי, אין שום סיבה לעשות זאת.

בטל את Bloatware

קשורים: כיצד ספקים ויצרנים מחמירים את תוכנת טלפון ה- Android שלך

כשאתה רוכש טלפון ממוביל, הוא לרוב ארוז בתוכנות נפח. אפליקציות NASCAR, אפליקציות טלוויזיה, אפליקציית אנשי קשר המאחסנת את אנשי הקשר שלך בשרתי הספק שלך במקום בטלפון שלך - אפליקציות אלה יכולות להעמיס על המערכת שלך ולבזבז שטח דיסק. היצרנים אפילו מוסיפים תוכנה משלהם לפני שהספק מגיע אליה, כך שיש לך שתי חברות שכל אחת מהן מוסיפה את תוכנת bloat משלה לטלפון שלך לפני שהיא מגיעה אליך.

אם ברצונך למחוק אפליקציות אלה מהדיסק שלך, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להתקין ROM מותאם אישית. אתה יכול להשבית את האפליקציות ללא השתרשות, אך פעולה זו לא תפנה את שטח הדיסק שהם צורכים.

הוסף תכונות נוספות ושינויים במערכת

מכשירי ROM מותאמים אישית מציעים תכונות שלא נמצאו במלאי אנדרואיד ואפשרויות עיבוד רבות שלא תוכלו להשיג במקום אחר. לדוגמה, ROM מותאם אישית עשוי לאפשר לך:

  • התקן עורות כדי להתאים אישית את מראה מערכת ההפעלה של Android שלך.
  • התאם אישית את תפריט ההגדרות המהירות ש- Android כולל כדי להוסיף קיצורי דרך להגדרות הנפוצות ביותר שלך.
  • הפעל אפליקציות במצב טאבלט בטלפון, באמצעות ממשק טאבלט מלא יותר עבור אפליקציות מסוימות.
  • קל לחרוג בקלות את המכשיר שלך כדי לגרום לו לרוץ מהר יותר או להעביר אותו לאחור כדי לגרום לו לרוץ לאט יותר תוך כדי סחיטת חיי סוללה נוספים.
  • השבת את אזהרת עוצמת הקול שאנדרואיד מציגה ללא הרף כאשר אתה מגדיל את עוצמת הקול של המערכת בזמן שאוזניות מחוברות לחשמל.
  • הסתר את סרגל הניווט התחתון (כפתורי המסך) כדי להשיג יותר נדל"ן במסך.
  • הפעל בקלות גישה לשורש על ידי החלפת הגדרת מערכת.

ROM מותאם אישית מציעים תכונות רבות אחרות - זו רק תמונת מצב של מה שאתה יכול לעשות עם גישה ברמה נמוכה שכזו.

קשורים: תשכח מ- ROMs מהבהבים: השתמש במסגרת Xposed כדי לצבוט את אנדרואיד שלך

חלק מהשינויים הללו עשויים להיות אפשריים במכשיר אנדרואיד טיפוסי עם פתרון כמו ה- Xposed Framework, המאפשר התאמות דמויי ROM מותאמות אישית עם גישה לשורש בלבד. עם זאת, ROMs בהתאמה אישית נמצאים בהמשך הפיתוח וכוללים תכונות אלה בחבילה אחת.

הגדר את הרשאות האפליקציה

מכשירי ROM מותאמים אישית כוללים לרוב דרך לנהל הרשאות אפליקציות ל- Android, כך שתוכל למנוע מפייסבוק לעקוב אחר מיקום ה- GPS שלך ולשחק במשחקי Android מבלי למסור להם את מספר הטלפון שלך ומידע זהות אחר. תכונה זו הופיעה באנדרואיד 4.3 כחלונית הגדרות מוסתרת, כך שנותר רק לקוות שהיא תופיע בגרסה רשמית של אנדרואיד.

סיבות לא להתקין ROM אנדרואיד מותאם אישית

ROMs מותאמים אישית אינם מושלמים ויכולים להיות חסרונות - תלוי ב- ROM, במכשיר שלך ובאיזו מידה ה- ROM תומך בו. אתה עלול להיתקל ב:

  • בעיות חיי סוללה : ייתכן שה- ROM המותאם אישית אינו מותאם במיוחד למכשיר שלך ועשוי לנקז את הסוללה מהר יותר מה- ROM הרשמי של המכשיר.
  • בעיות חומרה : ייתכן ש- ROM מותאם אישית לא תומך כראוי בכל פיסת חומרה בטלפון שלך, כך שאתה עלול להיתקל בבאגים, בחומרה שאינה מתפקדת או רק בבעיות אחרות. לדוגמא, ייתכן שמצלמת המכשיר לא תצלם תמונות בדיוק כפי שהיא עשתה על ה- ROM הרשמי שלה.
  • באגים : ה- ROM המותאם אישית לא נבדק על ידי היצרן והספק שלך, ולכן אתה עלול להיתקל בבאגים אחרים הספציפיים למכשיר שלך ול- ROM. אתה יכול גם לחוות חוסר יציבות במערכת, כאשר יישומים נסגרים בכוח והטלפון מפעיל מחדש את עצמו באופן אקראי.

גם מכשירי ROM מותאמים אישית הם יותר עבודה מאשר רק רכישת מכשיר ותומך ומתעדכן רשמית על ידי החברה שרכשתם אותה. זו הסיבה שגיקים רבים באנדרואיד קונים מכשירי Nexus, שמקבלים עדכונים בזמן ישירות מגוגל. CyanogenMod מנסה לשנות זאת על ידי הצעת תהליך התקנה קל יותר באמצעות אפליקציית CyanogenMod בגוגל פליי.

קשורים: כיצד להבהב ROM חדש לטלפון האנדרואיד שלך

אם אתה מחפש ROM מותאם אישית ולא יודע מאיפה להתחיל, בדוק באתר של CyanogenMod ובדוק אם הוא תומך במכשיר שלך. אתה יכול גם לבדוק את פורום XDA Developers עבור מכשיר ה- Android שלך ולמצוא ROM מותאם אישית שפותח במיוחד עבור המכשיר שלך, אשר יכול להועיל אם יש לך מכשיר פחות נפוץ. הקפד למצוא ROM שנראה יציב ותומך היטב אם אתה עובר בדרך זו.

קרדיט תמונה: ג'ון פינגאס בפליקר, יוהאן לרסון בפליקר