כיצד לבחור אם מקשי הפונקציה שלך הם מקשי F1-F12 או מקשים מיוחדים

במקלדות מודרניות למחשבים ניידים ושולחן עבודה יש ​​סט מקשים רב-תכליתי בשורת "הפונקציה". מקשים אלה יכולים לבצע פעולות מיוחדות הקשורות לעוצמת השמע, ההפעלה ותכונות החומרה. הם יכולים לתפקד גם כמפתחות F1-F12 הקלאסיים - אך לא באותו זמן.

מקשים אלה יבצעו לרוב פעולות מיוחדות כברירת מחדל, אך ייתכן שתרצה להשתמש בהם כמקשי F רגילים - למשל למשחקי מחשב. במקום להחזיק את מקש Fn לחוץ בכל פעם שאתה לוחץ על מקש, אתה יכול לבחור מה הם עושים כברירת מחדל.

החלף את נעילת Fn

לעתים קרובות ניתן להחליף את זה עם מקש "Fn Lock", שמתפקד כמו מקש Caps Lock. הפעל את הנעילה Fn והמפתחות יתפקדו כאילו אתה מחזיק את מקש Fn כל הזמן, בדיוק כמו שמקש Caps Lock גורם למקשי האות שלך לתפקד כאילו אתה מחזיק את מקש Shift כל הזמן לחוץ.

תלוי במקלדת שלך, ייתכן שיהיה לך מקש ייעודי "Fn Lock". אם לא, ייתכן שיהיה עליך ללחוץ על מקש Fn ואז ללחוץ על מקש "Fn Lock" כדי להפעיל אותו. לדוגמה, במקלדת למטה, מקש Fn Lock מופיע כפעולה משנית על מקש Esc. כדי לאפשר זאת, נחזיק את Fn ונלחץ על מקש Esc. כדי להשבית אותו, נחזיק את Fn ונלחץ שוב על Esc. זה מתפקד כמתג בדיוק כמו שעושה Caps Lock.

מקלדות מסוימות עשויות להשתמש בשילובים אחרים עבור Fn Lock. לדוגמה, במקלדות Surface של מיקרוסופט תוכלו להחליף את Fn Lock על ידי לחיצה על מקש Fn ולחיצה על Caps Lock.

שנה אפשרות בהגדרות ה- BIOS או ה- UEFI

למחשבים ניידים רבים המגיעים עם מקלדות מובנות יש לרוב אפשרות לכך במסך ההתקנה של ה- BIOS או ה- UEFI. אתחל את המחשב ולחץ על כל מקש שהוא יבקש ממך ללחוץ עליו בעת אתחולו כדי לגשת למסך זה - לעתים קרובות F2, מחק או F10 - או השתמש בשיטה החדשה כדי לגשת לקושחת UEFI ב- Windows 8 ו- 10. אם אינך בטוח כיצד לגשת למסך זה, לבצע חיפוש באינטרנט אחר דגם המחשב האישי שברשותך ו"גשת ל- BIOS "או" גש ל- UEFI ". אתה יכול גם להסתכל במדריך של המחשב האישי. (אם בנית מחשב משלך, עיין במדריך של לוח האם.)

חפש אפשרות השולטת בתכונה זו ותוכל לשנות אותה. לדוגמה, מצאנו אפשרות זו תחת מתקדם> התנהגות מקשי פונקציות במחשב נייד מודרני אחד של Dell.

שנה את האפשרות בלוח הבקרה

ייתכן שתראה אפשרות זו במקומות שונים ברחבי Windows. לדוגמה, אם אתה משתמש ב- Windows בתצורה של Boot Camp ב- Mac, אתה יכול לפתוח את לוח התצורה של Boot Camp ממגש המערכת שלך ותמצא אפשרות זו בשם "השתמש בכל המקשים F1, F2 וכו 'כסטנדרט מקשי פונקציה ”בכרטיסיית המקלדת.

ב- Mac OS X ניתן למצוא אפשרות זו בחלון העדפות המערכת. לחץ על תפריט Apple ובחר "העדפות מערכת" כדי לפתוח אותו, לחץ על סמל "מקלדת" ואז לחץ על האפשרות "השתמש בכל מקשי F1, F2 וכו 'כמקשי פונקציה סטנדרטיים".

דל מכניסה אפשרות זו למרכז הניידות של Windows, וייתכן שגם יצרני מחשבים אחרים עשויים לעשות זאת. כדי לגשת אליו ב- Windows 10 או 8.1, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על לחצן התחל ובחר "מרכז הניידות". ב- Windows 7, לחץ על מקש Windows + X. תראה את האפשרות תחת "התנהגות מקש Fn".

אפשרות זו עשויה להיות זמינה גם בכלי תצורת הגדרות המקלדת המותקן על ידי יצרן המחשב שלך. ייתכן שתמצא אותו במגש המערכת שלך או בתפריט התחל, והוא עשוי להציע אפשרות דומה לשליטה בזה. זה לא סטנדרטי.

באופן כללי, לעתים קרובות תוכל לשנות הגדרה זו ישירות על המקלדת עצמה באמצעות מקש Fn Lock או קיצור דרך מוסתר של Fn Lock. במחשבים ניידים רבים, הוא זמין כאופציה במסך הגדרות ה- BIOS או ה- UEFI אליו אתה יכול לגשת במהלך האתחול. אם כל השאר נכשל, חפר בלוחות תצורת המקלדת שלך במערכת ההפעלה עצמה.

אם אתה עדיין לא מוצא את האפשרות, בצע חיפוש באינטרנט עבור יצרן המחשב הנייד או המקלדת שלך ו"נעילת fn "או משהו דומה. המידע שתמצא באינטרנט עשוי לכוון אותך לכיוון הנכון.