כיצד להתקין את מערכת ההפעלה של Chrome מכונן USB ולהפעיל אותה בכל מחשב

גוגל תומכת באופן רשמי רק בהפעלת מערכת ההפעלה של Chrome במכשירי Chromebook, אך אל תתנו לזה לעצור אתכם. באפשרותך לשים את גרסת הקוד הפתוח של מערכת ההפעלה של Chrome בכונן USB ולאתחל אותה בכל מחשב מבלי להתקין אותה, בדיוק כמו שתפעיל הפצה של לינוקס מכונן USB.

אם אתה רק רוצה לבדוק את מערכת ההפעלה של Chrome, הפתרון הטוב ביותר שלך הוא להריץ אותה במכונה וירטואלית. זה מבטיח שלא תתקל בבעיות הקשורות לחומרה. אבל שיטה זו מאפשרת לך לקחת את התקנת מערכת ההפעלה של Chrome לאן שאתה הולך ולהשתמש בה במחשבים אחרים, וזה די מסודר.

מה שאתה צריך לדעת

קשורים: מחשבי ה- Chromebook הטובים ביותר שאתה יכול לקנות, מהדורת 2017

גוגל אינה מציעה רשמית את מערכת ההפעלה של Chrome בשום דבר מלבד מחשבי Chromebook. עם זאת, כמו Chrome, מערכת ההפעלה של Chrome מבוססת על פרויקט קוד פתוח בשם Chromium OS.

חברה בשם Neverware לוקחת קוד קוד פתוח זה ויוצרת מוצר בשם Neverware CloudReady. זה בעצם רק מערכת הפעלה של Chromium ועוד כמה תכונות ניהול נוספות, ו- Neverware מוכרת את זה לבתי ספר ועסקים שרוצים להפעיל את מערכת ההפעלה של Chrome על החומרה הקיימת שלהם. עם זאת, Neverware מציעה גם גרסה ביתית של CloudReady בחינם. זו בעצם רק גרסת הקוד הפתוח של מערכת ההפעלה של Chrome עם תמיכה נוספת בחומרה ויכולת לרוץ כמעט על כל מחשב, ולא רק על מחשבי Chromebook.

כמה תכונות נוספות, כמו תמיכה באפליקציות Android, אינן זמינות ב- Chromium OS. אתה עלול להיתקל גם בבעיות באתרים המשתמשים בתכונות מולטימדיה או DRM מסוימות. זו לא ממש אותה חוויה שתקבל ב- Chromebook.

Neverware מציעה רשימה של מכשירים הנתמכים רשמית שהוסמכו להפעלה עם CloudReady. לא משנה אם המחשב שלך לא מופיע ברשימה זו - יש סיכוי טוב שהוא גם יעבוד בסדר.

כיצד לשים Neverware CloudReady בכונן USB

תזדקק לכונן USB בגודל 8GB או 16GB בגודל זה. זה לא יכול להיות גדול יותר או קטן יותר, על פי Neverware.

הורד את מהדורת הבית החינמית של CloudReady מהאתר של Neverware. גרסת 64 סיביות אמורה לעבוד ברוב המחשבים, אם כי מחשבים ישנים בהרבה יתמכו רק בגירסת 32 סיביות. אם אינך בטוח באיזה שימוש, פשוט עבור עם מהדורת 64 סיביות.

חלץ את קובץ ה- bin שהורד מקובץ ה- zip. ב- Windows, אתה יכול פשוט ללחוץ פעמיים על קובץ ה- zip כדי לפתוח אותו, ואז לגרור ולשחרר את קובץ ה- bin בתוכו לתיקיה אחרת.

לאחר מכן, התקן את כלי השחזור של Chromebook ב- Chrome במחשב Windows, Mac או Chromebook אליו יש לך גישה. כלי רשמי זה המסופק על ידי Google ייצור את כונן ה- USB הניתן לאתחול.

הפעל את אפליקציית השירות לשחזור Chromebook לאחר התקנתו. זה יופיע בתפריט התחל שלך  chrome://apps ובדף ב- Chrome.

לחץ על סמל גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה של חלון השירות לשחזור Chromebook ובחר "השתמש בתמונה מקומית".

נווט אל קובץ ה- CloudReady .bin שהורדת וחילצת זה עתה.

כשתתבקש, הכנס למחשב את כונן ה- USB שבחרת להשתמש בו ובחר אותו בתיבה שמופיעה.

אזהרה : תוכן כונן ה- USB יימחק. ודא שגיבית קודם כל קבצים חשובים.

לחץ דרך כלי השירות ולחץ על "צור עכשיו" כדי ליצור את כונן ה- USB הניתן לאתחול. כשתסיים, תראה הודעה שאומרת שמדיה לשחזור שלך מוכנה. משמעות הדבר היא שכונן ה- USB ה- CloudReady הניתן לאתחול מוכן לשימוש כעת.

ניתן להשתמש בכונן ה- USB המתקבל בכל מחשב, כך שתוכל לקחת אותו איתך ולאתחל אותו בכל מקום שתרצה.

כיצד לאתחל את כונן ה- USB שלך ולהשתמש במערכת ההפעלה של Chrome

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

כעת אתה יכול לאתחל מכונן ה- USB כמו שאתה מבצע אתחול מכל התקנים נשלפים אחרים. בתרחיש פשוט, ייתכן שיהיה עליך רק להכניס את כונן ה- USB למחשב, להפעיל מחדש את המחשב והוא יאתחל מכונן ה- USB. בתרחישים אחרים, ייתכן שיהיה עליך לשנות את סדר האתחול שלך או להשתמש בתפריט אתחול כדי לבחור את כונן ה- USB. במחשבים חדשים יותר שמגיעים עם מאתחל מאובטח, יתכן שתצטרך להשבית את האתחול המאובטח כדי לאתחל את Neverware CloudReady.

כאשר הוא יופעל, תראה את מסך הפתיחה הרגיל של מערכת ההפעלה של Chrome ממותג עם לוגו "CloudReady". בחר את השפה והרשת שלך כדי להמשיך.

לאחר שתעשה זאת, יוצג בפניך מסך הכניסה של מערכת ההפעלה של Chrome שבו תוכל להיכנס עם חשבון Google, ותקבל גישה לשולחן העבודה של מערכת ההפעלה של Chrome לאחר מכן. אל תהסס להשתמש בכל מה שאתה אוהב, כשתסיים, פשוט סגור את המחשב ומשוך את כונן ה- USB.

שים לב שבעוד שתקבל עדכונים ל- Neverware CloudReady אם תתקין אותו במחשב שלך, מערכת ההפעלה לא תעדכן את עצמה אם תתקין אותו בכונן USB. אם ברצונך לעדכן את כונן ה- USB של Neverware CloudReady לגירסה עם קוד ה- Chromium OS העדכני ביותר, יהיה עליך לחזור על התהליך הנ"ל, להוריד את התמונה האחרונה מאתר Neverware ולהשתמש בכלי השחזור של Chromebook כדי להעתיק אותה. לכונן ה- USB שלך.

אם אתה באמת רוצה להתקין את Neverware CloudReady במחשב שלך במקום להשתמש בו בסביבת USB חיה, לחץ על המגש בפינה השמאלית התחתונה של המסך ובחר "התקן CloudReady". עם זאת, הדבר נחוץ רק אם ברצונך להתקין את מערכת ההפעלה במחשב שלך - תוכל להשתמש ב- CloudReady כל מה שתרצה מכונן ה- USB.

עיין במדריך ההתקנה הרשמי של Neverware CloudReady למידע מפורט יותר אם אתה זקוק לו.