מה שאתה צריך לדעת על שדרוג החומרה של המחשב הנייד שלך

מחשבים ניידים אינם קלים לשדרוג כמו מחשבים שולחניים. למעשה, מחשבים ניידים חדשים יותר נעשים קשים יותר לשדרוג - אך עדיין ייתכן שתוכלו לשדרג את המחשב הנייד שלכם עם יותר זיכרון RAM או כונן מצב מוצק.

זה בדרך כלל רעיון רע לקנות מחשב נייד עם תוכניות לשדרג אותו מאוחר יותר. קנו את החומרה הדרושה לכם בכדי להימנע מכאבי ראש בהמשך. ניתן לשדרג כמה מחשבים ניידים די בקלות, אך עשה את המחקר שלך כאן.

מחשבים שולחניים לעומת מחשבים ניידים

קשורים: אל תפחד: לבנות את המחשב שלך קל יותר ממה שאתה חושב

כאשר אתה בונה מחשב שולחני בעצמך, מקרה טיפוסי יגיע עם הרבה מקום בפנים. אתה יכול לפתוח אותו על ידי סיבוב כמה ברגים ולקבל גישה נוחה לכל החומרה שבמארז. רכיבים שאתה מתקין אינם קבועים, אך ניתן להסירם ולהחליפם מאוחר יותר. גם אם אתה קונה מחשב שולחני שנבנה מראש, לוח האם שלו עשוי להגיע עם חריצי RAM ריקים וחריצי PCI Express ריקים כדי שתוכל להתקין יותר זיכרון RAM וכרטיסי הרחבה. יצרנים מסוימים עשויים לנסות להקשות על שדרוג המחשבים השולחניים שנבנו מראש, אך אפילו מחשבים אלה אינם קשים לשדרוג כמו המחשב הנייד הממוצע.

מחשבים ניידים שונים. אתה לא בונה מחשב נייד משלך - במקום זאת אתה קונה מחשב נייד שנבנה מראש מיצרן. הם בונים מארז (מארז) מותאם אישית למחשב הנייד ובוחרים רכיבים שיתאימו למארז הזה. מכשירי Intel Ultrabook ו- Apple MacBook המודרניים נהיים דקים וקלילים יותר ויותר, והם לא נועדו לשדרוג המשתמש.

חסמים לשדרוג מחשב נייד

קשורים: האם עליך לקנות אחריות מורחבת?

הנה מה שמונע ממך לעיתים קרובות לשדרג מחשב נייד:

  • עיצוב : מחשבים ניידים רבים פשוט אינם מיועדים לפתיחה. קחו למשל את ה- Surface Pro 2 של מיקרוסופט - עליכם להשתמש במייבש מכה כדי להמיס את הדבק סביב התצוגה ולפתוח אותו. ברגע שנכנסים פנימה, תמצאו בלגן של רכיבים הדוקים היטב - הסוללה דבוקת גם למארז, כך שלא תוכלו להחליף זאת בקלות. ניתן לפתוח את ה- MacBooks של אפל באמצעות מברג (תיאורטית - הם משתמשים בברגים קנייניים), אך תוכלו למצוא בלגן הדוק של רכיבים עם הסוללה מודבקת גם כן.
  • פתיחתו : גם אם ניתן לפתוח את המחשב הנייד, ייתכן שלא תהיה חוויה נעימה. למחשבים ניידים רכיבים רבים ארוזים היטב, כך שתצטרך להסיר רכיבים רבים אחרים מהמחשב הנייד שלך לפני שירות ברכיב ספציפי. לדוגמא, Surface Pro 2 של מיקרוסופט מכיל למעלה מ -90 ברגים!
  • מולחמים על רכיבים : מכשירים מסוימים מגיעים עם רכיבים מולחמים. לדוגמא, MacBooks מגיעים עם המעבד, ה- GPU וה- RAM מולחמים על לוח הלוגיקה שלהם (או על לוח האם, כפי שמשתמשי המחשב מכנים זאת). אתה לא יכול פשוט להסיר אף אחד מהרכיבים הללו ולהתקין אחד חדש. (הלחמה היא תהליך החלת חומר מתכת מותך בחום גבוה על שני אובייקטים. המתכת מתקררת ושני האובייקטים - זיכרון RAM ולוח אם, במקרה זה - מתחברים יחד על ידי המתכת. במילים אחרות, אתה לא יכול פשוט הסר רכיב מכיוון שהוא התמזג עם לוח האם שלך.)
  • אחריות : גם אם תוכלו לפתוח את המחשב הנייד ולהחליף חלק מהרכיבים, רוב יצרני המחשבים הניידים טוענים שהדבר יבטל את האחריות שלכם. אם ניתן לפתוח את המחשב הנייד שלך בקלות, ייתכן שתצטרך להסיר מדבקה לביטול אחריות כדי להיכנס פנימה. היצרן עשוי לחפש ראיות שהתעסקת במחשב הנייד שלך אם אי פעם תשלח אותו בחזרה. הם ירצו לדחות את תביעת האחריות שלך אם הם ימצאו ראיות שיכולות לגרום לבעיה. בתיאוריה, היצרן צריך לכבד את האחריות בין אם פתחת את המחשב הנייד ובין אם לא הבעיה היא באשמתך. אבל יצרני מחשבים רבים מספקים שירות לקוחות גרוע לשמצה, אז בהצלחה להתווכח על הנקודה הזו איתם!

שדרוגים נפוצים שיכולים לעבוד

קשורים: מהו כונן Solid State (SSD), והאם אני צריך כזה?

ניתן לשדרג מחשבים ניידים רבים בכמה דרכים נפוצות. שדרוגים אלה יהיו הקלים ביותר במחשבים ניידים ישנים יותר, שהם בתפזורת ולעתים קרובות ידידותיים יותר לשדרוג.

  • התקן יותר זיכרון RAM : אם בלוח האם של המחשב הנייד שלך יש חריצי RAM זמינים, ייתכן שיהיה קל לקנות עוד זיכרון RAM ולהכניס אותו פנימה. אם חריצי ה- RAM של המחשב הנייד שלך מלאים, יתכן שניתן יהיה להסיר את מקלות ה- RAM הנוכחיים ולהתקין חדש מקלות זיכרון RAM עם קיבולת רבה יותר. מחשבים ניידים מסוימים (מחשבים ניידים ישנים יותר, בדרך כלל גדולים יותר) הגיעו למעשה עם לוח זיכרון מיוחד הממוקם בתחתית המחשב הנייד, שאותו תוכל לפתוח בקלות כדי לגשת לחריצי ה- RAM בלוח האם שלך. הקפד לקנות את סוג ה- RAM הנכון עבור המחשב הנייד שלך אם אתה עובר מסלול זה.
  • שדרג ל- SSD : אם יש לך מחשב נייד שמגיע עם כונן קשיח מכני איטי יותר, ייתכן שתוכל לשדרג אותו לכונן מצב מוצק מהיר יחסית בקלות. תהליך זה יכלול פתיחה של המחשב הנייד, הסרת הכונן הקשיח הנוכחי והתקנת כונן ה- Solid State במקומו. יהיה עליך ליצור תחילה עותק של כונן מערכת ההפעלה שלך או להתקין מחדש את Windows לאחר מכן. בחלק מהמחשבים הניידים הגדולים יש מספר מפרצי כונן קשיח, אך אל תסמוך על כך.
  • החלף כונן אופטי בכונן SSD : אם ברצונך לשמור על הכונן הפנימי של המחשב הנייד ולהתקין כונן Solid State, ייתכן שתוכל להחליף את הכונן האופטי (CD, DVD או Blu-ray) של המחשב הנייד בכונן Solid State. נהיגה. תזדקק למארז המתאים המאפשר לכונן ה- SSD להשתלב במפרץ הכונן האופטי.

ניתן לשדרג מעבד ו- GPU בחלק מהמחשבים הניידים, אך אלה יהיו קשים יותר. יהיה עליך להקפיד במיוחד לקנות רכיבים תואמים שיתאימו למחשב הנייד שלך ויתמכו ב- BIOS שלו. מעבדים ו- GPU שונים מייצרים כמויות שונות של חום, כך שהרכיבים החדשים שלכם עשויים לייצר יותר מדי חום עבור המאווררים ופתרונות הקירור שהגיעו עם המחשב הנייד שלכם לטיפול. כל אלה בעיות שתצטרך לחשוב עליהן.

תעשה את המחקר שלך

אז, האם אתה יכול לשדרג את זיכרון ה- RAM של המחשב הנייד שלך או להתקין כונן מצב מוצק מהיר? תעשה את המחקר שלך! התבונן באינטרנט כדי לראות אם דגם המחשב הנייד שלך ניתן לשדרוג בקלות ואם אנשים אחרים שדרגו את רכיביו בהצלחה. בדוק בדיוק באיזה סוג זיכרון RAM, כונן מצב מוצק או רכיבים אחרים התומכים במחשב הנייד שלך.

חלק מיצרני המחשבים הניידים מספקים מדריכי שירות שיעבירו אותך בתהליך פתיחת המחשב הנייד והסרת רכיבים שונים. חפש אם המחשב הנייד שלך כולל מדריך שירות רשמי שתוכל להשתמש בו. אם לא, ייתכן שתמצא מדריך לא רשמי לפתיחת המחשב הנייד ולהתקנת רכיבים שנכתבו על ידי משתמש אחר.

הקפד לבדוק את התהליך מבעוד מועד ולבדוק אם תרגיש בנוח לעקוב אחר ההוראות. יש שדרוגים שיהיו הרבה יותר קשים מאחרים.

אתה לא צריך לקנות מחשב נייד עם תוכניות לשדרוג זה. רעיונות כמו, "ובכן, זיכרון ה- RAM מעט בצד הנמוך, אך תמיד אוכל להוסיף עוד מאוחר יותר," או, "אני אתקין כונן מצב מוצק כדי להאיץ אותו", לא ניתן לקבל כמובן מאליו כמו הם יכולים עם מחשב שולחני. עשה את המחקר שלך מבעוד מועד כדי לראות אם זה בכלל אפשרי. גם אם יתאפשר מאוחר יותר, כדאי לחפש מחשב נייד עם כמות ה- RAM הרצויה או כונן מצב מוצק טוב ולקנות זאת במקום זאת, מכיוון שזה יחסוך לך כאב ראש מאוחר יותר.

מחשבים ניידים רבים עדיין ניתנים לשדרוג, אך אנו מתקדמים לעבר עתיד בו רוב המחשבים לא יהיו ניתנים לשירות המשתמשים.

קרדיט תמונה: ריי ויצנברג בפליקר, אמברה גלסי בפליקר, כריסטוף באואר בפליקר, מארק סקיפר בפליקר, ג'ואל דואק בפליקר