כיצד למלא אוטומטית נתונים רציפים ל- Excel בעזרת ידית המילוי

ידית המילוי ב- Excel מאפשרת לך למלא אוטומטית רשימת נתונים (מספרים או טקסט) בשורה או בעמודה פשוט על ידי גרירת הידית. זה יכול לחסוך לך זמן רב בעת הזנת נתונים עוקבים בגליונות עבודה גדולים ולהפוך אותך לפרודוקטיבי יותר.

במקום להזין מספרים, זמנים או אפילו ימי השבוע באופן ידני שוב ושוב, תוכל להשתמש בתכונות מילוי אוטומטי (ידית המילוי או הפקודה מילוי ברצועת הכלים) כדי למלא תאים אם הנתונים שלך עוקבים אחר תבנית או מבוססים על נתונים בתאים אחרים. אנו נראה לך כיצד למלא סוגים שונים של סדרות נתונים באמצעות תכונות המילוי האוטומטי.

מלא סדרה לינארית לתאים סמוכים

אחת הדרכים להשתמש בידית המילוי היא להזין סדרת נתונים לינארית בשורה או בעמודה של תאים סמוכים. סדרה לינארית מורכבת ממספרים שבהם מתקבל המספר הבא על ידי הוספת "ערך צעד" למספר שלפניו. הדוגמה הפשוטה ביותר לסדרה ליניארית היא 1, 2, 3, 4, 5. אולם, סדרה ליניארית יכולה להיות גם סדרה של מספרים עשרוניים (1.5, 2.5, 3.5 ...), תוך הקטנת מספרים בשניים (100, 98, 96 ...), או אפילו מספרים שליליים (-1, -2, -3). בכל סדרה ליניארית אתה מוסיף (או מפחית) את אותו ערך צעד.

נניח שאנחנו רוצים ליצור עמודה של מספרים רציפים, הגדלת אחד בכל תא. אתה יכול להקליד את המספר הראשון, לחץ על Enter כדי להגיע לשורה הבאה בעמודה ההיא, והזן את המספר הבא וכן הלאה. מייגע מאוד וגוזל זמן, במיוחד עבור כמויות גדולות של נתונים. נחסוך לעצמנו קצת זמן (ושעמום) באמצעות ידית המילוי כדי לאכלס את העמודה בסדרת המספרים הליניארית. לשם כך, הקלד 1 בתא הראשון בעמודה ואז בחר תא זה. שימו לב לריבוע הירוק בפינה השמאלית התחתונה של התא שנבחר? זו ידית המילוי.

כאשר אתה מעביר את העכבר מעל ידית המילוי, הוא הופך לסימן פלוס שחור, כפי שמוצג להלן.

עם סימן הפלוס השחור מעל ידית המילוי, לחץ וגרור את הידית למטה בעמודה (או ממש מעבר לשורה) עד שתגיע למספר התאים שברצונך למלא.

כשתשחרר את לחצן העכבר, תבחין שהערך הועתק לתאים שגררת עליהם את ידית המילוי.

מדוע זה לא מילא את הסדרה הליניארית (1, 2, 3, 4, 5 בדוגמה שלנו)? כברירת מחדל, כאשר אתה מזין מספר אחד ואז משתמש בידית המילוי, המספר הזה מועתק לתאים הסמוכים, ולא מוגבר.

הערה: כדי להעתיק במהירות את תוכן התא מעל התא שנבחר כעת, לחץ על Ctrl + D, או כדי להעתיק את תוכן התא משמאל לתא שנבחר, לחץ על Ctrl + R. שים לב כי העתקת נתונים מתא סמוך מחליפה את כל הנתונים שנמצאים כעת בתא שנבחר.

כדי להחליף את העותקים בסדרה הליניארית, לחץ על הלחצן "אפשרויות מילוי אוטומטי" שמוצג כשתסיים לגרור את ידית המילוי.

האפשרות הראשונה, העתק תאים, היא ברירת המחדל. לכן סיימנו עם חמש 1s ולא הסדרה הליניארית של 1-5. כדי למלא את הסדרה הליניארית, אנו בוחרים באפשרות "מילוי סדרה" מהתפריט הקופץ.

ארבע ה- 1 האחרות מוחלפות ב- 2-5 והסדרה הליניארית שלנו מתמלאת.

עם זאת, תוכל לעשות זאת מבלי שתצטרך לבחור מילוי סדרה מתפריט אפשרויות מילוי אוטומטי. במקום להזין מספר אחד בלבד, הזן את שני המספרים הראשונים בשני התאים הראשונים. לאחר מכן בחר שני תאים אלה וגרור את ידית המילוי עד שבחרת את כל התאים שברצונך למלא.

מכיוון שנתת לו שתי פיסות נתונים, הוא יידע את ערך הצעד שבו ברצונך להשתמש, וימלא את התאים הנותרים בהתאם.

ניתן גם ללחוץ ולגרור את ידית המילוי עם תקין לחצן העכבר במקום שמאלה. אתה עדיין צריך לבחור "מילוי סדרה" מתפריט קופץ, אך תפריט זה מופיע באופן אוטומטי כאשר אתה מפסיק לגרור ולשחרר את לחצן העכבר הימני, כך שזה יכול להיות קיצור דרך שימושי.

מלא סדרה לינארית לתאים סמוכים באמצעות פקודת מילוי

אם אתה מתקשה להשתמש בידית המילוי, או שאתה מעדיף להשתמש בפקודות ברצועת הכלים, אתה יכול להשתמש בפקודה מילוי בכרטיסיית הבית כדי למלא סדרה לתאים סמוכים. פקודת מילוי שימושית גם אם אתה ממלא מספר גדול של תאים, כפי שתראה קצת.

כדי להשתמש בפקודה Fill ברצועה, הזן את הערך הראשון בתא ובחר תא זה ואת כל התאים הסמוכים שברצונך למלא (למטה או למעלה בעמודה או שמאלה או ימינה מעבר לשורה). לאחר מכן לחץ על כפתור "מילוי" במקטע עריכה בכרטיסיית הבית.

בחר "סדרה" מהתפריט הנפתח.

בתיבת הדו-שיח סדרה, בחר אם ברצונך שהסדרה בשורות או בעמודות. בתיבה סוג, בחר "לינארי" לעת עתה. נדון בהמשך באפשרויות הצמיחה והתאריך, והאפשרות מילוי אוטומטי פשוט מעתיקה את הערך לתאים שנבחרו האחרים. הזן את "ערך הצעד", או תוספת עבור הסדרה הליניארית. לדוגמא, אנו מגדילים את המספרים בסדרה שלנו באמצעות 1. לחץ על "אישור".

הסדרה הליניארית ממולאת בתאים שנבחרו.

אם יש לך עמודה או שורה ארוכים שברצונך למלא בסדרה ליניארית, תוכל להשתמש בערך עצור בתיבת הדו-שיח סדרה. לשם כך, הזן את הערך הראשון בתא הראשון שבו ברצונך להשתמש עבור הסדרה בשורה או בעמודה, ולחץ על "מילוי" בכרטיסיה בית שוב. בנוסף לאפשרויות עליהן דנו לעיל, הזן את הערך בתיבה "ערך עצור" הרצוי כערך האחרון בסדרה. לאחר מכן לחץ על "אישור".

בדוגמה הבאה, שמנו 1 בתא הראשון של העמודה הראשונה והמספרים 2 עד 20 יוכנסו אוטומטית ל -19 התאים הבאים.

מלא סדרה לינארית תוך כדי דילוג על שורות

כדי להפוך גליון עבודה מלא לקריא יותר, אנו מדלגים לעיתים על שורות ומכניסים שורות ריקות בין שורות הנתונים. למרות שיש שורות ריקות, אתה עדיין יכול להשתמש בידית המילוי כדי למלא סדרה לינארית בשורות ריקות.

כדי לדלג על שורה בעת מילוי סדרה ליניארית, הזן את המספר הראשון בתא הראשון ואז בחר את אותו תא ותא אחד סמוך אליו (למשל, התא הבא למטה בעמודה).

לאחר מכן גרור את ידית המילוי מטה (או לרוחב) עד שתמלא את מספר התאים הרצוי.

כשתסיים לגרור את ידית המילוי, תראה שהסדרה הליניארית שלך מתמלאת בכל שורה אחרת.

אם ברצונך לדלג על יותר משורה אחת, פשוט בחר בתא המכיל את הערך הראשון ואז בחר את מספר השורות שברצונך לדלג עליה מיד לאחר התא. לאחר מכן גרור את ידית המילוי מעל התאים שברצונך למלא.

אתה יכול גם לדלג על עמודות כשאתה ממלא בין שורות.

מלא נוסחאות לתאים סמוכים

ניתן גם להשתמש בידית המילוי כדי להפיץ נוסחאות לתאים סמוכים. כל שעליך לעשות הוא לבחור את התא המכיל את הנוסחה שברצונך למלא לתאים סמוכים וגרור את ידית המילוי כלפי מטה לתאים בעמודה או לרוחב התאים בשורה שברצונך למלא. הנוסחה מועתקת לתאים האחרים. אם השתמשת בהפניות יחסית לתאים, הם ישתנו בהתאם כדי להתייחס לתאים בשורות (או בעמודות) שלהם.

קשורים: מדוע אתה צריך נוסחאות ופונקציות?

ניתן גם למלא נוסחאות באמצעות הפקודה Fill ברצועה. כל שעליך לעשות הוא לבחור את התא המכיל את הנוסחה ואת התאים שברצונך למלא בנוסחה זו. לאחר מכן לחץ על "מילוי" בחלק העריכה בכרטיסיית הבית ובחר למטה, ימינה, למעלה או שמאלה, תלוי בכיוון שברצונך למלא את התאים.

קשורים: כיצד לחשב באופן ידני רק את גליון העבודה הפעיל ב- Excel

הערה: הנוסחאות המועתקות לא יחושבו מחדש, אלא אם כן מופעלת חישוב חוברת עבודה אוטומטית.

ניתן גם להשתמש במקשי הקיצור Ctrl + D ו- Ctrl + R, כפי שפורט קודם, כדי להעתיק נוסחאות לתאים סמוכים.

מלא סדרה לינארית על ידי לחיצה כפולה על ידית המילוי

באפשרותך למלא במהירות סדרת נתונים ליניארית בעמודה על ידי לחיצה כפולה על ידית המילוי. בעת שימוש בשיטה זו, Excel ממלא רק את התאים בעמודה בהתבסס על העמודה הארוכה ביותר של נתונים בגליון העבודה שלך. עמודה סמוכה בהקשר זה היא כל עמודה ש- Excel פוגש מימין או משמאל לעמודה שממלאת, עד שמגיעים לעמודה ריקה. אם העמודות ישירות משני צידי העמודה שנבחרה ריקות, אינך יכול להשתמש בשיטת לחיצה כפולה כדי למלא את התאים בעמודה. כמו כן, כברירת מחדל, אם לחלק מהתאים בטווח התאים שאתה ממלא כבר יש נתונים, רק התאים הריקים מעל התא הראשון המכיל נתונים מתמלאים. לדוגמה, בתמונה למטה, יש ערך בתא G7 ולכן כאשר אתה לוחץ פעמיים על ידית המילוי בתא G2, הנוסחה מועתקת רק דרך תא G6.

מלא סדרת צמיחה (תבנית גיאומטרית)

עד כה דנו במילוי סדרות ליניאריות, כאשר כל מספר בסדרה מחושב על ידי הוספת ערך הצעד למספר הקודם. בסדרת צמיחה, או בתבנית גיאומטרית, המספר הבא מחושב על ידי הכפלת המספר הקודם בערך הצעד.

ישנן שתי דרכים למלא סדרת צמיחה, על ידי הזנת שני המספרים הראשונים ועל ידי הזנת המספר הראשון וערך הצעד.

שיטה ראשונה: הזן את שני המספרים הראשונים בסדרת הצמיחה

כדי למלא סדרת צמיחה באמצעות שני המספרים הראשונים, הזן את שני המספרים בשני התאים הראשונים של השורה או העמודה שברצונך למלא. לחץ לחיצה ימנית וגרור את ידית המילוי מעל כמה תאים שתרצה למלא. לאחר שתסיים לגרור את ידית המילוי מעל התאים שברצונך למלא, בחר "מגמת צמיחה" מתפריט הקופץ המוצג אוטומטית.

הערה: בשיטה זו עליך להזין שני מספרים. אם לא, אפשרות מגמת הצמיחה תהיה אפורה.

אקסל יודע שערך הצעד הוא 2 משני המספרים שהזנו בשני התאים הראשונים. אז כל מספר עוקב מחושב על ידי הכפלת המספר הקודם ב -2.

מה אם ברצונך להתחיל במספר שאינו 1 בשיטה זו? לדוגמה, אם תרצה להתחיל את הסדרה הנ"ל בשעה 2, היית מזין 2 ו -4 (מכיוון ש -2 × 2 = 4) בשני התאים הראשונים. Excel היה מבין שערך הצעדים הוא 2 וממשיך את סדרת הצמיחה מ -4 ומכפיל כל מספר עוקב ב -2 כדי לקבל את הבא בתור.

שיטה שנייה: הזן את המספר הראשון בסדרת הצמיחה וציין את ערך הצעד

כדי למלא סדרת צמיחה המבוססת על מספר אחד וערך צעד, הזן את המספר הראשון (לא חייב להיות 1) בתא הראשון וגרור את ידית המילוי מעל התאים שברצונך למלא. לאחר מכן בחר "סדרה" מתפריט הקופץ המוצג אוטומטית.

בתיבת הדו-שיח סדרה בחר אם למלא את הסדרה בשורות או בעמודות. תחת סוג בחר: "צמיחה". בתיבה "ערך צעד", הזן את הערך שברצונך להכפיל כל מספר בכדי לקבל את הערך הבא. בדוגמה שלנו, אנו רוצים להכפיל כל מספר ב- 3. לחץ על "אישור".

סדרת הצמיחה ממולאת בתאים שנבחרו, כאשר כל מספר עוקב פי שלושה מהמספר הקודם.

מלא סדרה באמצעות פריטים מובנים

עד כה סקרנו כיצד למלא סדרת מספרים, הן לינארית והן צמיחה. אתה יכול גם למלא סדרות בפריטים כגון תאריכים, ימי שבוע, ימי חול, חודשים או שנים באמצעות ידית המילוי. ל- Excel מספר סדרות מובנות שהיא יכולה למלא באופן אוטומטי.

התמונה הבאה מציגה חלק מהסדרות המובנות ב- Excel המורחבות על פני השורות. הפריטים מודגשים ואדומים הם הערכים הראשוניים שהזנו ושאר הפריטים בכל שורה הם ערכי הסדרה המורחבת. ניתן למלא סדרות מובנות אלה באמצעות ידית המילוי, כפי שתיארנו בעבר לסדרות ליניאריות וצמיחה. כל שעליך לעשות הוא להזין את הערכים הראשוניים ולבחור אותם. לאחר מכן גרור את ידית המילוי מעל התאים הרצויים שברצונך למלא.

מלא סדרת תאריכים באמצעות פקודת מילוי

בעת מילוי סדרת תאריכים, תוכל להשתמש בפקודה מילוי ברצועת הכלים כדי לציין את התוספת לשימוש. הזן את התאריך הראשון בסדרה בתא ובחר תא זה ואת התאים שברצונך למלא. במקטע עריכה בלשונית הבית, לחץ על "מילוי" ואז בחר "סדרה".

בתיבת הדו-שיח סדרה, האפשרות סדרה ב נבחרת באופן אוטומטי כדי להתאים לקבוצת התאים שבחרת. הסוג מוגדר אוטומטית לתאריך. כדי לציין את התוספת לשימוש בעת מילוי הסדרה, בחר ביחידת התאריך (יום, יום שבוע, חודש או שנה). ציין את ערך הצעד. אנו רוצים למלא את הסדרה בכל תאריך של יום חול, ולכן אנו מזינים 1 כערך Step. לחץ על "אישור".

הסדרה מאוכלסת בתאריכים שהם ימי חול בלבד.

מלא סדרה באמצעות פריטים מותאמים אישית

אתה יכול גם למלא סדרה עם פריטים מותאמים אישית משלך. נניח שלחברה יש משרדים בשש ערים שונות ואתה משתמש בשמות ערים אלה לעתים קרובות בגליונות העבודה שלך ב- Excel. אתה יכול להוסיף את רשימת הערים כרשימה מותאמת אישית שתאפשר לך להשתמש בידית המילוי כדי למלא את הסדרה לאחר שתזין את הפריט הראשון. כדי ליצור רשימה מותאמת אישית, לחץ על הכרטיסייה "קובץ".

במסך האחורי של הקלעים, לחץ על "אפשרויות" ברשימת הפריטים משמאל.

לחץ על "מתקדם" ברשימת הפריטים בצד שמאל של תיבת הדו-שיח אפשרויות Excel.

בחלונית הימנית, גלול מטה לחלק הכללי ולחץ על הלחצן "ערוך רשימות מותאמות אישית".

ברגע שאתה נמצא בתיבת הדו-שיח רשימות מותאמות אישית, ישנן שתי דרכים למלא סדרה של פריטים מותאמים אישית. אתה יכול לבסס את הסדרה על רשימה חדשה של פריטים שאתה יוצר ישירות בתיבת הדו-שיח רשימות מותאמות אישית, או על רשימה קיימת שכבר נמצאת בגליון עבודה בחוברת העבודה הנוכחית שלך. אנו נראה לך את שתי השיטות.

שיטה ראשונה: מלא סדרה בהתאמה אישית על סמך רשימת פריטים חדשה

בתיבת הדו-שיח רשימות מותאמות אישית, ודא שנבחרה LIST NEW בתיבה רשימות מותאמות אישית. לחץ בתיבה "ערכי רשימה" והזן את הפריטים ברשימות המותאמות אישית שלך, פריט אחד לשורה. הקפד להזין את הפריטים בסדר שאתה רוצה שימלאו לתאים. לאחר מכן לחץ על "הוסף".

הרשימה המותאמת אישית מתווספת לתיבת הרשימות המותאמות אישית, שם תוכל לבחור אותה כדי שתוכל לערוך אותה על ידי הוספה או הסרה של פריטים מתיבת רשומות הרשימה ולחיצה על "הוסף" שוב, או שתוכל למחוק את הרשימה על ידי לחיצה על "מחק". לחץ על "אישור".

לחץ על "אישור" בתיבת הדו-שיח אפשרויות Excel.

כעת תוכל להקליד את הפריט הראשון ברשימה המותאמת אישית שלך, לבחור את התא המכיל את הפריט וגרור את ידית המילוי מעל התאים שברצונך למלא ברשימה. הרשימה המותאמת אישית שלך ממולאת אוטומטית בתאים.

שיטה שנייה: מלא סדרה בהתאמה אישית על סמך רשימת פריטים קיימת

אולי תשמור את הרשימה המותאמת אישית שלך בגליון עבודה נפרד בחוברת העבודה שלך. ניתן לייבא את הרשימה מגליון העבודה לתיבת הדו-שיח רשימות מותאמות אישית. כדי ליצור רשימה מותאמת אישית המבוססת על רשימה קיימת בגליון עבודה, פתח את תיבת הדו-שיח רשימות מותאמות אישית וודא שנבחרה LIST NEW בתיבה רשימות מותאמות אישית, ממש כמו בשיטה הראשונה. עם זאת, לשיטה זו, לחץ על כפתור טווח התאים מימין לתיבה "ייבא רשימה מתאים".

בחר בכרטיסייה עבור גליון העבודה המכיל את הרשימה המותאמת אישית שלך בתחתית חלון Excel. לאחר מכן בחר בתאים המכילים את הפריטים ברשימה שלך. שם גליון העבודה וטווח התאים מוזנים אוטומטית בתיבת העריכה רשימות מותאמות אישית. לחץ שוב על לחצן טווח התאים כדי לחזור לתיבת הדו-שיח המלאה.

כעת לחץ על "ייבא".

הרשימה המותאמת אישית מתווספת לתיבה רשימות מותאמות אישית ותוכל לבחור בה ולערוך את הרשימה בתיבה ערכי רשימות, אם תרצה בכך. לחץ על "אישור". אתה יכול למלא תאים ברשימה המותאמת אישית שלך באמצעות ידית המילוי, בדיוק כמו שעשית בשיטה הראשונה לעיל.

ידית המילוי ב- Excel היא תכונה שימושית מאוד אם אתה יוצר גליונות עבודה גדולים המכילים הרבה נתונים רציפים. אתה יכול לחסוך לעצמך הרבה זמן וטידיום. מילוי שמח!