כיצד ליצור מתקין כונן הבזק מסוג USB עבור Windows 10, 8 או 7

אם ברצונך להתקין את Windows אך אין לך כונן DVD, קל מספיק ליצור כונן הבזק מסוג USB הניתן לאתחול עם אמצעי ההתקנה הנכון. כך תעשה את זה עבור Windows 10, 8 או 7.

במדריך זה נכין כונן USB פשוט שפועל ממש כמו DVD להתקנה ומאפשר לך להתקין גרסה אחת של Windows. אם תרצה ליצור כונן USB שממנו תוכל להתקין מספר גרסאות של Windows, תרצה לבצע את ההוראות האלה במקום זאת.

שלב ראשון: צור או הורד ISO עבור מדיה ההתקנה של Windows

לפני שתוכל ליצור את כונן ההתקנה שלך ב- USB, יהיה עליך שיהיה לך את אמצעי ההתקנה של Windows זמין כקובץ ISO. אם כבר יש לך DVD להתקנה, תוכל להשתמש בו ליצירת קובץ ISO באמצעות ImgBurn, כלי שירות קטן וחינמי שקיים לנצח. אם אין לך DVD להתקנת Windows, תוכל להוריד קבצי ISO עבור Windows 10, 8 או 7 ישירות ממיקרוסופט.

כמו כן, תזדקק למינימום כונן פלאש בנפח 4GB כדי ליצור את המתקין שלך. הקפד להעתיק ממנו כל דבר שאתה רוצה, מכיוון שתהליך זה ימחק אותו. ברגע שיש לך גם את ה- ISO וגם את כונן ההבזק שלך, אתה מוכן להמשיך.

קשורים: כיצד ליצור ISO של Windows מדיסק באמצעות ImgBurn

שלב שני: צור את כונן ה- USB ההתקנה שלך בעזרת כלי ההורדה של USB / DVD של Windows

עם שמירת קובץ ה- ISO במחשב שלך, השלב הבא שלך הוא להוריד ולהתקין את כלי ההורדה של USB / DVD של Windows. התיאור בדף זה, בדף ההורדה בפועל ובכלי עצמו מדברים רבות על Windows 7 ואפילו על XP. אל תתנו לזה להדאיג אתכם. הכלי עובד בסדר גמור עבור Windows 7, 8 ואפילו 10.

לאחר התקנת הכלי, יצירת כונן ההתקנה USB שלך הוא תהליך די פשוט. הפעל את הכלי ותן לו הרשאה לבצע שינויים במחשב האישי שלך. לחץ על "עיון" כדי לאתר את קובץ ה- ISO של Windows שלך ואז לחץ על "הבא".

בעמוד הבא לחץ על "התקן USB". הכלי יכול גם לצרוב את ה- ISO ל- DVD אם אתה זקוק לאפשרות זו.

השתמש בתפריט הנפתח כדי לבחור את כונן הבזק ה- USB שבו ברצונך להשתמש. אם עדיין לא הכנסת אותו, עשה זאת כעת ולחץ על כפתור הרענון. לאחר שנבחר הכונן הנכון, לחץ על "התחל העתקה".

אם בכונן ה- USB שלך כבר יש משהו, תראה אזהרה שהוא יעוצב ותאבד את כל הנתונים המאוחסנים בכונן. המשך ולחץ על 'מחק התקן USB'. אם התחלת עם כונן USB שעוצב לאחרונה, לא תראה אזהרה זו.

עכשיו אתה רק צריך לחכות לסיום התהליך, שלרוב לוקח 15-20 דקות. הכונן יעוצב והקבצים יועתקו לכונן הבזק.

לאחר סיום התהליך תוכלו לסגור את כלי ההורדה.

אם תסתכל בכונן ההבזק בסייר הקבצים, תוכל לראות את אותם הקבצים שהיית עושה אם היית פותח את התקנת ה- DVD.

ועכשיו, כשיש לך את כונן ה- USB להתקנה שלך, אתה יכול להשתמש בו להפעלת המחשב עליו ברצונך להתקין את Windows. יתכן שתצטרך להתעסק עם ה- BIOS במחשב כדי לאפשר לו אתחול מ- USB או לשנות את סדר האתחול כך שיתחיל מה- USB תחילה. ייתכן אפילו שתוכל להשתמש בדיסק במחשבים שאינם תומכים באתחול מ- USB, אך יהיה עליך לנקוט בצעדים נוספים כדי ליצור תקליטור אתחול.

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB