כיצד ליצור קלון אתחול מהכונן הקשיח של ה- Mac שלך

יש הרבה סיבות לרצות לאתחל מכונן חיצוני. אם ברצונך לשמור קבצים מסונכרנים בין שולחן עבודה למחשב נייד, להרחיב את האחסון שלך או לקבל עותק גיבוי אתחול של המערכת שלך, יש תכונה נסתרת בכלי השירות הדיסק שמקל על כך.

באופן כללי, אתחול מכונן חיצוני יהיה איטי יותר, גם עם כונני Thunderbolt ו- USB-C חדשים. אלה עדיין איטיים בהרבה מכונני מצב מוצק (SSD) שנמצאים ברוב מחשבי המק החדשים. אז למרות שזה לא מומלץ לשימוש יומיומי, זה עדיין אפשרי.

ישירות מתוכנית הדיסק, אין צורך באפליקציות של צד שלישי

הפעל את תוכנית הדיסק מזרקור (Command + Space) או מתיקיית Utilities ביישומים שלך. תתקבל ברשימה עם כל אמצעי האחסון שלך, כולל הכונן הקשיח הפנימי שלך (כנראה נקרא OS X או Macintosh HD) והכונן הקשיח החיצוני שלך.

כאן נגיע לאותה תכונה נסתרת שהזכרנו.

כפתור "שחזור" בכלי השירות דיסק יעתיק את הקבצים מגיבוי לכונן הראשי שלך. זה נועד לשמש ממצב שחזור לשחזור הכונן הקשיח לאחר תקלה.

אך אם תבחר בכונן החיצוני שלך כיעד השחזור, תוכל להעיף את הפעולה ולהעתיק קבצים מהכונן הראשי לגיבוי. בחר את הכונן החיצוני שלך בסרגל הצד, לחץ על "שחזר" בתפריט, ואז בחר את הכונן הראשי שלך כאפשרות "שחזר מ". אתה יכול גם לבחור בתמונת ISO, אך אין כאן שימוש רב.

לחץ על "שחזר", ותוכנת הדיסק תתחיל בתהליך ההעתקה. זה יכול לקחת זמן רב למדי, תלוי במהירות הכונן החיצוני שלך ובחיבורו ל- Mac שלך, לכן עדיף שיהיה לך כונן קשיח מהיר עם חיבורי Thunderbolt, USB-C או USB 3.0.

וזה הכל! לאחר סיום תוכנית השירות לדיסק, תוכל לכבות את ה- Mac שלך ולהחזיק את Option לחוץ בעת אתחולו מחדש. זה מעלה את מתג האתחול ומאפשר לך לאתחל מהכונן הקשיח החיצוני. אתה יכול להשתמש ב- Mac שלך כרגיל, אך זכור שהוא נפרד מההתקנה בכונן הקשיח הפנימי הראשי שלך. כל הגדרות שתשנה או קבצים שתשמור שם לא ישתקפו בהתקנה הראשית שלך.

אתה יכול לעשות את אותו התהליך באופן הפוך אם אתה צריך להעתיק את הקבצים בחזרה, או לשחזר את הגיבוי אם המחשב שלך יחליט להפסיק.

נקודות זכות תמונה: שוטרסטוק