כיצד לנהל יישומי הפעלה ב- Windows 8 או 10

אפליקציות רבות כוללות רכיב שמתחיל יחד עם Windows. אפליקציות הפעלה אלה יכולות להיות שימושיות, אך הן יכולות גם להאט את זמן האתחול ולנצל את משאבי המערכת. כך תוכל לשלוט בהם.

Windows סיפקה זה מכבר כלים לניהול אפליקציות הפעלה. ב- Windows Vista ו- 7 היית צריך לחפור בכלים כמו Msconfig - שהוא חזק אם הוא מעט מסורבל לשימוש. Windows 8 ו- 10 כוללים ממשק לניהול אפליקציות הפעלה במיקום הגיוני יותר: מנהל המשימות. כמובן שאף אחד מהכלים הללו לא מאפשר לך להוסיף דברים להפעלת Windows, אך אם אתה צריך לעשות זאת, יש לנו גם מדריך להוספת תוכניות, קבצים ותיקיות להפעלת המערכת שלך.

קשורים: כיצד להשבית תוכניות הפעלה ב- Windows

הערה: ניהול אפליקציות הפעלה חל רק על יישומי שולחן עבודה. יישומים אוניברסליים (אלה שאתה מקבל דרך חנות Windows) אינם מורשים להתחיל באופן אוטומטי כאשר Windows מופעל.

קשורים: שבע דרכים לפתיחת מנהל המשימות של Windows

ישנן מספר דרכים לגשת למנהל המשימות. אולי הקל ביותר הוא ללחוץ לחיצה ימנית על כל שטח פתוח בשורת המשימות, ואז לבחור "מנהל המשימות" מתפריט ההקשר.

אם זו הפעם הראשונה שפתחת את מנהל המשימות, הוא נפתח באופן אוטומטי במצב קומפקטי - ורשום רק אילו תוכניות פועלות. כדי לגשת לתכונות הנוספות של מנהל המשימות, לחץ על לחצן החץ למטה לצד "פרטים נוספים".

בחלון מנהל המשימות, עבור לכרטיסייה "אתחול". כרטיסייה זו מציגה את כל האפליקציות שמתחילות ב- Windows, יחד עם פרטים כמו מפרסם האפליקציה, האם האפליקציה מופעלת כעת וכמה השפעה יש לאפליקציה על הפעלת Windows. המדד האחרון הוא רק מדידה של כמה זמן לוקח לאפליקציה להתחיל.

לפני שתתחיל להשבית אפליקציות, כדאי לחקור מעט מה עושה אפליקציית ההפעלה. אפליקציות הפעלה מסוימות נחוצות להפעלה נכונה של מערכת ההפעלה או התוכניות בהן אתה משתמש. למרבה המזל, מנהל המשימות מקל על כך.

לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל אפליקציה ואז בחר "חפש באינטרנט" כדי לבצע חיפוש באינטרנט עם מילות מפתח הכוללות את השם המלא של האפליקציה ואת שם הקובץ הבסיסי. לדוגמה, כשאני מבצע חיפוש מקוון עבור PicPick (עורך התמונות שלי), הוא מבצע חיפוש אחר "picpick.exe PicPick".

כאשר אתה בטוח שאתה רוצה למנוע מאפליקציה להתחיל עם Windows, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על האפליקציה ובחר "השבת" בתפריט ההקשר.

ניתן גם לבחור באפליקציה וללחוץ על "כפתור השבת" בפינה השמאלית התחתונה של החלון.

שים לב שכאשר אתה משבית אפליקציית הפעלה, Windows לא מונע מהאפליקציה לפעול באופן מיידי. זה רק מונע ממנו לפעול אוטומטית. כשתסיים להשבית אפליקציות, המשך וסגור את מנהל המשימות. בפעם הבאה שתפעיל מחדש את המחשב, האפליקציות שהשבית לא יופעלו יחד עם Windows.