כיצד למצוא את מדריך ההוראות כמעט לכל מכשיר באופן מקוון

רוב הסיכויים שאיבדת כמה מדריכי הוראות במהלך השנים. אולי הם שוכבים במגירה איפשהו או מזמן גמרו בפח מיחזור. למרבה המזל, אינך צריך לשלוח להחלפה - רבים מאותם מדריכים זמינים ברשת. אתה רק צריך למצוא אותם.

יצרני מכשירים מפרסמים לעתים קרובות מדריכים דרך אתרי האינטרנט שלהם - לפעמים קריאים ברשת, לפעמים מורידים כקובץ PDF. תוכלו למצוא אפילו מדריכים להרבה מכשירים ישנים יותר. בטח, כנראה שלא תמצאו את ההוראות לטלוויזיה הקתודית הישנה משנות ה -70, אבל המדריכים להרבה דברים מתחילת שנות האלפיים נמצאים שם. לדוגמא הצלחתי למצוא את חוברת ההוראות ל- Game Boy Advance שיצאה בשנת 2001.

הבעיה הגדולה ביותר שתעמוד בפניך היא פשוט מעקב אחר ההוראות הנכונות. לעתים קרובות הם נקברים עמוק בתוך מעי אתרי החברה. עבור יצרנים שמייצרים רק כמה מכשירים - כמו נינטנדו - התהליך פשוט מספיק. אולם עבור יצרנים המייצרים מאות מוצרים שונים, מציאת המדריך הנכון יכולה להיות תרגיל דמוי נזיר בסבלנות.

שלב ראשון: להבין מה בדיוק בבעלותך

השלב הראשון הוא להבין איזה מכשיר יש לך בפועל. זה אומר שתזדקק לפחות לשם המותג ומספר הדגם. זה קל יותר למכשירים מסוימים מאשר לאחרים. אתה בטח יודע איזה דגם iPhone יש לך, אבל אנחנו מנחשים שאתה בקושי זוכר מי ייצר את המקרר שלך, שלא לדבר על איזה דגם זה.

ראשית, פשוט לבדוק את המכשיר עצמו. אם מספר המותג ומספר הדגם אינם כתובים בצורה ברורה מבחוץ, בדוק אם יש מדבקות או תוויות מוסתרות בגב, בחלק התחתון או אפילו בתוך המכשיר. במקררים, מכונות כביסה ומייבשים רבים, למשל, תוכלו למצוא את מספר הדגם על מדבקה בתוך הדלת.

קשורים: כיצד לראות כמה הוצאת על אמזון

אם קניתם אותו מאמזון או מאתר דומה אחר, תוכלו לנסות לחזור דרך היסטוריית ההזמנות שלכם כדי לראות מה קניתם בפועל. אם קניתם אותו מחנות לבנים ומרגמות, ייתכן שיש להם אפילו תיעוד של הרכישה - במיוחד אם זה היה פריט כרטיסים גדול כמו מקרר.

אם כל השאר נכשל, אתה יכול לנסות לחפש באינטרנט באמצעות שם המותג וכמה מילים תיאוריות - משהו כמו "מקרר כסף גדול של סמסונג". יתכן שתצטרך לחפור עמוק בתוצאות החיפוש, אך אתה אמור לקוות שתוכל לגלות מה בבעלותך על ידי השוואת התמונות מגוגל למכשיר בביתך.

שלב שני: חפש את המדריך הנכון

ברגע שאתה יודע מה באמת המכשיר שלך, אתה יכול להתחיל לחפש את המדריך באופן מקוון. לרוב, המקום הכי קל למצוא מדריכי הוראות הוא מאתר היצרן. בקר באתר שלהם, עבור לכל החלקים "תמיכה" או "שירות לקוחות", ובדוק אם קיימת אפשרות כלשהי להורדת מדריכים. אתה יכול גם לנסות לחפש במרכז התמיכה או לשוחח עם נציג לקוחות אם אתה מסוגל.

אם סעיף מדריכי ההוראות אינו מופיע מיד באתר האינטרנט, הגיע הזמן לפנות לחיפוש באינטרנט. מנועי חיפוש יעשו עבודה טובה הרבה יותר בסירוק במעמקי אתר היצרן מכם.

האפשרות הראשונה היא פשוט לחפש "מדריך ההוראות" [שם המכשיר]. אם יתמזל מזלכם, הוא יצוץ באתר הרשמי או דרך אתר אוהדים כלשהו.

קשורים: כיצד לחפש בגוגל כמו מקצוען: 11 טריקים שעליך להכיר

אם זה לא עובד או שתקבל יותר מדי תוצאות, אתה יכול לנסות לכוון את גוגל להחזיר תוצאות רק מאתר היצרן - אחת מיומנויות החיפוש הרבות שאתה צריך לנצל. לשם כך, הזן "אתר: [fabrikantswebsite.com] [שם מכשיר] מדריך הוראות".

כל עוד המדריך מקוון, זמין ל- Google ואתה מאיית הכל נכון, זה אמור להשיג לך את המדריך שאתה מחפש. אם זה לא עובד, ישנם גם שירותים שם שאינם עושים דבר מלבד לאסוף מדריכים ולהפוך אותם לזמינים להורדה. המועדף עלינו הוא manualslib.com, המתהדר ביותר משני מיליון מדריכים זמינים.

ואם אינך מוצא את המדריך המתאים באמצעות אחת מהטכניקות הללו, ייתכן שהמדריך אינו זמין באופן מקוון. האפשרות הטובה ביותר במקרה זה היא לפנות למחלקת שירות הלקוחות של החברה ולבקש את עזרתם.

תם ימי מדריך הנייר. מכשירים רבים, כמו ה- iPhone, אפילו לא מגיעים עם מדריכים יותר. אמנם זה בהחלט שיפור, אך איש מעולם לא טען כי אתרי אינטרנט ארגוניים מעוצבים היטב. יש מיומנות קטנה במעקב אחר מדריך הוראות!